Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lett az István a...

Ozmium42 kérdése:

Hogyan lett az István a király című rockopera a magyar történelmi közvélekedés középpontja napjainkig?

Figyelt kérdés

Teljesen készpénznek vesszük a benne elhangzottakat, pedig szinte egy mondat sem igaz belőle:


István egy nyegle hernyó a filmben - valójában egyetlen vesztes csatája sem volt egész életében

Ijedtségében veszi fel a kereszténységet - pedig a nyertes csatáit európaiak ellen vívta, és mondom, veretlen volt, magát a Német-Római császárt is megveri.

Ráerőszakolja a kereszténységet a magyarságra - pedig akkor már keresztény volt, csak más rítusú

István és Koppány között vallási ellentét volt - pedig nem volt, Koppány bizánci keresztény volt, és pusztán hatalmi ellentét volt (esküt tett Gézának, hogy átengedi Istvánnak a trónt, ezt szegte meg, ez egyébként a filmben is benne van)

Torda a pogány, fél lábú - a táltosoknak több csontjuk volt, mint egy átlagos embernek, nem kevesebb, ráadásul Koppány sem volt már pogány

Koppány azt énekli: "Rabok legyünk, vagy szabadok", mintha ő jelenítené meg az igazi magyarságot, a szabadságot a kereszténység pedig a rabságot. Pedig...


Talán még lehetne sorolni az ellentmondásokat. Mégis ha beszélgetésre kerül a sor, fő hivatkozási alap, mint valami hiteles történelmi forrás lenne. Pedig tudjuk, kik forgatták, milyen céllal, és kinek az idejében. Mégis...


2011. jún. 9. 18:20
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
100%

"Ha kimennél az utcára azzal, amiket leírtam, igen csak pislogna a többség, és habzó szájjal mondaná, hogy ő az István a királyban is Koppánynak szurkolt, mert jobban énekelt, István pedig egy idegenszívű hazaáruló volt, a kereszténységet pedig ránk erőszakolták a szemforgató hamis papok"


ŐŐ, most voltam kutyát sétáltatni poénból feltettem nekik a kérdésed

Három embert kérdeztem meg:

1. nem érdekelte, továbbsietett

2. ő mindkét énekes hangját kedveli, nem feltétlenül a történelem kedvéért nézte/nézi meg

3. valami olyasmit mondott, hogy a múlt (Istvánék) helyett a jövővel kéne foglalkoznom, utána pedig szidni kezdte a Fideszt

2011. jún. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
85%

Ajánlom ezt a videót, ha még nem láttad:


[link]


Arra "jó" ez a rockopera, hogy megossza a nemzetet. Vagy hazafi lesz az ember, vagy keresztény.

2011. jún. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim válasza:
77%
Én úgy gondolom, aránylag hiteles történelmi szempontból, árnyaltabb mondanivalójára nem térnék ki. Az, hogy a magyarság felvette a római kereszténységet és nem a bizáncit, erős politikai nyomásra történt, emiatt vívodott is szerencsétlen István. Ha a magyarok nem vették volna fel a kereszténységet, a német hatalom, minket is leigázott volna a föld színéről a többi "pogány" néppel egyetemben. Nem véletlen, hogy Gizit vette feleségűl. Nem nagyon volt választása Istvánnak. Ezért mert szembeszállni Koppánnyal aki jogosan követelte magának a trónt, hiszen az akkori örökösödési törvények szerint Őt illette volna meg.
2011. jún. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
Akkor még nem volt olyan, hogy "római katolikus", és nem megtérítenie kellett a magyarokat, hanem az egyházat kellett megreformálnia.
2011. jún. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 A kérdező kommentje:

84% és 72%-os válaszoló jól példázza, amiről írtam. Hiába van az úgy, hogy István többször szétverte a rátámadó európai seregeket, mégis "erős politikai nyomásról" beszélünk. Hiába volt már Koppány is bizánci keresztény, "pogányságról" beszélünk. Hiába volt Koppány esküszegő, mégis "neki járt volna a trón az akkori utódlás szerint". Ezek a tévhitek mind-mind egyedül egy ócska filmből táplálkoznak. Visszafelé a harmadik hozzászólás linkjében elhangzik az is, kinek és milyen könyvére alapozódik a történet, bár az előadás egy részével nem értek egyet (nem ide tartozik).


Ezt is belinkeltem már párszor, de nem röstellem újra megtenni, hogy tájékozódjatok:


[link]

2011. jún. 11. 17:52
 16/65 anonim válasza:
73%
Római kereszténységet írtam, nem katolikus egyházat...
2011. jún. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 A kérdező kommentje:
Min változtat?
2011. jún. 11. 18:03
 18/65 anonim ***** válasza:
72%
Ozmium te is lettél volna inkább buddhista...
2011. jún. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 A kérdező kommentje:
Problem?
2011. jún. 19. 19:17
 20/65 anonim ***** válasza:
74%
Nem dimenzionálod túl egy kissé a problémát?
2011. jún. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!