Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország, a magyar emberek...

Magyarország, a magyar emberek szempontjából, mit jelent az a nemzetiség, magyarság, amiről a politikusok folyamatosan papolnak?

Figyelt kérdés

2023. jan. 20. 07:29
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
39%
Jelenleg kb. Azt hogy legyél bunkó, tartsd a markod a segílyért, lopj csalj hazudj, ahol tudsz, és szégyenítsd meg azt, aki olyan hülye hogy azt hiszi ebben az orszávban tisztességesen is lehet boldogulni.
2023. jan. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Próbálok valami keretet keresni ennek, de egyszerűen nem értem, hogy miért ir felül egy folklórműsor szintű giccs az emberek megélhetését, jólétét.
2023. jan. 20. 08:04
 3/47 anonim ***** válasza:
77%
Semmit nem jelent, ez csak üres lózung. Mögöttes tartalma nincs, és igazából keresnivalója sem lenne a politikában.
2023. jan. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 Sulek Péter ***** válasza:
Nem tudom mire gondol a kormány,gondolom,hogy a magyarok tartsanak össze. Akár határon belül,akár határon túl.Magyar nyelv megőrzése határon túl,vallás.Csak úgy nyomják bele a Milliárdokat,amivel nem is lenne bajom,ha itthon(országhatáron belül) minden rendben lenne,de így :) Inkább csak politikai haszonszerzésnek tűnik sajnos.
2023. jan. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
27%

Nekem pl azt jelenti, hogy magyarként a magyar emberek érdekeit nézem.


Azaz pl nem Oroszországét, vagy nem az Egyesült Államokét (és annak szatellitállamáét az EU-ét). Nem érdekel, hogy mi az oroszok vagy az amerikaiak érdeke. Nekem a magyar emberek érdeke a fontos. Számomra ezt jelenti.

A moszkoviták természetesen lesorosistáznak. A washingtoniták meg természetesen leputyinistáznak.

2023. jan. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:
Jó és mit kell nézni ahhoz, amivel több tojás lesz a boltban, alacsonyabb az infláció, jobb orvosi ellátást kapok és minden iskolában megfelelő mennyiségű és minőségű tanár lesz?
2023. jan. 20. 10:26
 7/47 anonim ***** válasza:
0%

#6


Egyszerű. Meggátolni, hogy a tőkét kivigyék az országból.

Jelenleg pl Svájcban élek, itt se infláció nincs se semmilyen termék hiány. Viszont szinte minden mellett ott van a svájci zászló. Mert a svájciak Svájc érdekeit nézik, a saját termelőiket támogatják. Ez az aminek Magyarországon mégcsak nyoma sincs.

Ott azon mennek vérre menő viták, hogy vajon az amerikai vagy az orosz tőke a jobb-e? Segítek: egyik sem; az idegen tőke az idegen marad. Svájcban ezt nagyon jól tudja mindenki, így mindent megtesznek, hogy a tőke bent maradjon.


Nézd meg pl a #5 válaszom. Kapásból nulla. A magyarországiak egyszerűen még csak el sem tudják képzelni milyen az, hogy Magyarország érdekeit nézzék, mert annyira egyértelmű nekik, hogy a külföldi idegen érdekek előrébb valók (lényegtelen, hogy amerikai vagy orosz, az idegen az mindig idegen).

Ezért soha nem fog Magyarország semmit sem fejlődni, és mindig is egy élhetetlen putri marad. Az amerika majmoló libbancs kormányok és a putyinista oroszpártiak egymást fogják valtogatni, de sosem lesz olyan amelyik a magyar érdekeket fogja szem előtt tartani az orosz/amcsi helyett. Mert egyszerűen nincs semmilyen igényük az embereknek Magyarországon erre.

2023. jan. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
22%
"folklórműsor szintű giccs" - te ennek tartod a nemzeti érzést? KI lehetett érezni a kérdésből. Az ilyen emberrel nincs miről tárgyalni, sosem fogja megérteni, mi az az érzés, amikor az ember külföldről hazatér és meglátja a Lánchidat, és elolvad.
2023. jan. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
100%

#8


Érdekes, hogy Svájcban, ahol nem csak retorikában van jelen a nemzeti érzés (úgy mint Magyarországon) ahol a gyakorlatba van átültetve a dolog, ott ennek köszönhetik, hogy egész Európa (ha nem a világ) legjólétibb országává váltak.

2023. jan. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
Nekem azt, hogy büszke vagyok a magyar nyelvre.
2023. jan. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!