Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mikor fogják...

Szerintetek mikor fogják teljesen kivezetni a készpénzt?

Figyelt kérdés
Semmi szükség rá. Sok helyen még pénztár is működik, ahonnan sok munkaerő felszabadulna és foglalkozhatna hasznos dolgokkal. Másrészt biztonságosabb, mint a készpénz, mert nyomon követhető. Sajnos egy ellopott bankjegynek búcsút lehet inteni, az már egész biztosan sohasem lesz meg.
2022. jún. 10. 08:46
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a jövő héten.
2022. jún. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
81%
Az mitől jobb, hogy ha minden egyes vásárlásodat le tudják követni, hogy mikor mit veszel, hova mész, melyik városban, melyik bolban vagy, stb. Szerinrtem kimondottan frusztráló.
2022. jún. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
39%

#2 nem neked jó, hanem az államnak. Korrupció és adócsalás ellen nagyon hasznos. Éppen ezért nem pont az ilyen országokban fog ez leggyorsabban terjedni. Ugyan nálunk lenne a leghasznosabb, de a kormány tagokat épp úgy akadályozná, mint másokat.

Egyébként országonként erősen eltérő ütemben zajlik a folyamat, és nem lehet azt sem mondani, hogy fejlettséggel vagy gazdagsággal arányos. Leggazdagabb és fejlettebb országok épp úgy vannak a készpénzmentes fizetés éllovasai közt(pl Svédország), mint fejletlenebb(pl Kína, Kenya).

2022. jún. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
70%

Nem kell ez a f@szság:D Nekem nem kell bankkártya köszönöm szépen.Majd én eldöntöm ha nem baj.Kézbe kapom a fizetésem és így nekem nagyon megfelel.

Fürödtem már be a kártyával.Fizet a franc a bankoknak.

Most főleg nem hogy ott is emeltek mivel infláció van minden ágazatban:D

Meg amit a 2-es válaszoló írt az is igaz.Nem szeretném ha lekövetnének hogy épp hol vagyok és mit csinálok mert magánügy.Én szeretem a készpénzt.

2022. jún. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
79%

Ja meg ha a rendszer besz@rik akkor mi van?Ugyanmár minek ez a butaság?

Láttam milyen mikor nem jó a rendszer.Előttem a sorban ment az idő mert nem tudott a hülye kártyájával 500 Ft-os terméket kifizetni:D

Na de jól járt akkor.Másik szitu buszon is lehet buszjegyet venni automatán bankkártyával,2 gyerekes anyuka akart így jegyet venni és a gép nem működött:D Kérnie kellett készpénzt az egyik utastól mert nem tudott volna jegyet venni.Semmi értelme ennek a dolognak.Aki akar fizessen kártyával még egy doboz gyufát is,engem nem zavar csak aki nem igényli arra nem kellene ezt ráerőltetni ennyi volna a történet.

Nincs rejtegetni valóm,nem azért nem kell kártya mielőtt az jönne.Én nem vagyok a kályha mellett:D

2022. jún. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
62%

Ha majd az utcai árusnál is lehet fizetni kp. nélkül, mint itt:

https://www.youtube.com/watch?v=A73y3l_leKM

2022. jún. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 kürasszír ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Annak ellenére, hogy egyre terjed az elektronikus fizetés, a készpénz eltűnése meg igen messze van.


Hiszen a forgalomban lévő bankjegyek darabszáma és értéke egyre nő.


Például 2004 és 2021 között a forgalomban lévő euro bankjegyek darabszáma 300 %-kal nőtt.


Mellesleg a készpénznek fizikailag is létezni kell, Svédországban hiába használnak elsősorban elektronikus fizetési módokat, annak ellenére több százmillió darab svéd korona bankjegy kinyomtatásra kerül.

2022. jún. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
39%
Remélem az én életemben már nem. 100 milla alatt nem látom értelmét a banki tranzakcióknak. Kipróbáltam, de 15 évvel ezelőtt megszüntettem. Köszönöm, egész jól elvagyok kártya nélkül.
2022. jún. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 kürasszír ***** válasza:
100%

FORGALOMBAN LÉVŐ BANKJEGYEK DARABSZÁMA, NAGY-BRITANNIÁBAN:


2014:

£5: 308 millió db

£10: 718 millió db

£20: 1824 millió db

£50: 221 millió db

Ósszesen: 3071 millió db


2021:

£5: 407 millió db

£10: 1541 millió db

£20: 2237 millió

£50: 357 millió db

Összesen: 4541 millió db


Tehát Nagy-Britanniaban 2014 és 2021 között, 7 év alatt jó 50 %-kal nőtt a forgalomban lévő bankjegyek darabszáma.

2022. jún. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
45%
Sok előnye van a "telefonos" fizetésnek (lásd itt a 6-ban), de megszűnnének a pénzszállítások és az ehhez szükséges autók gyártása, bankjegy és pénzérme nyomtatása is megszűnne, érintené a bankok munkamenetét is, sehonnan nem lehetne pénzt rabolni (csak a fogyasztói árakkal), NAV látná a költekezéseket .... hirtelen ennyi.
2022. jún. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!