Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is vége van a...

Szerintetek is vége van a nemzeti radikalizmusnak?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert már én is észrevettem, de múltkor a kurucon is ezt írták, ebből gondoltam, hogy tényleg lehet valami.

Amúgy én nem vagyok radikális, szóval sokáig nem is figyeltem, de a végén már nekem is feltűnt. A barátaim közül már senki sem jobbikos, még itt a gyk-n is kevesebben vannak, a kurucot is egyre kevesebben olvassák.

Úgy tűnik, hogy "kiment a divatból"

A Jobbik sem nagyon növekszik, maximum az MSZP csökken.


2011. szept. 24. 01:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Majd 2014-ben újra divatba fog jönni, addig pihennek:) Amúgy meg én sem olvasom annyit a kurucot mint egy időben tettem, ide sem írok annyit, mert van jobb dolgom is. Egyszerűen most ez a hű-de-érdekel-a-politika nem aktuális... Számomra legalábbis. Különben én senkinek nem mondom, hogy a Jobbikot támogatom, nem is úgy nézek ki... Ráadásul nem is azért támogatom, mert hiszek benne:D Abban hiszek, hogy a Jobbik minél erősebb, a mindenkori kormánynak annál jobban oda kell figyelnie arra, hogy mit csinál. Ez a Jobbik tökéletes funkciója egyelőre...
2011. szept. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%

Hozzáteszem mindig is elolvastam a másik oldal lapjait is és így kötöttem ki ennél a véleményemnél. A kuruc sokszor túlzott, erőltetett, vállalhatatlan, viszont nagyon sokszor igazuk van és őszinték. Máskor meg ők is ferdítenek - amit viszont nagyon utálok, mert nekik azt semmiképpen nem szabadna.


Ezért sem olvasom már annyit, csak bele-bele nézek, meg azért sem, mert most nem tartom annyira aktuálisnak a kérdést, hol van még 2014...előbb meg úgy sem lesz semmi változás. Megyünk előre amerre a Fidesz diktál, ahogy én látom amúgy a flat-tax-en kívül egyelőre nincs bajom a Fidesszel.

2011. szept. 24. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
37%

"A barátaim közül már senki sem jobbikos"


Ez nagyon tetszik!:DD Vettek egy egy Nike-t* és bevágták a bakancsokat a sarokba, vagy hogyan lettél erre figyelmes?:) Esetleg egyre többen jelentek meg színes pólókban az eddigi fekete alapon nagymós helyett?:)


Tényleg érdekelne, hogyan jöttél rá, hogy kevesebben vannak!:)


* "Nájki"-nak kell ejteni: "Nike, Inc. (pronounced /ˈnaɪkiː/"

[link]

Ezt csak a sok "nájk"-olós miatt írtam ide. Nájknak csak a britek ejtik, de tévedésben vannak.

2011. szept. 24. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
56%
Én az ellenkezőjét tapasztalom, szerintem egyre népszerűbb. Amúgy ne a kurucot olvasd, az csak álradikális paródia, valójában a nemzeti oldal lejáratása a célja. Akkor már inkább Barikád.
2011. szept. 24. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

"Ez nagyon tetszik!:DD Vettek egy egy Nike-t* és bevágták a bakancsokat a sarokba, vagy hogyan lettél erre figyelmes?:) Esetleg egyre többen jelentek meg színes pólókban az eddigi fekete alapon nagymós helyett?:)"- és még csak nem is tudod, hogy közel állsz az igazsághoz :D Sok barátom, ha nem is lett skinhead, de terepszínűben és bakancsban járt. Most már nem is rasszisták, legalábbis a négerek felé nem.

Nyilván nem ez volt a fő jel, hanem egyszerűen sokat politizáltunk, és egyre kevesebb ember értett egyet a barikáddal, hunhírrel, kuruccal. Egyre többen bírálták a Jobbikot. Régen nevetség tárgya volt a liberalizmus, a liberálisokra pedig "csúnyán" néztek. Most már teljesen természetes, ha valaki az.

Sokan arra fogják, hogy történt egy nagy változás az életünkben(gimnáziumból egyetemre mentünk), de én ettől függetlenül figyeltem meg a dolgot.

A kurucinfó meg tényleg olyan, mint valami rossz paródiaoldal, de a kommentek a legbrutálisabbak.

