Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mikor fogják...

Szerintetek mikor fogják teljesen kivezetni a készpénzt?

Figyelt kérdés
Semmi szükség rá. Sok helyen még pénztár is működik, ahonnan sok munkaerő felszabadulna és foglalkozhatna hasznos dolgokkal. Másrészt biztonságosabb, mint a készpénz, mert nyomon követhető. Sajnos egy ellopott bankjegynek búcsút lehet inteni, az már egész biztosan sohasem lesz meg.
2022. jún. 10. 08:46
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
34%
20as oké ettől függetlenül sem gondolom azt, hogy a készpénz lenne a jövő, főleg hogy az az időszak amit felvázoltál tehát az 1980as évektől a mostani időszakig, akkoriban egyrészt még nem is volt elterjedt a bankkártyás fizetés és világszinten meg csak a kétezres évek után, nálunk meg aztán még később jött be, tehát egy olyan időszakot vázoltál fel, amikor kialakult a bankkártya és az azutáni idő, kb olyan mintha a Ford t modell megjelenése és még az utána eltelt 40 év után azt írnád hogy jelenleg még nagyon sok lovaskocsi van, valószínűleg ez lesz a jövő, hát nem éppen így alakult, pedig az 1920-30as években még valóban több lovaskocsi volt mint autó, mára kicsit változott a helyzet :). A 11es válasza áll a legközelebb a valósághoz, hogy valamilyen szinten főleg néhány fedezethez megmarad a készpénz de a jövő mint írtam egyre jobban a készpénz nélküli fizetőeszközöké lesz, már csak abból kifolyólag is, hogy a fiatal generáció és az utánuk valamivel idősebb generáció nagy része mind bankkártyát használ. Az én ismerősi körömben nincs is kb senki aki készpénzzel fizetne, vagy bankkártya vagy telefon, márpedig ha a mostani fiatalok egyáltalán nem használnak vagy nagyon minimális esetben készpénzt, akkor eléggé logikus hogy az utánuk jövő generációk még úgy se :D.
2022. dec. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
43%

Egy-két itteni "készpénz nélkül nem működik" embernek el kellene mennie skandináv országokba nyaralni. Gyakorlatilag egyikben nem használnak már készpénzt, és köszönik jól megvannak.

Tavaly pl Izlandhoz volt szerencsém, egy koronát sem váltottam, sehol nem is kellett a készpénz. De facto egy készpénzmentes ország. De pár évvel korában svédeknél is, bár ott váltottam, de csak azért fizettem azzal, hogy elfogyjon, mindenhol lehetett volna kártyával.

2022. dec. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 kürasszír ***** válasza:
61%

# 22


Viszont olyan "maradi" népek, mint az amerikaiak, a japánok, vagy a németek szenvedélyesen ragaszkodnak a készpénzhez.

2022. dec. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 kürasszír ***** válasza:
50%

# 21


Az USA esetében a kiadott bankjegyek mennyisége csak 2008 és 2022 között 230 %-kal nőtt.


2008-ban már minden elektronikus fizetési lehetőség adott volt, mégis azt követően kellett 2022-ig 230 %-kal növelni a készpénz mennyiségét, ráadásul nem ám értékre, hanem darabszámra 230 %-kal.

2022. dec. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
17%

Én még mindig nem értem azokat akik "csakis készpénz" elven vannak.

Én kibírom azt a havi ezer forintot, évente kb 12ezer forintot, hogy őrzött széfben tartsák a pénzem, nem ég a párnámba ha leég a ház, és még kényelmesebb is a kártyás fizetés. Nincs "kisebb nincs? nagyobb nincs? nem tudunk váltani... szakadt a széle nem fogadjuk el" stb. stb macera.


#16-os válaszolónak: az 5 forintos gyártási költsége minimum 25 forint (nagyrészt réz alapanyag, érvényes minden réztartalmú érmére), ami ötszörös névérték.

2022. dec. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
48%
24es értem tehát akkor te azt feltételezed hogy 20-30 év múlva még mindig a legtöbb országban a készpénzt fogják előnyben részesíteni az emberek, mikor már simán lehetséges lesz chippel fizetni 5Gnél sokkal gyorsabb hálózatokon kb mindent, nembeszélve a különféle kriptovalutákról amelyeknél kitudja milyen evolúció fog végbe menni majd. Ja és a különféle meta verseket még nem is említettem amik valószínűleg egyre népszerűbbek lesznek és ott csak virtuálisan fogsz tudni dolgokat venni, szóval ezek után is azt gondolod hogy a készpénz, mikor a világ egyre inkább a digitalizáció és transzhumanizmus irányába indul el a jövő. Csak kérdem
2022. dec. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 NTBS ***** válasza:
33%
Nagyon soká. Én sem támogatom, mert még jobban lefigyelik az embert. Én el lennék kártya nélkül.
2022. dec. 31. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 A kérdező kommentje:
#27 : Megfigyelnek? Abban az országban, ahol az ügyintéző csak számok alapján tud azonosítani valakit 2 fényképes igazolvány mellett? Ne viccelődj... :)
2022. dec. 31. 10:22
 29/51 anonim ***** válasza:
0%
27es Hajrá költözz ki valamilyen afrikai törzshöz és akkor nem kell kártyát használnod.
2022. dec. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 kürasszír ***** válasza:
47%

# 26


Kriptovaluta?


Gyakorlatilag az összes Nobel-dijas közgazdász szerint az összes kriptovaluta egyfajta pilótajáték. Vagyis svindli.

2022. dec. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!