Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor egyesek érvelnek meleg-h...

Mikor egyesek érvelnek meleg-házasság + gyerekvállalás ellen, azzal hogy keresztény állam vagyunk. Komolyan gondolják ezt?

Figyelt kérdés

Mert ez a keresztény államiság ott bukik meg, hogy kevesen járnak minden vasárnap templomba, hétköznap biblia órára.


Még kevesebben vannak akik csak húsvétkor és Karácsonykor járnak templomba.


S van aki bár meg van keresztelve de mióta megkeresztelték be nem tette a lábát , talán ebből vannak legtöbben.


2012. nov. 3. 10:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 anonim ***** válasza:
100%
A poszt-kommunista országok egyébként is sokkal kiábrándultabbak, realistábbak (a ti nyelveteken maradibbak), depresszívebbek, konzervatívabbak minden téren a nyugatnál. Köszönhető az elmúlt 70 év eltérő gazdasági-társadalmi-kulturális fejlődésének. Így nem is lehet semmiben összehasonlítani az itteni társadalmat a hollanddal. Nem elmaradottabb, csak más a világszemlélete, más vágányon halad. És nem is tudja emiatt "beérni" a nyugatot, mert nem ugyanazok a gyökerei.
2012. nov. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 A kérdező kommentje:
Észtország Szlovénia poszt komcsi toleránsabbak jóval.
2012. nov. 3. 13:20
 53/82 anonim ***** válasza:
65%
A kivétel erősíti a szabályt.
2012. nov. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 Pro Patria ***** válasza:
4%
Érdekes ember vagy te, hogy egyszer kiteszed, egyszer lerejted a nevedet...
2012. nov. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/82 anonim ***** válasza:
64%
A kérdezőre gondolsz, hogy ő Don Giovanni a harcos liberális, filoszemita és meleg jogvédő?
2012. nov. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 anonim ***** válasza:
66%
Én azért majd lehet kérek tőle egy autogramot, ritkán adódik ilyen, hogy valaki szinte az összes modern dekadenciát megtestesítse egy személyben. Ez kell a népnek, egy igazi XXI. századi modern antihős! Halál a planétára!
2012. nov. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/82 anonim ***** válasza:
19%
Nem kell ahhoz kereszténynek lenni, hogy a normális ember gyomra felforduljon az aberráltaktól.
2012. nov. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 Dick Esmen ***** válasza:
37%
Hiszek istenben de egyház ellenes vagyok.Azt hogy valaki meleg nem tekintem bűnnek de a meleg-házasságot ellenzem.
2012. nov. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/82 anonim ***** válasza:
17%

A meleg ember beteg, mint ahogy a pedofil ember is beteg!

Hadd kérdezze valamit!


Valaki harminc éves korában fedezi fel hogy meleg és azt állítja hogy addig csak elnyomta. Nem tudja elnyomni még harminc évig?

Milyen lenne már hogy harminc koromig két kezem van és hirtelen ki nő a harmadik? És azt mondom hogy harminc évig nem akartam hogy ki nőjön. Ki hisz ezt el?

2012. nov. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 anonim ***** válasza:
82%

A véleményem, hogy az államnak és az egyházaknak függetlenül kellene működniük egymástól. Napjainkban Magyarországon nem ez valósul meg, mivel egy nyíltan keresztény párt (KDNP) részese a kormánytöbbségnek és az egyházak anyagi támogatása is jelentős, holott az aktívan vallásosok száma viszont csökken. (A cégnél ahol dolgozom, a dolgozóink több mint kétharmada úgy nyilatkozott az adóbevalláskor, hogy semmiképpen sem szeretnék adójuk 1%-át egyháznak ajánlani.) Szóval a kérdésre visszatérve ez egy valóban komolytalan érv, illetve ez is csak egy próbálkozás arra, hogy a középkori egyházi nézetek még jó sokáig a köztudatban maradjanak, erősítve ezzel az egyház befolyását és néhány személy jólfizető pozícióját.


Én meleg vagyok. A házassághoz nem ragaszkodom, nekem elég a bejegyzett élettársi kapcsolat, viszont gyereket szeretnék. És különösen felháborítónak tartom, hogy az egyház akarja rámkényszeríteni a nézeteit ebben a kérdésben. Ha más nem lesz, néhány év múlva egyedülállóként fogok örökbefogadni.


Sokan azzal érvelnek, hogy a homoszexuálisok által nevelt gyerekek lelki sérültek, illetve maguk is melegek lesznek. Ezt eddig semmilyen kutatás vagy statisztika nem támasztotta alá, viszont ahol engedélyezték a melegek általi örökbefogadást, statisztikailag igazolható volt, hogy a melegek által nevelt gyerekek semmivel sem lettek nagyobb valószínűséggel homoszexuálisok, mint a "normális" családban nevelkedettek. És az is lehet, hogy kezdetben az óvodai, illetve iskolai közösségben gúnyt űznének ebből, de ha nem lenne ennyire tabutéma a dolog, akkor ez is megoldódna. Egyébként nekem a homoszexualitás társadalmi megítéléséről pozitív jövőképem van, mivel úgy veszem észre, hogy a jelenlegi tizen-, és huszonéves korosztály nagy része teljesen elfogadó a melegekkel szemben.


25/F

2012. nov. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!