2011. szept. 24. 02:50
 6/21 anonim ***** válasza:
66%
Én úgy látom, hogy nő a népszerűsége. Biztosan nem ment ki a divatból.
2011. szept. 24. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%

A Fidesz métej csorog a soraidból, és mint ármány projektálsz nem létező agóniákat!


A radikalizmus mindíg és mindenhol akkor kap nagyobb teret ha a társadalmak átlagos tagjainak csökkennek a lehetőségei, olvad a fogyasztása a csökkelőjövedelmek miatt stb ami egy egy öngerjesztő folyamat.

Ma mivel egy paradigma " a neoliberalizmus torzította globalizmus" megbukott és már csak a nagyon erős érdekérvényesítésre képes haszonélvezői eröltetik.

Fentarthatatlan hiszen az egyik alapelve a növekedés megszűn, így az aránytalan profit újraelosztás nem képes kiegyenlítődni.


Az az.


Az Eu ban eddig főleg a munkás, szoci, és liberális erők domináltak dúrván 20-25 évig. Mostmikor kiteljesedett a rendszerhiba, jöttek a konzervatívok és kezdett kiszélesedni a radikalizmus. Még néhány év, ami így tellik el, elégedetlenkedve, és a radikalizmus kiteljesedik. Illetve a nemzetek szerepe felértékelődik a globális felett. " hiszen nincs növekedés nincs +, és csk ami van azt lehet újra osztani" Az az,még most a gyermek éveit "tapossa" a radikalizmus, de míg egyes felfogások kihalni látszanak, mások megfakulni, a radikalizmzs éppen csak most kap szárnyakra.

2011. szept. 24. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
42%

"Szerintetek is vége van a nemzeti radikalizmusnak?"


Sose volt jövője. Az ilyen divatok jönnek-mennek. Az alappélda a MIÉP. Egy időben 50 ezres gyűléseket tartott a Hősök terén. Aztán teljesen eltűnt, 5-6 év tevékenység után. A Jobbik 6 évvel a MIÉP összeroppanása után jött divatba. Ha nagyon ügyesek, kihúzhatják 2014-ig egy elfogadható eredménnyel, utána ők is eltűnnek.


Ez azért van, mert a "radikálisok", akik "kimerikmondaniaztamitmásoknem", addig vonzóak egyesek számára, amíg frissek. Egy idő után a rajongóikat frusztrálja, hogy ezek a pártok nem érnek el semmit és kiábrándulnak. Kell pár év, amíg elfelejtik a kudarcot, és akkor új néven, új arcokkal kezdődik az egész elölről, megint lesz egy hős, aki "kimondja, amiről eddig hallgattak".


"A barátaim közül már senki sem jobbikos, még itt a gyk-n is kevesebben vannak, a kurucot is egyre kevesebben olvassák."


A kuruc és a barikád olvasottsága stagnál 2009 közepe óta. Még nem csökken. A "mozgalom" felfut, egy ideig elhiszik a tagjai, hogy még mindig "előretör", növekszik a mozgalom, és időbe telik felfogni, hogy elérték a maximumot. A jobbikosok különböző önbecsapási technikákkal sikeresen elhitették magukkal, hogy a Jobbik állandóan "erősödik". Aztán időbe telik megérteni, hogy egy elszigetelt párt esetében tökmindegy, hogy ott van-e a parlamentben 15%-kal, vagy egyáltalán nem is létezik. Mert nem csinálhat mást, mint dumálhat, és pont azért jött létre az egész "radikalizmus", mert elég volt a tétlenségből és a dumából.


Most még mindig sokan képzelik, hogy a Jobbik "erősödik". Az még 1-2 év, míg belátják, hogy ennek semmi jele nincs. Sokan csak 2014-ben fognak kiábrándulni az "erősödés" mítoszából, és csak utána kezdenek el azon gondolkodni, hogy mire megy a "radikalizmus", ha tartósan kisebbségi létre van kárhoztatva. És akkor lassan rájönnek, hogy ennek semmi értelme és kiábrándulnak. Tömeges kiábrándulás 2014 után várható, bár valószínűleg már most is sokaknak feltűnt, hogy semmire se megy a Jobbik és a köré szerveződött szubkultúra.

2011. szept. 24. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
59%

05:37


"A Fidesz métej csorog a soraidból"


Métely.


