Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fontos kereszténynek...

Miért fontos kereszténynek lenniük a nagymagyaroknak?

Figyelt kérdés
Szerintem nem túl sok észre vall képzeletbeli dolgokban hinni. Oké, hogy elvakult konzervatívok, de Szent István király óta eltelt már 1000 év, és nem sok jele mutatkozik bármilyen felsőbb lénynek.
2013. jún. 14. 16:48
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
90%

Elég ha csak a 10 parancsolatot betartod.Vagy legalább erőfeszítéseket teszel a betartására.

MERT :ha mindenki be bírná tartani a 10 parancsolatot egyéb törvényekre már alig volna szükség.


Egyébként vallhatod magad aminek akarod.

Ha van egy morális önkontrollod és és be bírod tartani a nyugati mintájú társadalom együttélési és etikai szabályait nem fogod irritálni túlságosan a környezted.


A magyaroknak megvoltak ezek a hagyományos szabályai ,szabályozói és társadalmi normái sokkal azelőtt, hogy felvették volna előbb a görög katolikus vallást majd politikai okokból néhány év múlva a rómait.

Ezzel kívánták demonstrálni Európa fejlettebb népei felé, jószándékukat és igényüket arra ,hogy őket is fejlett keresztény államként és társadalomként tartsák számon.

Nem pedig afféle nomád barbár műveletlen és istentelen félállatok zsivány csürhéjeként akiktől rettegni kell.

A nagyokos Európa már akkor sem tudott más alternatívát elfogadni sem a hit sem az állam szervezésre mint a saját etalonját.

Pedig a magyaroknak már akkor is 1000 éves tradicionális társadalmi rendezettségük és archaikus vallásuk volt.Amit kár volt teljesen kiirtani az alkalmazkodás közepette.

Az idők folyamán a sok elkorcsosulás ellenére az eredetiségünk a génekben a gondolkodásmódban a mozgásban ,a moccanásban a nyelvben , a szemléletben annyira a maga kézenfekvő természetességében van még jelen , hogy nagyon kicsiből és messziről rá lehet ismerni arra,hogy mi ,vagy ki a magyar.

Kb ettől is vagyunk jól elkülöníthetőek.A többi népek számára furcsák vagy különlegesek.

Van ,hogy Európa csak néz ránk és nem érti ,hogy ez eddig nekik miért nem jutott eszükbe.De leginkább csak nem szeret minket és idegenkedik tőlünk.

2013. jún. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
25%

Mert beleverte a fejükbe a sok internetes gyíkság.

Hidd el kérdező, hogy csak széljobber divatból csinálják.


Én is nemzeti vagyok, de maximálisan ateista. Nem hiszek benne, hogy egy jóságos mindent tudó mesefigura teremtette ezt a világot, mert ha így lenne, akkor abszolút nem ilyen elcseszett lenne.

2013. jún. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Nem fontos
2013. jún. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

"A vallásos ( az igazán vallásos) emberek nem zargatják az ateistákat, ahogy a művelt ateisták sem zaklatják a hívőket."


Mint mondjuk Richard Dawkins es William Lane Craig?


Megis mi teszi a magyar nepet kereszteny neppe? Az allando irigykedes, es a szomszed fuje mindig zöldebb mentalitas, vagy a boszorkanyüldözesek Kalman idejen? Esetleg hogy a koronan egy ferde kereszt van? Ugyan mar.

2013. jún. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
10%

Mert mindig az erkőlcsel és hasonlókal jőnek. Vallás nélkül sok általúk erkőlcstelenek tartot dologal nem is lene semi baj. szeretnek az értelmetlen hagyományokhoz visza nyulni .

De sajnos arol meg feletkeznek hogy ezer éve mitcsináltak it a keresztények azokal akik az ösi valásunkba hitek.

2013. jún. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
39%

"Mint mondjuk Richard Dawkins es William Lane Craig? "

Nem tudom kik ezek, de nem is érdekel, kiragadott példákat mindenre lehet találni. Amit én írtam megállja a helyét, normális hívő nem zargat másokat és normális ateista nem zargat másokat azért mert ők nem ateisták. A másik tiszteletben tartása nem vallás hanem neveltetés kérdése. A kérdező és még pár válaszoló nem képes tiszteletet mutatni a hívőkkel szemben. Ez van. Mondjuk azt se tudom, hogy jön ahhoz bárki, hogy eldöntse a másikról, hogy ő igaz hívő-e.

2013. jún. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Boszorkány üldőzés mágjára vetés. Jó keresztény szokások. Hittan óra. De ateitmus orárol nem halotam.
2013. jún. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 Dick Esmen ***** válasza:
Nem mindegyik keresztény,sok a sámánista.
2013. jún. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

"Boszorkány üldőzés mágjára vetés. Jó keresztény szokások. Hittan óra. De ateitmus orárol nem halotam."


1, A fenti cselekedetek nem keresztény cselekedetek.


2, az egész élet alapja a hit


Elhiszed, amit földrajzórán tanulsz Japánról, holott sose jártál arra, elhiszed, amit történelemórán tanulsz, pedig nem éltél ezer éve, elhiszed, hogy a Holdon kisebb a tömegvonzás mint a Földön, holott sose jártál a Holdon.

A szerződéskötés, jogalkotás mind mind a hiten alapul.

Hiszel a meteorológusnak, a családtagodnak, barátodnak, sőt, még az ellenségednek is.


Aki nem hisz, az magát a létet vonja kétségbe.


Popper Péter nagyon szépen megfogalmazta ezt.

2013. jún. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Bármikor eltazhatok japánba . MEmérhetem a hold méretét atávcsővel a sűrűségét a old minták adataibol megvan a tőmeg ezekből kilehet számolni a felszini gravitációt vagy az árapáj jelenségekre gyakorolt hatásáboll és ávolságboll tengerpart ra utazhatok.

Ja és tagadnak tőrtelni tényeket is pl egy 70 ével ezelőti háburuban tőrtént népirtást a kopaszok.

Utána lehet ásni elő lehet kotorni az iratokat meg keresni a városkat. Amugy sodoma és gomora tomjai holvanak oda nem látam turista utat de ponpeybe csicsinicába gizába kinai nagyfalhoz igen.

De isten létét nem tudod nizonyitani mint ahogy énse a nem létét de csak a bizonyithatóakba hiszek.

És te csináltál bizonygatási vitát eből a kérdésből is.

2013. jún. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!