Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megint Lázár János. Megjelent...

Megint Lázár János. Megjelent a teljes beszéde. Ugye így már látszik, hogy tényleg nem a kis embereket nézte le, hiába hőbörögtetek?

Figyelt kérdés

"Lázár János: Ugye Gyurcsány Ferenc havonta olyan húszmilliónyi osztalékot vesz föl adózott formában jelzem, tehát ott azért van jövedelem, ennyi után fizetnek legalábbis adót. Persze úgy könnyű, ha valaki olcsóbban kap áramot, ugye. Olyan miniszterelnöke van az országnak, aki az emberek zsebéből kiveszi a pénzt gátlástalanul és van bőr a pofáján a saját cégének olcsóbb áramot vetetni. Ez egészen megdöbbentő, szóval ez a mélypont. Ezért ez szóval azt gondolom Európában talán talán a fekete Ghanában van olyan miniszterelnök, akinek van bőr a pofáján, hogy megsarcolja magyar vállalkozásokat, de az Ő vállalkozása olcsóbban veszi az áramot. Ez egészen megdöbbentő, egészen megdöbbentő.


No most, éppen ezért azt javaslom, hogy ezekkel foglalkozni kell. Tőlem az MTI kénytelen volt bocsánatot kérni, mert a listában nem vagyok benne. Aztán a HVG is csinált egy összeállítást és a parlamenti képviselők között is a szerény középsorban tartozom a keresményemmel. Ott a vagyon értékelése nem zajlott, de én azt gondolom, hogy ez nem szégyellnivaló dolog, én soha nem szégyelltem, hogy mim van, én dolgozok keményen, én abba a miliőbe nőttem föl, hogy a munka nem szégyen, a munka eredményét sem kell szégyellni, az ember kaparjon, gyűjtsön, építkezzen kockáról kockára, aki erre nem képes, akinek nincs semmije, az annyit is ér. Azt gondolom, aki nem vitte semmire az életben, az annyit is ér. Ezt tudom mondani, annak annyi az élete.


Ez az én véleményem egyébként, tehát én ahhoz a mércéhez tartom magam, hogy az ember, ha egyszerű kétkezi munkásember, akkor ahhoz a jövedelemhez képest érjen el valamit. Hogy ha egyetemi ember, akkor ahhoz a jövedelemhez képest érjen el valamit, de akinek a saját társadalmi viszonyaihoz képest semmire nem futotta, semmit nem tudott letenni az asztalra, az ne üljön például a képviselőtestületben. Nagy baj lenne, ha olyan képviselők ülnének, akiknek semmijük nincsen, ezt kell mondjam. Ez helytelen lenne, teszem hozzá, de a jövedelem nyilatkozatok alapján, mint hogy ha érdekes dolgok derülnének ki. Na most még annyit hadd mondjak el Önöknek, hogy ugye én bugyuta módon a nagy átláthatóság jegyében nyilvánosságra hoztam a feleségem vagyon bevallását és a fiam bevallását és az előbb már említettem Önöknek, hogy volt akinek a kampányában ezt fölhasználták, kiszámolták, átváltották az euro betétet, átváltották a svájci betétet, mije van a gyereknek, azt remélem, hogy a hódmezővásárhelyi lányos anyukák ebből a közérdekű tájékoztatásból érzékelték, hogy húsz év múlva jó parti lehet Lázár János Boldizsárból, hogy ha a kamat és a forint árfolyam az jól alakul a következő években. Lesz valami alapbázis megtakarítás, úgy hogy ha másra nem, erre jó volt, de hát az Önök vagyoni viszonyait is nyomni fogják szórólapon.


Én ezt nem tartom egészen jó dolognak, de hát tudják, tokaji szőlővel, mindennel lehet manipulálni a közvéleményt, ez egy helyi kísérlet volt, én azért tartottam ezt fontosnak, mert mindenről beszélni kell és beszélni is fogunk erről, ez a legjobb ötlet ma, hogy ki mennyi adót fizet Hódmezővásárhely városának például, fizet-e egyáltalán adót, mióta fizet adót, mennyi építményadót fizetett korábban, most mennyi építményadót fizet, miért tiltakozott az építményadó rendelete ellen? Gondolom mindenkinek lesz annyi személyes bátorsága, hogy elmondja, hogy ő korábban a 2-300 négyzetméter után mennyi adót fizetett, mennyi adót fizetett a 70 négyzetméter után más és akkor lesz összehasonlítás, hogy miért is tiltakozunk annyira az építményadó ellen. Remélem, hogy mindenkiben megjön a bátorság, rákapnak az ízére, hogy nyilvánosságra hozzanak minden adatot. Ez szerintem egy egészen fontos dolog."


