Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Holokauszt kártérítés a...

Holokauszt kártérítés a MÁVtól. Ez valami vicc akar lenni?

Figyelt kérdés

A holokauszt magyar áldozatainak hozzátartozói egy chicagói bíróságon beperelték a MÁV-ot, amiért a társaság a II. világháború alatt szerelvényeket biztosított a zsidók deportálásához. Állításuk szerint keresetüket kilenc évnyi kutatómunka előzte meg, 240 millió dollár vagyoni kár és egymilliárd dollár nem vagyoni kár megtérítését követelik.


[link]



/ eszemben sincs tagadni a holokausztot, csak ez valahogy irreális, hogy a mostani ott dolgozók, és tulajdonosok lakoljanak, a 60-70 évvel ezelőttiek bűneiért.


2010. febr. 10. 19:19
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim válasza:
91%

Alig kapok szikrát. Holokauszt betegség, mi?! És az indiánok? A szegény, szomorú zsidókat is rezervátumokba kéne összegyűjteni, dolgozzanak csak meg a megélhetőségükért. Mondjuk Kamcsatkán. Rohadt kullancs banda.

Egy forintot se többet. Pénz helyett ólmot. Akkor nem kuncsorognának. Jajj...

2010. febr. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
4%
Nagyon helyes lépés volt ez! Én évek óta várom. A magyar állam és a magyar nép mind a mai napig nem törlesztett a tömeggyilkosságokért! Fizetni kell most már, nem félrebeszélni.
2010. febr. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
92%

milyen magyar nép te idióta? én miért fizessek olyanért amit nem követtem el? szánalmas már de tényleg.


miért fizessen egy cég ami az 50 év alatt már teljesen átalakult csak a neve maradt meg?

2010. febr. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
11%

A mai MÁV az akkori MÁV jogutódja, ugyanaz a cég, nem egy új szervezet.


A magyar nép bűneiért meg a magyar állam fizet, hiszen közismert, hogy Európában első helyen éppen a magyarok álltak kegyetlenségben e tekintetben: a magyar állam 1944 márciusa és májusa között megszervezte, majd júliusig kivitelezte ezt a példátlan népirtást. A magyar állam felelőssége megkérdőjelezhetetlen, de mindeddig csak szóbeli bocsánatkéréseket hallottunk, azokat is csak félig-meddig, de pénzt még nem láttunk. Szóval lehet kezdeni törleszteni!

2010. febr. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
91%

Osztom a 19:54-es véleményét.


Viszont : emberek, gondoljátok, hogy egy chicagói bíróság bármire kötelezheti a MÁVot? Ugyanmár, a magyar hatóságokon kívül talán max az EU-s bíróságok ítélkezhetnének ilyen és hasonló ügyekben, úgy, hogy az érvényes is legyen. Na meg a Hágai Nemzetközi Bíróság.


Ez most jelen pillanatban olyan, mintha én itthon feljelenteném valami vélt vagy valós indokkal mondjuk az amerikai Greyhound busztársaságot. Lehet, hogy születne ítélet, de senki sem foglalkozna vele.

2010. febr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
95%

19:57


Na te vagy az a zsidó aki miatt utálják a fajtádat. Pedig igen. még köztetek is van ember. Te nem vagy az.

2010. febr. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
95%

19:57


Te most provokálsz vagy csak hülye vagy?

2010. febr. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
100%

Off


Hát igen, ide vezetett a nagy libsi politika. Ti már agymosottak vagytok a médiáktól. Nektek a zsidók és a cigányok a szentek és sérthetetlenek. Ha a Holokamuról van szó, akkor egyből könny szökik a szemetekbe és csak azt tudjátok hajtogatni, hogy szegény pici zsidók, biztos depressziósak a táboroktól. De elmondom, hogy te egy zsidónak semmit nem érsz, az állattal vagy egynlő nekik. Megéri akkor őket védeni? Viszont nem hiszem, hogy akárcsak hallottál volna a délvidéki magyar mészárlásról, a "Magyar Holokausztról", vagy, ha igen, akkor szerinted jogos volt, fúj büdös magyarok, nem kár értük, igaz?! Szégellhetitek magatokat.


On


Szerintem ez nevetséges. Elolvastam a cikket és nem tudtam, hogy sírjak, szánakozzak vagy röhögjek. Ha én perelném be a Mávot hasonló indokkal, körberöhögnének a bíróságon. De hát nekik mindent szabad. :S

2010. febr. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
100%

Nah fantasztikus Csak annyit:


EZ AMERIKA és persze ezek a zsidók.

Ha megítélik akkor én is elkezdek pereskedni trianon miatt meg a törökök miatt meg azért mert kolumbusz jogtalanul hajózta körbe amerikát és hogy merte a homokot letaposni ahol partra szállt.

Micsoda arcátlanság....

Esetleg azért mert az oroszok amikor bevonultak megerőszakolták a nőket?

Amerikában meg is fogják nyerni a máv összeroppan nem fogunk utazni sem már így se.. Mi pedig soha nem fogunk szabadulni az adósságtól.Mert úgyis mi fogjuk megfizetni.

2010. febr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
7%
Nyilaska, se Kolumbusz, se atörök hódítás nem ellenkezett az akkori joggal, s Trianon sem. Ellenben az 1944-es magyar akciózás minden szabály szerint emberiségellenes cselekmény.
2010. febr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!