Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyerektelenségi adó!? Hallottá...

Gyerektelenségi adó!? Hallottátok?

Figyelt kérdés

Most volt a TV.-ben, nálam kiborította a bilit, mivel most spórolok, hogy a gyerek normális pü-i helyzetbe érkezzen! És most pont velünk akarnának fizettetni adót, akik már nem vehetnek fel szoc.polt ...stb... persze akik 3 évvel ezelőtt szültek, azoknak járt még szoc.pol, tudtak házat/lakást venni mi meg még az albiba sínylődünk, mert ügye hitelt most nagyon nem akarunk felvenni... (többe kerül, a törlesztőrészlet mint az albidíj)


Nem idegesítő?


(szerintem mindenki vállaljon annyi gyereket, amennyivel elbír, hozzák vissza a szoc.polt, építsenek több bölcsit, és támogassák a cégeket, hogy anyákat is szívesen alkalmazzanak, ne csak pasikat! És láss csodát, biztos, hogy megnőne a népesség!)


2010. szept. 12. 19:19
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
18%
pontozzatok le felőlem, de szerintem a gyerektelenségi adó helyes.
2010. szept. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
96%
21:55 - És mit csináljon az, akinek nem jön össze a szerelem?
2010. szept. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
55%

20:13-as látom fogalmad nincs a nyugdíjrendszerről. Mi ugyanis nem azt a pénzt kapjuk az államtól, amit a hosszú évek alatt befizettünk. Azt most fizetik ki a jelenlegi nyugdíjasoknak. Szóval a mi gyerekeink fogják kifizetni a mi nyugdíjunkat. Ha nincs gyerek, nem lesz adófizető, nem lesz nyugdíj sem. Ez ilyen egyszerű. A gyereket vállaló családok gyermekei fogják fizetni (ha még egyáltalán lesz) a gyermektelenek nyugdíját. Sajnos egy a helyzet, hogy folyamatosan fogyunk.


Ettől függetlenül ez egy oltári barom ötlet. Inkább a gyermek vállalását kell elősegíteni, nem büntetni azokat, akik nem találják meg az igazit vagy meddők. Ez önmagában is elég nagy büntetés.


Miért ne járjanak a nők egyetemre? Nagyot veszített volna a világ, ha a nők nem tanulhatnának pl. Marie Curie. Egy személyes tapasztalat, az én csoportomban csak a lányok szorgalmasak, matekból bukott minden fiú! Akkor ki járjon egyetemre? Az egyetemre járás nem zárja ki a gyerekvállalást! Pl. én mindig is nagyon szerettem volna gyereket.


A film eleje tanulságos: *****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. szept. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
57%
22:02 - Az állami nyugdíjat ne hasonlítsd össze a nyugdíjpénztári nyugdíjjal és az életbiztosítással.
2010. szept. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a magánnyugdíj és az állami máshogy működik.
2010. szept. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
6%

"pontozzatok le felőlem, de szerintem a gyerektelenségi adó helyes."


Ezért csak felfelé pontozhatlak. :) Én is legmesszemenőbbig támogatom.

2010. szept. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
94%

Nekem magánpénztáram van (2 is, kötelező és önkéntes), az államiba amit vonnak, az ennek csak töredéke.


Az a baj ezzel a gyermektelen adóval, hogy ez is a dolgozni nem akaró segélyeken élőknek lenne jó. De mikor fogják végre támogatni a tisztességes, dolgos embereket? Segélyekből egyesek jobban megélnek, mint a tisztességes ember munkából és bérből? Hogy van ez?

2010. szept. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
100%

"20:13-as látom fogalmad nincs a nyugdíjrendszerről. Mi ugyanis nem azt a pénzt kapjuk az államtól, amit a hosszú évek alatt befizettünk"


Nagyon jól tudom, hogy nem azt a pénzt gyűjtötték egy kalapban, aztán azt kapják most. De akkor is befizették a járulékot, és nem kell őket eltartani. Ez független attól, hogy ki vállal gyereket és ki nem. Én is fizetem 26 éve a járulékokat és nem azért szültem, hogy nyugdíjam legyen. Azt szülés nélkül is meg kell hogy kapjam, hiszen fizettem a járulékot.

2010. szept. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
9%

"Miért ne járjanak a nők egyetemre? Nagyot veszített volna a világ, ha a nők nem tanulhatnának pl. Marie Curie. Egy személyes tapasztalat, az én csoportomban csak a lányok szorgalmasak, matekból bukott minden fiú! Akkor ki járjon egyetemre? Az egyetemre járás nem zárja ki a gyerekvállalást! Pl. én mindig is nagyon szerettem volna gyereket. "


Nem arról van szó, hogy egyáltalán ne járjon egy se. De ezek már túlzásba viszik. Minden ostoba parasztribancot betolnak az egyetemre utána elvégez még hármat a mások adójából aztán kiáll a sarokra. Most kérdem én, szopáshoz mért kell három diploma az én pénzemből? He??

2010. szept. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
96%
22:10 - Fizessek adót azért, mert nem lehetek azzal, akit szeretek? Mert nálam kb. ez a helyzet...
2010. szept. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!