Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Holokauszt kártérítés a...

Holokauszt kártérítés a MÁVtól. Ez valami vicc akar lenni?

Figyelt kérdés

A holokauszt magyar áldozatainak hozzátartozói egy chicagói bíróságon beperelték a MÁV-ot, amiért a társaság a II. világháború alatt szerelvényeket biztosított a zsidók deportálásához. Állításuk szerint keresetüket kilenc évnyi kutatómunka előzte meg, 240 millió dollár vagyoni kár és egymilliárd dollár nem vagyoni kár megtérítését követelik.


[link]



/ eszemben sincs tagadni a holokausztot, csak ez valahogy irreális, hogy a mostani ott dolgozók, és tulajdonosok lakoljanak, a 60-70 évvel ezelőttiek bűneiért.


2010. febr. 10. 19:19
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
100%
A holokauszt számomra már nem több, mint egy fogalom a történelem könyvben. Elég volt belőle!
2010. febr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
4%
Igen, elég volt belőle! Pontosan ezért kell lezárni az ilyen függő ügyeket, mint pl. a MÁV. Amint fizet a MÁV, le is zárhatjuk.
2010. febr. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
94%
20:23: Igazad van, mindenki kap 5 Ft. fejenként és ezzel rendezve is lesz az ügy. És a szállítási költségeket ki fogja kifizetni? XD
2010. febr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
92%

Ha anno is ilyen pofátlan, minden bőrt lenyúzó, pénzsóvár "izék" voltak, kezdem megérteni, miért velük kezdte az a csúnya nézésű, bajor bajszos bácsi...

Már ha igaz bármi a holokamuból.

2010. febr. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
0%
A bíróság majd dönt, a MÁV meg fizet, ilyen egyszerű ez. Nem értem, hogy nektek, nyilasoknak, miért fáj, hogy egy bizonyítottan bűnös szervezet fizetni fog bizonyított tetteiért (éppen a MÁV-nyilvántartásból tudjuk, hogy pontosan hány zsidó lett kiszállítva az országból azokban a hónapokban!)???
2010. febr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
64%
20:27: Látta valaki? Élőben? Papírra bármit le lehet írni. Lehet csak sétakocsikázás volt nem?
2010. febr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
28%
A MÁV iratai megvannak ma is és nyilvánosak. Ez a helyzet. Komolyan vették a zsidótlanítási munkát, s mindent szorgalmasan könyveltek. Ez van.
2010. febr. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
100%

De ennyi erővel beperelhetnék az akkori lőszergyárak jogutódjait is, mivel az ő töltényeikkel is öltek zsidókat!


Elhiszem hogy a sérelmeket nem lehet jóvátenni, de ez már pofátlanság!

Valószínűleg az akkori mávosok nem jókedvükben szolgálták ki azokat a vonatokat, hanem mert féltették az életüket, és a családjukat! Nem egy szabad akaratot biztosító demokratikus rendszerben éltek!

2010. febr. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
100%

21. 15.

Te különben tudatában vagy a Nyilas-kultusz mivoltjárólvagy csak sokat hallottad apucitól és megtetszett, mint szitokszó? