Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mikor fogják...

Szerintetek mikor fogják teljesen kivezetni a készpénzt?

Figyelt kérdés
Semmi szükség rá. Sok helyen még pénztár is működik, ahonnan sok munkaerő felszabadulna és foglalkozhatna hasznos dolgokkal. Másrészt biztonságosabb, mint a készpénz, mert nyomon követhető. Sajnos egy ellopott bankjegynek búcsút lehet inteni, az már egész biztosan sohasem lesz meg.
2022. jún. 10. 08:46
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
100%
Még egy elég hosszú ideig biztosan nem. Még Svédországban sem, mert bár ott aránylag nagyon keveset használják, de megszűntetni nem tervezik.
2022. jún. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 A kérdező kommentje:
#8 : 100 Milla? Viccelsz? Az az általános, hogy milliárdokat mozgat mindenki. Lemaradtál?!
2022. jún. 11. 23:03
 13/51 anonim ***** válasza:
25%
2030-2050 között
2022. jún. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
38%
Sajnos nem mostanában. Pedig infláció növelő hatása van. Minél több készpénzt kell kopás miatt újragyártani és forgalomban tartani, annál rosszabb. Persze amíg Seftes Alfréd azt sem tudja mi az az infláció, vagy Nyugdíjas Gizella "nem hisz bankkártyában, csak tarortban", addig ez nem fog változni.
2022. dec. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem nem jó érv a bankkártya ellen amit valaki írt hogy nem tudtak fizetni "leall a rencer" hasonlók.


Ha történik is ilyen szökő évente egyszer nekem akkor is meggyőződésem hogy sokkal tovább állunk a sorban amikor nem tudnak vissza adni és megy a matek meg a pénztárcában apró kotorászással osszességében többszöröse idő megy el mint azzal hogy nem működik a bankkártya (velem még nem volt ilyen és amikor volt akkor is az én hibám miatt.) Tehát osszességében a bankkártya gyorsabb. Gyorsabban halad a sor ha az előttem lévők mindegyike bankkártyával fizet.


Abba az érvbe nem tudok bele állni hogy nem akarja valaki hogy lássa a nagy testvér hogy hol mikor mit mennyiért vásárolt. Vannak akiket ez zavar. Bár szerintem tobbsegében azokat akik valamit sumákolni akarnak. Mivel nekem ninssen sumákolni valóm így engem ez nem érdekel csak tudják gyorsan fizetni és ne kelljen koszos bankjegyeket taperálni.

2022. dec. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 kürasszír ***** válasza:
41%

# 14


A készpénzgyártás költségei nem jelentősek, egy modern bankjegy előállítása max. 50-70 Ft. A bankjegyek több, mint kétharmada 10 000 és 20 000 forintos, például 20 000 forintosból majdnem 10-szer akkora darabszám van forgalomban, mint 500 forintosból.


A 2022. évi magyar állami költségvetés 28 000 milliárd forint volt, ebből vagy 10 milliárdba került a bankjegyek cserje, ez olyan kis össze az egészhez képest, hogy érdemi inflációgerjesztő hatása nincs.

2022. dec. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 kürasszír ***** válasza:
61%

# 15


A kártyás fizetés átlagember számára drágább, mint a készpénzes, ugyanis ha kártyával fizetek, akkor a bank rám terheli a tranzakciós illetéket, kártyahasználati díjat, és egyéb költségeit.


Az más kérdés, hogy a kártyás fizetés a számomra is elkerülhetetlen, de a bank éves szinte vagy 35 000 forinttal lehúz miatta.

2022. dec. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
17%
#16 a készpénzszállítás sem két fillér a boltoknak, ahogy a készpénz kezelése sem, és az alacsonyabb munkahatékonyság is ott van. Ezek meg mind a boltok áraiba épülnek be.
2022. dec. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
58%
Fhu de furcsa ez a sok válaszadó, aki ennyire érvel a készpénz mellett, szabadna megkérdeznem, hogy milyen korosztályba tartoztok? Egyébként én annyit elárulok, hogy viszonylag fiatal vagyok, és én pl mindenhol telefonnal fizetek szinte, és készpénzt nem használok, szóval kicsit úgy érzem az idősebb korosztály ragaszkodik ennyire a készpénzhez mint fizető eszköz. Az meg hogy mi romlik el, igen előfordul hogy a rendszer nem működik, csak azt felejtitek el hogy hány esetben nem működik és hány esetben igen, 10000ből egyszer nem volt jó egy automata te pont szemtanúja voltál, attól még a maradék 9999 esetben meg tökéletesen funkcionált :D, főleg külföldön ahol egyre fejlettebb rendszereket építenek, amik mégjobban működnek és kommunikálnak egymással. És igen én baromira várom azt az időszakot, mikor egy chippel konkrétan bármit eltudok majd intézni semmilyen más eszköz nem kell hozzá, ez a jövő nem a készpénz már bocs.
2022. dec. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 kürasszír ***** válasza:
50%

# 19


A készpénzállomány mennyisége folyamatosan és állandóan nő.


Ma, 2022-ben Nagy-Britanniában darabszámra ötször annyi bankjegy van forgalomban, mint 1980-ban volt.


Az USA esetében a kiadott bankjegyek mennyisége csak 2008 és 2022 között 230 %-kal nőtt.


A forgalomban lévő euro bankjegyek mennyisége, 2002, az euro bevezetése, és 2022 között megint csak majd 300 %-os növekedést mutat.

2022. dec. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!