"és mint ármány projektálsz"


Projiciálsz.


"A radikalizmus mindíg és mindenhol akkor kap nagyobb teret"


Hol kapott a radikalizmus "nagy teret"? Szlovákiában Slota bent volt a Fico-kormányban, ez igaz. De nem ilyen gyépés országokra gondolok, hanem mondjuk nyugat-európai országokra.


"Az Eu ban eddig főleg a munkás, szoci, és liberális erők domináltak dúrván 20-25 évig."


'45-től a 80-as évekig szociáldemokrata túlsúly volt, a 80-as évektől konzervatív-liberális uralom.


"Mostmikor kiteljesedett a rendszerhiba, jöttek a konzervatívok és kezdett kiszélesedni a radikalizmus."


Hol "szélesedik"? A fasorban sincsenek a szélsőjobbosok Ny-Európában.


"a radikalizmzs éppen csak most kap szárnyakra."


A radikalizmus állandóan szárnyra kap. Mást sem csinál. Mindig alakul valahol egy szélsőjobbos párt, óriási hangzavart csapnak a hívei és az ellenzői, "új jelenség", jujdeizgi. Elér egyszer 5 vagy 7 vagy akár 15 százalékot, aztán 4 év múlva ennek a felét, aztán eltűnik. pár év múlva meg jön a következő nagy-nagy radikális zászlóbontás. Ez így megy a 70-es évek óta, vagyis 40 kemény éve folyamatosan. Biztos, hogy nem lehet megunni? :)))

2011. szept. 24. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
32%

05:37



"és mint ármány projektálsz"


"Projiciálsz.


Kivetítesz.


"A radikalizmus mindíg és mindenhol akkor kap nagyobb teret"


"Hol kapott a radikalizmus "nagy teret"? Szlovákiában Slota bent volt a Fico-kormányban, ez igaz. De nem ilyen gyépés országokra gondolok, hanem mondjuk nyugat-európai országokra.


Mindenütt úgy jöttek fel mint a talajvíz.

A franciáknál a németeknél az osztrákoknál az olaszoknál, sőt még északi Eu s népeknél ahol nem is volt eddig jellemző.


"Az Eu ban eddig főleg a munkás, szoci, és liberális erők domináltak dúrván 20-25 évig."


"'45-től a 80-as évekig szociáldemokrata túlsúly volt, a 80-as évektől konzervatív-liberális uralom.


Igen és a liberális vonal volt a vezető, de persze Blair is csak álom volt. Aki miatt a munkáspártja még alapszabályt is módosított csak hogy lepaktálhassanak a nagytőkével.


"Mostmikor kiteljesedett a rendszerhiba, jöttek a konzervatívok és kezdett kiszélesedni a radikalizmus."


"Hol "szélesedik"? A fasorban sincsenek a szélsőjobbosok Ny-Európában.


Mi az hogy a fasorba sem?

Ezelőtt 10 évvel még nem voltak a parlamentekben, ma meg szinte mindenütt benn vannak vagy nagyon közel a bekerüléshez. Ez meg a fejlődés első lépcsője.


"a radikalizmzs éppen csak most kap szárnyakra."


A radikalizmus állandóan szárnyra kap. Mást sem csinál. Mindig alakul valahol egy szélsőjobbos párt, óriási hangzavart csapnak a hívei és az ellenzői, "új jelenség", jujdeizgi. Elér egyszer 5 vagy 7 vagy akár 15 százalékot, aztán 4 év múlva ennek a felét, aztán eltűnik. pár év múlva meg jön a következő nagy-nagy radikális zászlóbontás. Ez így megy a 70-es évek óta, vagyis 40 kemény éve folyamatosan. Biztos, hogy nem lehet megunni? :)))


Ez sajnos nem igaz!

A II. világháború óta közel nem voltak ennyire erősek.

A parlamenteken kívűl hangoskodtak, és igyekezett a politika kívűl tartani őket a falakon, hiszen félnek a radikálisoktól.


Te valami jobbos libsi lehetsz, akit nem érdekelnek a tények sem a logika, csak hogy mit is szeretnél te magad.

Mivel gyűlölöd a radikálisokat és mindenkit aki nem hasonlóan gondolkodik mint te, enyhe de érezhető aroganciával harsogod a magadét.

2011. szept. 24. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!