Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sok vidéki szidja Budapestet,...

Sok vidéki szidja Budapestet, de nélküle összeomolna a magyar gazdaság, nem?

Figyelt kérdés
tehát hogyha pl. Budapest kiválna Magyarországból (tudom, ilyen nem lesz:D), akkor a magyar gazdaság teljesen összeomlana, mert valami 21%-a a magyar GDP-nek Budapest, vagy valami ilyesmi.
2010. aug. 24. 09:06
1 2 3 4
 21/39 bumbi02 ***** válasza:
41%

Miért degradáló a vidék(i) szó?


nem degradáló.. csak kicsit nem istom.. nagyképüü.. ilyen alapon én Kaposvári vagyok nekem az ország többi része a vidék.. szal budapestiek is vidékiek számomra? ez egy olyan felfogás h ahol élek az a világ közepe és ekörül forog a világ...

2010. aug. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
52%

Nem a gyárak, a logisztikai központok és egyebek miatt utálják Budapestet, hanem az irdatlan kosz, a tömeg, a sok büdösbunkó kötekedő proli, meg a rohadt arisztokraták miatt.


Egy vidéki.

2010. aug. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
49%

Nem minden budapesti f*szkalap, csak ott is a nagyobbik hányada a lakosságának hülye, a kisebbik része pedig normálisnak mondható. Egyébként a budapesti lakosságnak a java része vidékről került fel, szóval no comment. De az viszont tény, hogy nagyon sok ott élő azt hiszi magáról, hogy az ő "nézetük" - legyen szó bármiről - szent és sérthetetlen, a vidékié "nézete" ugyan arról a dologról pedig csak sz*r lehet. A kérdésre válaszolva:

Majd ez kiderül, ha tényleg kiszakadna!

2010. aug. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
78%

Walter Sobchak


Na pont a hozzád hasonló szűklátókörű, előítélkező és általánosító miatt bunkózzák a pestieket.


"a sok büdösbunkó kötekedő proli, meg a rohadt arisztokraták miatt."


Én szégyellném magam a helyedben. A két kezed sok hozzá, hogy megszámold, hány pestit ismersz.

Itt éjjel-nappal dolgozik az FKF (félezer ember), hogy a közel 2 millió ember szutykát a mindössze 525 km² területről összeszedje. Igen, ekkora helyre van Magyarország ötöde bezsúfolva, a többi (8m) osztozik a maradék ~92 ezer km²-en. Hát hogy a bánatba ne lenne kosz? Hogy a bánatba ne lenne zsúfoltság meg feszültség? Hogyne lenne némelyik ember vérparaszt (a másikkal, nem cask a vidékivel, hanem a pestivel is)?!


Az összes NEM PESTI összeteheti a két kezét, hogy kedvenc fővárosunktól kissé távolabb sikerült születnie, élhető(bb) körülmények közé.

Elhiheted, hogy nem olyan kellemes 35 nm-es örökölt lakásban, udvar nélküli, 2m² erkélyű lakásban négyen élni a 6. emeleten, 90ezres téli, 70ezres nyári rezsivel, ahol mellesleg úgy mész ki az utcára, hogy attól parázol, épp az arabok, a kínaiak, a cigányok vagy egyéb etnikum fog megtámadni.

Elhiheted, hogy nem kellemes egy zsúfolt irodába napi 10-12 órát 120 rugóért gürcölni, monitort bámulni, nyáron izzadni és közbe szmogot szagolni, télen meg sokszor két pulcsiba ülni, mert a fűtésre nincs pénz.

Elhiheted, hogy nem olyan kellemes a 7-es buszon hering-effektusban órákat utazni és zötykölődni.

Elhiheted, hogy neked sokkal jobb, és hogy a pestit nem biztos, hogy utálni, hanem tisztelni kellene inkább, hogy ezt a nyomort kibírja.

2010. aug. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 bumbi02 ***** válasza:
44%

Elhiheted, hogy neked sokkal jobb, és hogy a pestit nem biztos, hogy utálni, hanem tisztelni kellene inkább, hogy ezt a nyomort kibírja.


azért ne essünk át a ló túloldalára hogy ezért nemzeti hössé avassuk a pestieket mert kibirják ezeket... mindenkinek meg van rá a lehetősége hogy "vidékre" költözzön, ahol tényleg olcsóbb a megélhetés...


de azért pestnek vannak jó oldalai is, minden könnyebben elérhetőbb, (oktatások,tanfolyamok, árucikkek stb..)

