Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik ezek az emberek és a...

Árokpart kérdése:

Kik ezek az emberek és a társadalmunk melyik rétegeihez, csoportjaihoz tartozhatnak?

Figyelt kérdés
Azokról beszélek akik pl. egy kisebb szabálysértésért is szinte majdnem életfogytot adnának, illetve ha valaki egy ki nem fizetett szabálysértésért kerül kényszerpihenőre őt is bűnözőnek tekintik, meg a legrosszabbakat kívánnak neki meg örüljön ha ott enni kap és ilyen beszólások. Azért kérdezem, mert kb. pár éve maximum 10 éve hallok ilyen és hasonló kommenteket Magyarországon, előtte az ilyen szemlélet egyáltalán nem volt jellemző Magyarországon. Most tudom, hogy azt fogják sokan mondani, hogy aki bekerül az mindenki biztos ártatlan, nem egyáltalán nem így van a legtöbben valóban jogosan vannak bent, főleg a kemény bűnelkövetők, viszont miért tesznek ezek az emebrek egyenlőségjelet egy neház helyzetű emberrel aki nem tudta kifizetni a szabálysértését és azzal aki pl. egy nehézfiú és valóban sokat ártott a társadalomnak és nagyon sok embernek. A rendszerváltás első éveiben egyáltalán ez volt a jellemző, sőt még 10 éves voltam a Kádár rendszer végén és mikor Nagypapám elvitt a kocsmába egy üdítőre meg fagyira (akkor még sok falusi kiskocsmában fagyit is árultak) ő meg a szokásos kis borát itta, ott is beszélgettek emberek akinek sajnos be kellett mennie kis időre , de akkor sem álltak ilyen rosszindulatúan az emberek egymáshoz. Mi enenk az oka és kik lehetnek vajon ezek az emberek? Arról nem is beszélve, hogy a 2000-es években meg az emberek a Whiskys rablónak szurkoltak.
2023. júl. 29. 23:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Én utálom azokat, akik nem fizetik ki a tartozásukat. Ha az államnak nem fizet, akkor az meg olyan, mintha nekem nem fizetne. Ideje felhagyni ezzel az idejétmúlt megközelítéssel, hogy ezek bocsánatos bűnök. Senki nem kap "véletlenül" pénzbírságot, jobb lenne, ha nagyobb rend uralkodna az országban.
2023. júl. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
1-es Ha valaki az államnak nem fizet azt nem zárják börtönbe, hanem adók formájában behajtják. Ilyanra gondoltam, hogy ha netán rossz anyagi helyzetben vagy és választanodk ell, hogy enni adsz a családodnak vagy leülöd a büntetést amit mondjuk egy piroson átsétálásért kaptál.
2023. júl. 29. 23:41
 3/14 anonim ***** válasza:
38%

1.

"Ha az államnak nem fizet, akkor az meg olyan, mintha nekem nem fizetne. "


És azokkal a politikusokkal mi van akik nyulják az állam pénzét! ?

2023. júl. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
3: Mi az a "nyúlás"? Ha bűncselekményről tudsz, tegyél feljelentést. De akármit is csinál egy politikus, az nem ment fel senkit más bűnök alól.
2023. júl. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2: elég nehéz elhinni, hogy valaki a börtönből jól eltartja a családját.
2023. júl. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
5-ös Pont arról van szó, hogy a bírság összegét a családjának dja és inkább leüli a bírságot.
2023. júl. 29. 23:48
 7/14 A kérdező kommentje:
Választ viszont még nem kaptam a kérdésemre.
2023. júl. 29. 23:51
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen kínos a csend.
2023. júl. 29. 23:58
 9/14 anonim ***** válasza:
36%
A normalitáspárti többség, akik nem szimpatizálnak a bűnözőkkel.
2023. júl. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9-es Aki átlép a piroson az nem bűnöző.
2023. júl. 30. 00:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!