Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne jó, ha általános és...

Nem lenne jó, ha általános és középiskolában mindenki tanulna honvédelmet, villanyszerelést, autószerelést és főzést, valamint drasztikusan megemelnék a matematika, fizika, kémia és biológia órák számát és színvonalát?

Figyelt kérdés

2013. jún. 21. 14:24
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
96%
10: neked emelt óraszámban kellene még egy kis nyelvtanóra, ahogy nézem...
2013. jún. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
96%

Marhaság az egész.

Mit csinálsz a nagy autószerelői, villanyszerelői tudásoddal szerszámok nélkül?

Illetve minek több óra?

Így is sok a hülyeség...

2013. jún. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Villanyszerelést és autószerelést minek? Ne viccelj már. Inkább alapvető pénzügyi ismeretek, államismeretek és jogismeretek kellenének, mert az egy vicc, hogy az ember kijön az iskolából és fel tudja sorolni a leghuszadrangúbb költő verseit is, ellenben azt nem tudja, hogy hogyan kéne adózni vagy hogy tudná befektetni a pénzét. Főzést a legtöbb ember a szüleitől megtanulja, ha meg nem, akkor egyszer úgyis rákényszerül. Honvédelem alatt nem tudom mit kell érteni, termtudós tárgyaknál pedig én támogatnám az óraszám emelést, ha ez azzal járna, hogy a kísérleti eszközöket megújítanák végre. Mondjuk heti kettő helyett lehetne három fizika, de az a plusz 45 perc a kísérletekre menne el.
2013. jún. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
A 8 adikos fizka kőnyv alapján ujra lehet vezetékezni egy lakást .De anak főlős leges lene külőn tanitani aki enyit nem tud megjegyezni . A kulturának tarot orákat viszik tulzásba a tőbi vonására kinem szarja le hogy egy haltábort megjárt menetelés kőzbe kipurcant zsidó mijen verseket irt vagy hány zene szerzője volt a klaszicizmusban ben bécsnek .
2013. jún. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Honvédelem ÁLTALÁNOS iskolába? WTF, hirtelen Palesztinába kerültem volna? :D


Meg nem értem, úgy beszél mindenki, mintha ebben az országban nem lennének szakközépiskolák. Vagy ezekről csak én hallottam? :) Pedig léteznek, és aki szakmát akar elsajátítani, az majd oda fog menni. Szerintem egyszerű, és érthető!


Viszont az tény, hogy a tantárgyak területén igencsak rendet kéne tenni. A hittant vs. hittan light-ról nem fogok beszélni, de én személy szerint az énekórákat tökéletesen feleslegesnek tartom. Az ott elsajátított "tudást" köszönöm szépen, a mai napig nem sikerült hasznosítanom - oké, ez egyéni szoc. probléma, biztos van olyan, akinek igen, örülök is neki, de hasznosabban is el lehetne tölteni úgy vélem azt a heti 45 percet.


Viszont pénzügyi ismeretek mellett én is lándzsát törnék. Esetleg nem ártana mondjuk megtanítani az embereknek, hogy kell adóbevallást kitölteni, mert láttam már arra példát, hogy 53 éves, istentelenül ostoba anya a 26 éves lányától kér segítséget a kitöltésben...ami azért siralmas, na :D

2013. jún. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Ének és rajz tipikus délutáni szakkörbe való tárgyak.
2013. jún. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
92%

Semmiképp nem emelném meg drasztikusan.

Viszont a pénzügyet bevezetném.

Most gondold már végig. Szerves kémia,emberi sejtek,sinus,cosinus? mire megy vele az ember? Ha nem akar ezzel foglalkozni teljesen feleselges.

2013. jún. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Ezeket a nagyon hasznos gyakorlati tárgyakat egy stabil természettudományos tudás mellett pár hét alatt el lehet sajátítani. A közoktatásnak éppen ez lenne a lényege: olyan alapot adni, amelyből aztán bármi lehet. A felsőoktatásban ráér ténylegesen specializálódni az, aki gimnáziumba megy.


Pénzügy? Ehhez azért hülye az emberek többsége, mert annyira irtóznak a számoktól, hogy inkább megbíznak a másik félben, például a bankban.


Nem külön oktatni kellene, hanem az eredeti tárgyakat rendbe tenni - emelni vagy csökkenteni az óraszámot, több vagy kevesebb tanárral, tökmindegy, csak ne a dolgozatok által okozott stressz legyen az egyetlen emlék belőlük.


És ha a közoktatás által adott alap stabil, rugalmas és hasznosítható lenne, akkor talán a pálya váltásától sem görcsölnének annyian, az egy életre szóló munkahely baromság.


És akkor talán a "kirúgástól" sem rettegnének annyian, és kevesebben tűrnék meg, hogy éhbérért kizsákmányolják őket.

2013. jún. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
A "szinusszal-koszinusszal" kapcsolatban: ez az elektromosságtan megértéséhez nélkülözhetetlen.
2013. jún. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%
Mindenki azt elenzi amihez nem ért . Egy kőzgazdász a matekot mig egy mérnők az éneket vagy egy metál énekes az erkőlcstant.
2013. jún. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!