Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok az erdelyi...

Mit gondoltok az erdelyi magyarokrol? Hat a romanokrol?

Figyelt kérdés
2011. jún. 22. 18:20
1 2 3 4
 11/31 anonim válasza:
34%
a szekely nem egyenli erdelyi magyar, amugy pedig tok rendesek, semmi bajom veluk, a romanok pedig butabbak, szerintetek mert nm adjak a romanok a magyarokat vissza?
2011. jún. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Mert luzerek=)
2011. jún. 27. 08:34
 13/31 anonim ***** válasza:
51%

Én sok erdélyi magyart ismerek. Sajnos azt kell mondanom, hogy egyáltalán nem megbízhatóak. Olyan "mindig van velük valami" típusú emberek.

Eddig az összes takarítónk erdélyi volt, és mindegyik erősen kleptomán volt, kb. szétlopták a házunkat. Nem kis tételben, hanem elég rendesen.

A többi pedig valami rosszban sántikál. Én nem vagyok alvilági alak, ennek ellenére csak olyanokkal találkoztam, akiknek Erdélyben volt valami ügye, ami miatt inkább idejött.

Ismerek kb. 20-25 erdélyit, de csak 1 rendes közülük.

Bocs, hogy ezt mondom, de én egyáltalán nem bízok a erdélyiekben :(

A románokról szerintem tanulatlan hülyék, de úgy tűnik, hogy már jönnek fel. Legalábbis nekem szlovákkal több balhém volt, mint románnal.

2012. jan. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
68%

Az erdélyi magyarok is ugyan olyan népek mint bármelyik más. Van köztük mindenféle. De a legtöbbjük szorgalamas, nagyon visszafogott ,toleráns, adófizető emberke.Az a részük amelyik vegyes lakosságú településeken él teljesen jól elvan a románokkal. Addig amíg a román politika miatt nem kezdenek ferdeszemmel nézni egymásra.De legtöbbször mindkét részről felérik ésszel ,hogy a a politika csak politika és ha azután vennék magukat ugorhatnának egymás nyakának.

Tény ,hogy nagyon sok kétes elem költözött Magyarországra .Olyanok akiknek kitelt a becsületük a szülőföldjükön, vagy külömböző okok miatt nem tudnak boldogulni.Vagy csak egyszerű kényelmi szempontok miatt.

Románok közt is van mindenféle.A legtöbbjük egyszerű jólelkű jámbor népek.A történelmmmel kapcsolatos agymosás olyannyira sikerült nálluk, hogy ha érvekkel kétségbe vonod összefércelt "igazságaikat" csak indulatokkal képesek kezelni azt.De aki erdélyi születésű és ott vegyes lakosságú terülteken szocializálódott azokkal nagyon jól ki lehet jönni. Azokhoz képest akik nemrég pottyantak Erdélybe valahonnan a hegyeken túlról.A magyargyűlölők legtöbbje is a hegyeken túl található többnyire olyanok akik nem is láttak még magyart.


Partiumi, 12 éve kettősállampolgár vagyok de olyan még nem volt Magyarországon jártomban keltemben ,a gyakori üzleti , baráti, rokoni stb kapcsoltaim révén ,hogy egyszer is észrevegyék rajtam, hogy nem magyarországi vagyok. Már ha nem akartam .De ha a román rendszámú kocsimmal is járkálok akkor sem szólt eddig senki sem egy rosz szót se hozzám.Vajon miért?:)

Másoktól már haolttam ezt ,azt a magyarok ama zsíroskenyérféltő fajtájáról.

2012. jan. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
40%
Mennyire elszörnyűlködtem némely válaszol... Undorító amit egyesek megengednek maguknak! Sok magyargyűlölő miért nem takarodik már el a francba? A Székely testvéreimnek pedig erőt, hitet, kitartást kívánok!
2012. jan. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden erdélyi magyar székely.
2012. jan. 20. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
8%
De ott a legjelentősebb a magyar populáció.
2012. jan. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem az erdélyi magyarság is épp úgy magyar, mint mi nálunk is vannak beképzeltek, önteltek és populisták, humánusak. Én mindenképpen pozitívan tudok nyilatkozni drága székely testvéreinkről. A románokra is igaz az első egy-két sor állítása, ám ettől függetlenül nem kedvelem őket.
2012. jan. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
76%

Hát. Én igen előítéletes vagyok velük szemben... Akiket ismerek, 8-10 ember, azok közül 1 kivétellel mind volt valami gond. Vagy beképzeltek voltak, vagy mint ahogy a szomszédunk, szó szerint borsot törnek az orrunk alá. Egy másik erdélyi meg konkrétan Securitatés (nem tudom hogy írják) volt és a saját családját fenyegette pisztollyal.


Ugyanakkor találkoztam fiatal románokkal, együtt utaztunk vonaton és tök korrektek voltak, mint bármely nyugati fiatal. Sokat beszélgettünk és elvoltunk. Valóban itt is úgy, mint máshol vannak rendesebb emberek, meg kevésbé rendesek. Gondolom sokan akik idejönnek Mo-ra, azok között sok a problémás, nem véletlenül jönnek el onnan.

2012. jan. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
50%

erdelyi magyar nagyobb magyar mint a magyarorszagi.

3 romant ismertem szemelyesen eddig az összes bunko volt velem kiveve egy (de ö csak fel roman ;))

Ps:Erdely magyar !

2012. jan. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!