Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fontos kereszténynek...

Miért fontos kereszténynek lenniük a nagymagyaroknak?

Figyelt kérdés
Szerintem nem túl sok észre vall képzeletbeli dolgokban hinni. Oké, hogy elvakult konzervatívok, de Szent István király óta eltelt már 1000 év, és nem sok jele mutatkozik bármilyen felsőbb lénynek.
2013. jún. 14. 16:48
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
62%
megszokás :) Én sem hiszek Istenben.
2013. jún. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
54%

Én is nemzeti érzelmű vagyok ,de templomba nem járok , egyáltalán nem vagyok vallásos.


Nem is értem , hogy ez miért lenne fontos és mi köze a nemzeti érzelműséghez.


A technológiai fejlődést 100 százalékosan támogatom , mérnök hallgató révén.


Nálam a konzervatívság inkább csak egyes társadalmi dologban érvényes.


Úgy vélem sokan azért támogatják a vallást ,mert a kultúránk része , Európa része.

2013. jún. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
72%

Ostobaság a keresztény hitet a "nagymagyarsághoz" kötni. Ellenben a kérdésed könnyen megválaszolható. Nézz rá Magyarország címerére. Mit látsz a pajzs jobb oldalán a 3 dombon állni?

A magyar egy keresztény kultúrkörbe tartozó nép. Aki ezt nem érti meg, annál komoly problémák vannak.

Számodra lehet nem mutatkozik jele... Egy hívőnek viszont igen. Az már csak a neveltetés kérdése, hogy ki mennyire köt bele a másik világnézetébe. A vallásos ( az igazán vallásos) emberek nem zargatják az ateistákat, ahogy a művelt ateisták sem zaklatják a hívőket. Ebből látszik hogy te nem tartozol ebbe a kategóriába. Annyi képzeletbeli dologban hisznek az emberek csak azok nem vallási témájúak. Hiszel a szabadságban a demokráciában. Mégis jogsértő törvények sora köt meg.

2013. jún. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
41%

Vannak olyan emberek ma Magyarországon, akiknek még fontosan az értékek, a hagyományok. Ők hisznek Istenben, járnak templomba, szeretik Magyarországot, tisztelik az Ősöket és hagyományaikat. Ők a keresztény magyarok. Ők a Jobbikosok.


Velük szemben vannak a zsidók (LMP, SZDSZ, E2014) és volt kommunisták (MSZP, DK), akik sajnos nem hisznek semmiben, semmi hagyományt nem tisztelnek, minden cselekedetüket a pillanat és a pillanatnyi haszon irányítja. 2002 és 2010 között ők voltak többségben: csőd szélére jutott az ország, hetente kellett újabb hiteleket felvenni, lázongások voltak. Soha többet ilyet!!!

2013. jún. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
16%

"Miért fontos kereszténynek lenniük a nagymagyaroknak?"


Mi az, hogy "nagymagyar"?

Nyelvtani hiba lehet valószínűleg.



Nemzetet összekovácsoló erő a vallás, de csakis a közös vallás, lehetőleg ugyanazon felekezet alatt.

A közös vallás tartotta meg a magyarságot ezer évig a Kárpát-medencében. Ezért volt tragédia a protestantizmus. Az egységesen katolikus Magyar Királyság nem csak politikailag, de vallását tekintve is széthullott és ennek isszuk a levét a mai napig.

2013. jún. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
91%

"Ők a Jobbikosok."


Jobbikos vagyok ,de nem vallásos.


Amint írtam , szerintem nem olyan fontos a vallás.Vannak sokkal fontosabb dolgok is.

2013. jún. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Mert ez a kormány, a fidesszel fuzionált KDNP, a Jobbik és úgy általában a jobboldal mániája. Erős jobboldal mellett mindig emellett fognak lobbizni.
2013. jún. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
34%
A Vallás nem azon függ, hogy mutatkozik e vagy sem... Aki nem hisz valamiben az egy idő után kiesik a normális emberek közül tök mindegy milyen vallásról van szó vagy nem vallásról valamiben mindenkinek hinnie kell mert különben oda jut mint a magyar társadalom zöme...eltorzult agyú idióta lesz...ezt mostanság leginkább az általános iskolák felső tagozatában szemlélhetjük (na de ez mindegy) lényeg, hogy ha hiszel valamiben az sokat segít abban, hogy jó ember légy és a keresztény kultúra az amit a mi "vidékünkön" elfogadnak..és egyébként ha nem történik meg az az eszményi pusztítás és vallás üldözés akkor ezt meg sem kérdezted volna...
2013. jún. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Hagyományőrzés.


És a politikai elkülönülés. A baloldal, liberálisok gyakran bírálják, csúfolják, próbálják visszaszorítani a történelmi egyházakat (főleg a katolikust), így a jobboldal kiáll mellette.

2013. jún. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
az egy dolog, de abba gondolj bele, hogy gyakorlatilag a Katolikus Egyház az első multi...
2013. jún. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!