Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért rossz a szegregáció az...

Miért rossz a szegregáció az iskolákban?

Figyelt kérdés

A problémás gyerekeket el kell különíteni mert sem nekik sem a többi gyereknek nem jó ha egybe rakják őket.

Nekik másféle oktatásra van szükségük.

A nem problémás gyerekeket akadályozzák a tanulásban.


Egyáltalán miért tiltakoznak ennyire a szegregáció ellen?



2012. dec. 10. 17:48
1 2 3
 1/28 tetro ***** válasza:
46%
Vegyél ki a könyvtárból néhány pedagógiával foglalkozó könyvet és olvasgass.
2012. dec. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Azt hiszem félre értetted a kérdésemet.

Én a nagyon problémásakra gondolok akik eltérő kultúrából jöttek.

Nekik más típusú oktatás kell.

2012. dec. 10. 18:00
 3/28 anonim ***** válasza:
87%

Ezen én is gondolkoztam, sőt kérdezni is akartam. Nekem nincs gyerekem, de beszélek sulis gyerekekkel, szülőkkel, és minden rasszizmus nélkül mindenkinek az volt a véleménye, hogy szerencsésebb a cigányok elkülönítése, mert már 1-2 gyerek is tönkreteszi a tanítást, lerombolja a színvonalat. Kezelhetetlenek, beszólogatnak, semmibe veszik, megfélemlítik a tanárokat, lopnak, zavarják a többi diákot is, és az óra nagy része azzal megy el, hogy a tanár reménytelenül megpróbálja semlegesíteni őket.


Én sokáig ellene voltam az ilyen szegregációnak, mert esélyrombolónak tartottam, meg igazságtalannak, mert ha mégis csak van 1-2 értelmes, beilleszkedni képes cigánygyerek, akkor őket is kirekesztik a többiekkel együtt. De most már meginogtam, mert az is tarthatatlan, hogy mindenki szenvedjen pár kölyök miatt.


Ezért én most már elfogadom, hogy külön cigány osztályokat indítsanak, de két feltétellel:


1. Ne legyenek rosszabbak a körülmények a cigányosztályokban, minimum ugyanazt a felszereltséget, színvonalat biztosítsák. (A gyöngyöspatai szegregációnál az is probléma volt, hogy a cigány osztályoknak nem adtak meg egy csomó mindent, amit a többiek megkaptak.)


2. Legyen átjárhatóság. Azt azért már a belépésnél is többé-kevésbé meg lehet ítélni, hogy ki az a cigány tanuló, akit be lehet tenni a normális osztályba, illetve, aki a cigány osztályban jól teljesít, azt át kell engedni a normáls osztályba.

2012. dec. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
28%

Megint egy buta, rasszista kérdés (vagy legalábbis egy-két válasz az).

Én is javaslom a pedagógiai iratokat olvasásra, mert két mondatban nem lehet összefoglalni ezt az egészet.

Én ezzel is foglalkozom, ezért azt tudom mondani nagy vonalakban, hogy vannak alkalmas személyek és közösségek az integrált oktatásra, de vannak olyanok, akik/amelyek nem.

Hogy nem egy rasszista példánál maradjak: a nagyon súlyos értelmi fogyatékos gyermekeknek gondot okoz néha az is, hogy ne az óra közepén kezdjenek el a csilláron lógni, ellenben az enyhe fokban értelmi sérültek tanulhatnak az ép társaik között, csak legfeljebb könnyített, vagy könnyűbb feladatokat fognak kapni.

2012. dec. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Én nem faji elkülönítést írtam ezért ez nem 1 rasszista kérdést.

Arról nem tehetünk hogy általában a nagyon problémás gyerekek a cigányok közül kerülnek ki.

Mivel más a kultúrájuk ezért szakértők kellenek akik értenek a nyelvükön.

2012. dec. 10. 18:17
 6/28 anonim ***** válasza:
41%
A cigányok többsége szegény. Ez nem kultúrafüggő. Az én cigány barátaim, akik középosztály, vagy felső osztálybeliek abszolút nem lógtak ki a sorból az iskolában. Ha jól megnézed, a problémás gyerekek között ott vannak a nem cigányok is, de mert ebből a csoportból kevesebben élnek szegénységben, vagy mélyszegénységben, ezért a cigány gyerekek felülreprezentáltak a "problémás gyerek" kategóriában.
2012. dec. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 kürasszír ***** válasza:
95%

Ez egy átpolitizált kérdés, amit pedagógiai alapon kellene megközelíteni. Aki nem alkalmas a többiekkel való együtt haladásra, azt el kell különíteni.

A szegregáció megszüntetése ott működhet, ahol pl. 3 hátrányos helyzetű, általában cigány gyereket be tudnak tenni 20-25

átlagos közé. A gond ott van, hogy vidéken egyes helyeken a gyerekek 80-90%-a HHH-s, ráadásul az ilyen iskolákban a gyengébb tanárok oktatnak.

2012. dec. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Andizsuzsi ***** válasza:
34%
Kedves kérdező! Attól, hogy nem nevezed néven, még mindenki tudja, hogy a más kultúrájú, nagyon problémás gyerekek alatt a cigányokat kérdezed. Legalább legyen tisztesség benned kimondani. Mitől várod, hogy a nagyon problémás gyerekek a más kultúrájukkal az iskolapadból kikerülve be tudjanak illeszkedni a számukra is más kultúrába, ha nem engeded azt megismerni? Hogyan tanuljanak meg beilleszkedni abba a társadalomba, ami azt elvárná tőlük, ha nem engeded gyerekként oda? Én iskolában dolgozom, tudom, hogy valóban másként kell megközelíteni elsősorban nem őket, hanem a szüleiket. De nem kirekesztve.
2012. dec. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 Andizsuzsi ***** válasza:
80%

kürasszír!


Abban az iskolában, ahol én dolgozom, a hátrányos helyzetű gyerekek aránya 60% feletti. A cigány gyerekeké 10% alatti. Nem igaz, hogy a hátrányos helyzetű gyerekek zöme cigány, csak ott, ahol amúgy is a gyerekek zöme az.

2012. dec. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
89%

Andizsuzsi adta meg neked a tökéletes választ: ha nem mutatod meg a problémás gyereknek, hogy létezik más fajta világ, más problémamegoldás és bármi, ami különbözik attól, amit ő ismer, akkor valóban esélyt sem adsz neki arra, hogy változtasson. És itt jön képbe, hogy egy gyereknek nincs fogalma arról, mi lesz a jövőben, tehát tiltakozhat ő kézzel-lábbal, egy jó dadus/óvónő, egy jó tanító/tanár akkor is kézen fogja, és megmutatja neki a dolgokat.

És had mondjam el még egyszer, hogy Andizsuzsi milyen jót mondott: nem a gyerekeket, hanem a szülőket kell formálni. Őket kell elérni a gyerekeken keresztül.

2012. dec. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!