Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehet (újra) Alkotmánya...

Hogyan lehet (újra) Alkotmánya Magyarországnak?

Figyelt kérdés

Nem önkényesen a Fidesz által a népre kényszerített alaptörvényre gondolok. Egy széles társadalmi körben elfogadott Művet szeretnék.

Egy stabil időtálló történelmi örökségre vágyom. A múlt értékeit tisztelő de a modern kor kihívásainak is megfelelő törvényre gondolok itt.


Azaz hogyan lehetne a mostani alaptörvényt Alkotmánnyá nemesíteni?

Jogi és politikai megoldások által.



2012. nov. 10. 08:55
1 2
 11/16 anonim válasza:
29%
Az hogy mindenhol azt hangoztatják, hogy a kormánynak nincs támogatottsága, attól még van neki. Egyébként mi bajod az Alkotmánnyal? Szerintem nem is olvastad, maximum a sok barom hozzá nem értő hozzászólását, és abból azt szűrted le, hogy ez egy rossz dolog. Mennyivel volt jobb, az ami helyett ezt megalkották?
2012. nov. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
90%

OFF.


Kedves utolsó!

Nem tudom, a kérdezőnek mi a konkrét baja a mostani Alkotmánnyal, nekem van pár. Alig néhány apróság. Pl.:


- hiányzik belőle a társadalombiztosításhoz való alapvető jog,

- hiányzik belőle a nyugdíjhoz való alapvető jog (ezt a kettőt ugye adóként szedik be tőlünk),

- (most már) hiányzik belőle a szavazáshoz való alapvető jog.

- tisztelni kell a Szent Koronát, ami vallási szempontból igencsak megkérdőjelezhető, ill. az új egyházi törvénnyel együtt már kifejezetten sérti a vallásszabadságot.

2012. nov. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Jogilag pont ugyanúgy lehet, ahogy a Fidesz csinálta. Nem vagyok fideszes, de miért lenne népre kényszerítés az, hogy egy demokratikusan megválasztott országgyűlés az eljárási szabályokat betartva megteszi ezt? Ezzel az erővel minden jogszabályt csak a népre kényszerítenek, mert nem kérdezünk meg mindenkit egyesével.


Másfelől az alkotmány nem elsősorban jogi dokumentum szerintem. Ideális esetben forradalmi helyzetben keletkezik (NEM a fülkeforradalomra gondolok), hiszen a jogrendszer alapja, előírja, hogy hogyan kell megalkotni a többi jogszabályt, hogy néz ki nagy vonalakban az állam stb.

Tehát az alkotmány keletkezését nem nagyon lehet szabályozni, jobb híján alkalmazták a 49-es alkotmány kétharmados szabályát, ami alkotmánymódosításra vonatkozott, tehát bele lehet kötni ha akarok, hogy vajon új alkotmányra is kell-e alkalmazni, vagy csak módosításra...


Szerintem egyébként a jó megoldás a népszavazás, mint mondtam, nem lehet minden kérdésről megkérdezni mindig mindenkit, de azért az alkotmány akkora dolog, hogy egy népszavazást indokol.

2012. nov. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólásokat elgondolkodtatóak voltak!


Érdekes hogy a Fidesz minden dologban az emberek véleményét kérte és egy ilyen szent dologban meg nem volt fontos az alkotmány nép előtti szentesítése.

2012. nov. 12. 17:16
 15/16 anonim ***** válasza:
92%

"Érdekes hogy a Fidesz minden dologban az emberek véleményét kérte..."

Azért nem kell elájulni a Fidesz különböző konzultációitól: ha valóban figyelembe szeretné venni egy kormány az emberek véleményét, az nem így néz ki. Ezek a konzultációnak nevezett valamik ügyes és látványos reklámfogások voltak, de a kormányzati politikát érdemben nem befolyásolta az eredményük.

2012. nov. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Bálint Istvan52 válasza:

Tisztelt Uraim !

Ugy kb. 300 év múlva marad 1 /egy / fő, aki még bírja az alkotmányos jogot, és az 1 személyes saját Magyarországában

vita nélkül megalkotja ! üdv : bi

2013. febr. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!