én speciel már 4 szakács tanfolyamra jelentkeztem itt "vidéken" egyik se indult el mert nem volt elég jelentkező.. és mind1ik tanfolyam minimum 60km-re volt kaposvártól mert itt nem indult... tehát bp-nek elönyei hátrányai meg vannak.. de nem kéne öket tisztelnünk azért mert pestiek és kibirják az ottani létet... senki sincs törvénnyel odabetonozva..

2010. aug. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
67%

"hanem az irdatlan kosz,"

furcsa, de ütköztem én sok koszba vidéken is. debrecen, szolnok, dunavecse, dunaföldvár, stb.


"a tömeg,"

nem kötelező idejönnöd. én sem szeretem a tömeget, több mint 25 éve itt élek, és amikor lehet el tudom kerülni. a reggeli meg délutáni csúcsban pedig ki lehet bírni egy fél órán át. Mivel jobb az amikor egy vidéki városból a másik vidéki városba özönlenek haza a diákok, dolgozok? semmivel sem másabb. Jah, hogy neked a házad mellett a fészerben van a melóhelyed? örülj neki, a legtöbb ember nem ennyire szerencsés.



"a sok büdösbunkó kötekedő proli,"

nah mert a sok büdösbunkó vidéki cigány meg primitív ember csak itt van pesten? furcsa a gondolkodásod de tényleg.



"meg a rohadt arisztokraták miatt."

őket meg megint csak el lehet kerülni, nem kötelező villanegyedben mászkálnod. mellesleg lesüt itt is belőled a kisebbségi komplexus és irigység, már bocs.

2010. aug. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
50%
Pesti középiskolába jártam, úgyhogy a véleményem nem évi max. egy-két bejárástól alakult ki. Eléggé feltűnő különbségek voltak a helyi és a vidéki diákok között.
2010. aug. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
58%

Sajnálom bumbi02, nem vagyunk és nem is leszünk közös nevezőn. Majdnem reménytelen vagy. Te se megérteni, se elfogadni nem akarod azt, amit itt írunk, azokat az érveket, amiket felsorakoztatunk, az álláspontunkat.

Mint egy k|baszott papagáj, szajkózod ugyanazt, hogy mer' a vidék, meg mer' a pest.


Nem is nagyon vagy hibáztatható: dolgokat befogadni és megérteni nem mindenkinek megy, ráadásul elég érdekesen lettél szocializálva.


Tudod mit? Van egy 75 nm-es kertesházam budapest kertvárosi területén (belvárostól 12 km-re), tiszta levegő, zöld övezet, kulturált környezet. Nagyjából 25 milliót ér, elvagyok benne. Közel van minden, és tele vagyunk iskolákkal és munkahelyekkel. Igaz, hogy az enyém 8 km-re van, de a fizetésemből fenntarthatok egy autót is, azzal negyedóra-húszperc beérni, bőven kibírható.


Hülye lennék leköltözni vidékre akár városba, vagy akár faluba a mocsokba a disznók közé.


Na, ezt akartad hallani? Könnyebb a proli lelkednek? :D

2010. aug. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
90%

A régiók között is hatalmas különbségek vannak. Miskolcon szoktam tölteni a fél nyarat, ők nagyon utálják a fővárosiakat, de nem tudom, hogy ennek mi az alapja. Nagyon sokszor kötöttek belém, az "olyan"-t pontos j-vel írták, és úgy általában minden vitánál az volt a fő érv, hogy én budapesti vagyok.

Valamiért az a kép alakult ki a városról, hogy büdös, koszos, sok a cigány stb... Pedig a főbb balhékat a cigányokkal vidéken csinálják. Ráadásul én Budán lakom, pár helyet kivéve az egész egy nagy zöld övezet, nagyobb mint pár megyeszékhely.

Most emiatt anyázni fogtok, de ha ezt gondolják Budapestről, akkor nem csoda, hogy fordítva is ilyen jó a vélemény.

2010. aug. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
47%

"érthető, hogy Budapesten "nagyobb a bunkók aránya", mivel kis területen él majdnem negyed magyarországnyi ember."


Ettől miért magasabb az arányuk? Ha zsúfolva élnek bunkóbbak lesznek?

2010. aug. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!