Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az tényleg öröm ebben az...

Az tényleg öröm ebben az országban, hogy egy kormánypárti politikus arról beszél, hogy "csak" 1205 tanár mondott fel, az ő általuk létrehozott törvény miatt?

Figyelt kérdés

[link]


Itt már mindenkinek elment a maradék esze?



2023. okt. 6. 06:50
1 2 3 4 5
 21/44 anonim válasza:
13%

"De te vagy a nagy tanár?! Vagy mégsem vagy akkor tanár?"


Én nem vagyok tanár, hol írtam hogy az vagyok?? Én annyit írtam iskolában vagyok /dolgozom. és ez így van!

2023. okt. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:
Á értem, az én ismereteim szerint, ha valaki, iskolában van, akkor az vagy diák, vagy tanár/asszisztens, esetleg portás, takaritó lehet. Tehát ezek közül, akkor melyikhez van szerencsém, aki ennyire megmondja egy darab iskolából, hogy mi van országos szinten?
2023. okt. 6. 09:07
 23/44 anonim ***** válasza:
64%

#20: "ezek után nem lesz nyilvános a tanárok létszáma"

Egyre élhetetlenebb ez az ország, itt teljesen hülyére veszik a népet.

2023. okt. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:

Az összeomlott oktatás nem vizió és nem jövőidő, hanem már a jelen, sőt inkább a múlt:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


és ez csak pár cikk a múltból. Nem egy facebook bejegyzést látok ismerős szülőktől, hogy mennyire nincs tankönyvnyomtatás, mert kijárt könyveket kapnak a gyerekek újnak eladva, vagy mennyire nincs tanár, mert 60-90 gyerek nyomorog sokszor egy teremben. Ha lebetegszik egy tanár, akkor nincs, aki helyettesiti stb... stb... ez nem vizió, hanem már a jelen és a múlt.

2023. okt. 6. 09:20
 25/44 anonim ***** válasza:
0%

#13 " Amikor minden iskolában keresnek mindenes tanárt, és egy csomó helyen, már csak összevont osztályoknak tudnak tartani órákat, vagy már úgyse?"

Ez ugyanígy volt 20 éve is. Mindig vannak iskolák ahol alig van tanár és mindig voltak olyan tárgyak amikhez kevés volt a tanár.

Egy olyan időszak volt amikor nem volt tanárhiány - amikor gyurcsányék bezárattak több száz iskolát és elbocsátottak több ezer pedagógust.

Na, akkor nem volt tanárhiány, mert a tanárok kerestek állást maguknak nagyon - hiszen a többi munkaerő piacon is 10%-os munkanélküliség volt.

Te meg most azokat élteted és akarod visszahozni akiknek köszönhetően sok ezer tanár volt kénytelen elhagyni a pályát és más munkát keresni. Klassz!

2023. okt. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:

25, kit éltetek én? Egyetlen egy politikus nevét, nem hoztam fel, még a cikkben szereplőjét sem irtam le, sőt még, csak célozni sem céloztam senkire.


13 éve vezeti ugyanaz az ember az országot, akinek a kormányzása alatt összedőlt az ország.

2023. okt. 6. 09:24
 27/44 anonim válasza:
0%

hagyjuk a szar üres dumát. A tanároknak a kezükben lett volna a helyzet megoldása, azzal hogy NEM fogadják el a jogállásváltást, de 99%uk kussolt és elfogadta.


ennyi. Nem kell ide több duma. egy életre megbukott ez a csomó szaréletű senki.

gyáva népnek nincs hazája.

2023. okt. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
0%

#14 "Én egy 700 fős bp-i középiskolában vagyok, 50+ fős tanári karral.

NULLA azaz 0 tanár ment el tőlünk. NULLA."

Én városi iskolában vagyok, tőlünk 2 kolléga ment el az elégedetlensége miatt, tavaly benne volt az egyikük sztrájkolásban is. Mindenki megértette, elfogadta, hiányzanak ők is meg a munkájuk is. Rajtuk kívül még 1 ment el inkább gyed-re a lánya helyett, szintén mert nem érezte úgy hogy a bére megérné azt a munkát amit beletett az iskolába, gyerekekbe.

De jött helyettük 5 új kolléga, és lett új óraadónk is mellé.

Összességében nem rosszabbul állunk most hanem jobban, mint tavaly ilyenkor.

A gyerekem az egyik lázadó budapesti gimibe jár, ott nagy volt a mozgás. Nehezen is jött össze az órarendjük. De náluk minden évben eddig is sokan jöttek és mentek, nem csak most. Minden évben változtak a tanáraik legalább 20%-ban a korábbi években is.

Kérdező

Ostoba módon próbálod meghazudtolni azt aki leírja neked a valóságot. Van tanárhiány, ahogy volt 20 és 10 éve is. Vannak iskolák ahol alig tudják megoldani, ahogy volt ilyen 20 meg 10 éve is.

Vannak elégedetlenek - minden pedagógus úgy érzi, hogy ezért a munkáért sokkal több fizetést érdemelne. De ez nem jelenti azt, hogy majd mind feláll és felmond. EZ az amiben nagyot tévedtetek.

Pedagógusok vagyunk és ez felelősséggel jár a diákjaink, az iskolánk felé is. A legkevésbé fogunk beállni egy kormánybuktatásba, mikor azt éppen azok szervezik akik 2010 előtt annyit ártottak a pedagógusoknak, az iskoláknak, az oktatásnak és a diákoknak meg a családoknak is.

2023. okt. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:

Legalább nem sértegetek másokat ostobizmussal.

Én a valóságra vagyok kiváncsi. Millió cikk mond mást és nagyon sok szülő mond a saját ismeretségemből mást. Ők mind hazudnának?

2023. okt. 6. 09:33
 30/44 anonim ***** válasza:

#26 Valami nagyon fura alternatív univerzumban létezel kérdező és azt hiszed más is azt látja amit te.

Az ország nincsen összedőlve. Nem is lesz, gondoskodunk róla, hogy a neked tetsző politikusok ne jussanak döntési pozícióba ismét, hogy megtehessék.

2023. okt. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!