Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Putyinról a sokaság azt...

Ha Putyinról a sokaság azt mondja, hogy diktátor és ezért demokratikus úton nem leváltható, akkor ugyanez a sokaság miért gondolja Orbánról ennek ellenkezőjét, mármint, hogy Ő viszont leváltható ?

Figyelt kérdés
Valaki megmagyarázná, hogy mi az oka ennek, holott gyakorlatilag ugyanarról beszélnek ? Vagy nem ? Mi a különbség kettejük között?

jan. 22. 23:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Ki gondolja így? Egyik se leváltható demokratikus úton. Puttyantó rövid távon se, orbán rövid távra leváltható (de mivel a kezében, és elvtársai kezében az ország, és az állami hivatalok, ezért blokkolná az ország működését, és a kormányt amíg nem választatja magát újra).
jan. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%
Dehogy beszélnek ugyanarról, Magyarországon nincsenek sem politikai foglyok, sem politikai gyilkosságok, és szabad választások vannak. Orbánt 2002-ben is leváltották már egyszer.
jan. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

A két rendszert nem lehet összehasonlítani: Oroszország elnöki rendszer, gyenge miniszterelnökkel, Magyarország pedig pont az ellenkezője. Orbánt is váltották már le 2002-ben és 8 évet töltött ellenzékben. Putyin ezzel szemben akkor is de facto Oroszország első embere volt, amikor az alkotmány szerint "csak" miniszterelnök lehetett Medvegyev mellett. Az is beszédes, hogy a magyar ellenzék 2014 óta minden választás előtt biztos volt abban, hogy le fogja váltani a Fideszt, majd a választások után amiatt rinyáltak, hogy szerintük a Fidesz leválthatatlan. Ezek közül a legröhejesebb kontraszt, fél év leforgása alatt:

[link]

[link]

...de ez is érdekes (2014-ből):

[link]

2022. végén pedig Dobrev nyilatkozta azt, hogy a Fidesz-kormány már a következő 1 évet sem fogja kihúzni...

A valóság az, hogy a kormány simán leváltható lenne, ha nem egy ilyen töketlen, idióta, félkegyelmű ellenzéke lenne. Te gondolom 2022. áprilisában elmentél szavazni, behúztad az X-et az ellenzéki összefogás alá és zavartalanul bedobhattad a szavazólapot az urnába, melyet aztán a többivel együtt összeszámoltak a szavazatszámlálók. Ezt az aktust bárki, bárhol ugyanígy megtehette: szavazhatott az ellenzékre. Meg is tették, de kevesen voltak. Ez nem a NER és nem is a választási rendszer hibája, hanem az ellenzéki pártoké. Nincs rájuk igény. Maximum biodíszletként elücsöröghetnek a parlamentben.

jan. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
3: Az ellenzéki összefogás direkt ilyen, ők is a NER részei, az ő feladatuk eljátszani az ellenzéki szerepet, de nem túl jól, nehogy megválasszák őket. Meg lehet figyelni, ha bárhol van valami alulról jövő kezdeményezés (tanártüntetés, KATA tüntetés stb.), a hivatalos ellenzéki összefogás azonnal megjelenik ott, nehogy túlságosan elfajuljon a helyzet, csak legyen meg a gőz kieresztése.
jan. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Egy lakos sem mondott ilyet Putyinról.
jan. 23. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%

Én vagyok ez a sokaság és én nem gondolom azt, hogy Orbán leváltható lenne.

Számomra 2018 óta világos, hogy hagyományos módon ő nem lesz eltávolitható a posztjáról.

jan. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
24%

"Én vagyok ez a sokaság és én nem gondolom azt, hogy Orbán leváltható lenne."


Orbán pont annyira leváltható, mint ahogy Gyurcsány (a mérleg másik oldalán, mert jelentsük ki, ő jelenleg a baloldal vezető személyisége) megválasztható. Gyurcsány sokak szemében vállalhatatlan, és pont ezért nem tartom én sem elképzelhetőnek Orbán leváltását! De ez NEM egyedül Orbán érdeme, a baloldal segíti Orbánt az ostobaságával.


Erre még rájátszik a nemzetközi helyzet is, hogy pl a németeknél be akarnak tiltani egy pártot, mert nem egyezik a (szerintük) mainstream nézeteivel, és ez lenne az igazi demokrácia, amire a magyar baloldal is áhítozik...

jan. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%
7, sajnos sokaságként én máshogy látom. Én sokaságként azt látom, hogy Orbán Viktor hagyományos módon nem leváltható.
jan. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
19%
Mindkettő leváltható, csak az emberek nem akarják leváltani ilyen vagy olyan okból.
jan. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

"Orbán Viktor hagyományos módon nem leváltható"


Ezzel az ellenzékkel, akiknek az élén egy nyilvánvalóan hazug ember áll, aki nem tanulva a korábbi hibáiból továbbra is hazugságokkal próbál választást nyerni, ezzel valóban nem lehet leváltani, ebben igazad van!


És ha netán nem hagyományos úton próbálkoznátok, el lenne kenve a szátok, és nem csak a hatóságok útján, ez nem Németország... Gondoltam szólok előre. Lehet cirkuszt csinálni Budapesten, de a vidék ezt nem fogja tűrni.


Váltsuk le Orbánt, de ne ezekre, előbb kell egy normális ellenzék!

jan. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!