Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit mondott Kertész Ákos író...

Mit mondott Kertész Ákos író az amerikai népszavában a magyarokról?

Figyelt kérdés
2011. okt. 16. 14:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kedves Bumbi02.

A kommunistabérencezést még értem is, de azt már nem igazán, hogy a zsidóbérencezés hogy jött ide. Talán a fejedben lehet valami...


Kossuth díjról meg csak annyit, hogy a magyargyalázó verséről elhíresült Esterházy Péternek is volt olyanja, úgyhogy erről ennyit.


A hozzád hasonlók világképével az a gond, ha valaki zsidózik, az antiszemita, aki cigányozik, az rasszista, aki viszont magyarellenes uszításokat csinál, annak meg Kossuth díjat adnátok.

2011. okt. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 bumbi02 ***** válasza:
31%

gondolom Esterházy Péter munkáságát se olvastad még, most őt is kell szidni, mer beszólt a Dörnerre..


Sztem sehol nem mondtam hogy antiszemita lennél vagy akármi, csak megszoktam itt gyik-on hogy ha valaki szidja a magyarokat, vagy csak szimplán nem bírjátok, akkor valahogy megmagyarázzátok hogy vagy zsidó, vagy kommunista (esetleg liberalista).



Az a baj hogy te egy mondata alapján , vagy egy müve alapján akarod megitélni Esterházy Pétert, vagy Kertész Ákost.. szerencsére nem te osztod a Kossuth díjakat, hanem kicsit szélesebb látókörűek..

2011. okt. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem, nem Dörnerre gondoltam. Olvastam az Így gondozd a magyarodat című versét. Több verset tőle nem is kellett olvasnom. Tudod, úgy van az, ha egy zsidó származású ember valakitől egy zsidógyalázó verset olvas, azt nem fogja utána érdekelni, hogy de mennyi más szép verset is írt az illető tag, az adott vers után tökéletesen a helyén tudja kezelni a kérdést. Mi magyarok is így vagyunk ezzel, a többi verse ezen már nem oszt nem szoroz (függetlenül a széles látókörtől).


Amúgy igen, van róla fogalmam, kik voltak azok a "széleslátókörű emberkék", akik ennek is és még nagyon sok kispajtásának Kossuth díjakat, és egyéb díjakat osztogattak. Ugyanannak a brancsnak a kiszolgálói illetve bennfentesei, akik ezt az országot tönkretették, adósságba verték.

2011. okt. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!