Szeretném kiemelni ezt a részt: "Ez az én véleményem egyébként, tehát én ahhoz a mércéhez tartom magam, hogy az ember, ha egyszerű kétkezi munkásember, akkor ahhoz a jövedelemhez képest érjen el valamit. Hogy ha egyetemi ember, akkor ahhoz a jövedelemhez képest érjen el valamit, de akinek a saját társadalmi viszonyaihoz képest semmire nem futotta, semmit nem tudott letenni az asztalra, az ne üljön például a képviselőtestületben."


Sztem nem kell kommentálni. Erről beszültünk egy páran tegnap, hogy ezt igy kell értelmezni. Nem vagyok fideszes, de itt nem a fideszgyűlölőknek van igaza.


2011. márc. 20. 13:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
66%
Ez nem magyarázza azonban a valutatőzsdézést, amivel nekem nincs bajom, de az ő pártja pont hogy ezt egy gonosz dolognak állítja be.
2011. márc. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
54%
Teljesen jókat mondott, nem értem a problémákat.
2011. márc. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
59%

jaj már mingyárt megszánom mert majd a lányos anyukáknak olyan qrva jó lesz Boldizsárral nem?


Milyen saját társadalmi szintről beszél? Kettő van: az övéké meg a dolgozóké.

Beszélt egyébként ez a csököttagyú a parlamenten kivül valakivel? Mert azért találhatna bőven olyan embereket akik a jó kis devizahúzásuk miatt pont hogy nem tudják elérni a saját szintjükön amit elérhetnének...


No komment...Aki isteníteni akarja meg kimosni a lézerjanit csinálja továbbra is.

2011. márc. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
79%
Ha maga Lázár János is úgy érezné, hogy abszolút nem hibázott, hanem teljesen korrekt beszédet mondott, akkor miért kért ma bocsánatot?
2011. márc. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Liibertas, ebben azért nincs igazad, mert ha elolvasod a szöveget, akkor látod, hogy ott sem azt mondja! Mert a vágott szövegből úgy jön le, mintha ők váltogatták volna ide-oda a pénzt, hogy meglovagolják az árfolyamokat, de olvasd csak el mi van ideírva: "Na most még annyit hadd mondjak el Önöknek, hogy ugye én bugyuta módon a nagy átláthatóság jegyében nyilvánosságra hoztam a feleségem vagyon bevallását és a fiam bevallását és az előbb már említettem Önöknek, hogy volt akinek a kampányában ezt fölhasználták, kiszámolták, átváltották az euro betétet, átváltották a svájci betétet, mije van a gyereknek,..."

Szóval nem ők váltogatták, hanem a közzétett vagyonbevallás nem magyar pénzeit a politikai ellenfelek a kampányban váltogatták át forintra, hogy ezt gondolom ellene felhasználják.

Na én mondom, nem fideszes vagyok, és nem tisztem Lázárt védeni, de most itt ez az igazság.

2011. márc. 20. 13:47
 6/23 anonim ***** válasza:
51%
Kedves kérdező: ugye az "elk.rtuk" és az "el lehet innen menni kérem szépen" teljes szövegét is elolvastad illetve belinkelted annak idején, amikor ezerrel ment a hőbörgés?
2011. márc. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
én akkor is meghallgattam a teljes szöveget... De azon nem volt mit szépíteni, az nem a szövegkörnyezetből való kiragadás volt.
2011. márc. 20. 13:53
 8/23 anonim ***** válasza:
90%
Én végigolvastam Gyurcsány "igazságbeszédét" is, de fikarcnyit sem változott a véleményen róla. Az a beszéd tipikus példája annak, amit már nem lehet szépíteni.
2011. márc. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
59%

"én akkor is meghallgattam a teljes szöveget... De azon nem volt mit szépíteni, az nem a szövegkörnyezetből való kiragadás volt."


Ennek ellenére mégsem értette meg a széles közönség a lényegét, és sok szerencsétlen a mai napig úgy mantrázza az "el lehet innen menni"-t, mintha Gyurcsány az utca emberének mondta volna. Pedig erről szó sem volt. A Fidesz pedig csupán pár kiragadott mondattal járatta le Gyurcsányt, a média minden szintjén...

2011. márc. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
covenant te is össze vissza beszélsz. Az el lehet innen menni az egy másik gyurcsány beszéd volt. Volt neki jó sok.
2011. márc. 20. 14:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!