Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne jó, ha általános és...

Nem lenne jó, ha általános és középiskolában mindenki tanulna honvédelmet, villanyszerelést, autószerelést és főzést, valamint drasztikusan megemelnék a matematika, fizika, kémia és biológia órák számát és színvonalát?

Figyelt kérdés

2013. jún. 21. 14:24
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
95%
Ettől függetlenül én úgy látom, annyira felesleges és ostoba dolgokat tanítanak sokszor már általános iskolában, melyet a középiskolában csak fokoznak, hogy az valami hihetetlen. Egy 18 éves érettségizett ember nem tudja mi az az adó, a kamat, nem tud kitölteni egy hivatalos papírt, adóbevallásról csak anyucitól hallott futtában, mikor a postással beszélgetett, csekket nem tudnak feladni, stb.. Ide nem Ady szerelmi költészete és exponenciális egyenletek kellenek, hanem minden tantárgyból csak az alapok, és valamilyen jog, pénzügyi alapismeretek. Aztán majd főiskolán mindent megtanulna, ha ott se lenne ennyire sz*r az oktatás, hogy egy programozó többet tölt az értelmetlen számítások felett, mint a gépe előtt. Érdekes, hogy a bátyám matekból nem egy zseni, sőt, egyáltalán nem, nem ment egyetemre, mégis baromi jó programozó. Ebből nekem lejött, hogy az egyetem is csak azért van javarészt, hogy baromságokkal kelljen foglalkoznod, aminek sokszor köze sincs ahhoz, amit tanulni szeretnél.
2013. jún. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

"Mindenki azt elenzi amihez nem ért . Egy kőzgazdász a matekot mig egy mérnők az éneket vagy egy metál énekes az erkőlcstant."


Jajj, édes jó szőröm, dehogy... :D Ez nagyon nem így van :D


Én bölcsész vagyok, az alapvető dolgokon kívül már alig emlékszem valamire a matematikából, nyilván nem értek hozzá már annyira, mégse ellenzem :D Hülye lennék ellenezni :D Ahogy a biológiát se ellenzem, a fizikát se, meg a kémiát se.


(esetedben a hangsúlyosabb nyelvtanoktatást se ellenezném!)

2013. jún. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%
Pedig az exponinceiális egyenletek hasznosak pl azoal lehetne ojan adó rendszert csináln hogy egy kulcs legyen mégis a pénzeseb tőbet fizesen. Ja és a kamat számitás is axponemciális vagyis a kamatos kamat.
2013. jún. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
91%
Értem. A heti 1 nyelvtant valóban kevésnek tartom..
2013. jún. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

"Érdekes, hogy a bátyám matekból nem egy zseni, sőt, egyáltalán nem, nem ment egyetemre, mégis baromi jó programozó. Ebből nekem lejött, hogy az egyetem is csak azért van javarészt, hogy baromságokkal kelljen foglalkoznod, aminek sokszor köze sincs ahhoz, amit tanulni szeretnél."


Azt ugye tudod, hogy a "programozó" középfokú végzettség, nem felsőfokú? (Nyugat-Európában legalábbis ez a trend.)

2013. jún. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

"Érdekes, hogy a bátyám matekból nem egy zseni, sőt, egyáltalán nem, nem ment egyetemre, mégis baromi jó programozó. Ebből nekem lejött, hogy az egyetem is csak azért van javarészt, hogy baromságokkal kelljen foglalkoznod, aminek sokszor köze sincs ahhoz, amit tanulni szeretnél."


Ez nem feltétlenül van így. Programozáshoz nem a szó szoros értelembe vett matek tudás kell, hanem a levezetés elvét kell értenie.


"Azt ugye tudod, hogy a "programozó" középfokú végzettség, nem felsőfokú?"


Még a sima web-programozó OKJ is felsőfokú OKJ, szóval felsőfokú végzettség.

2013. jún. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!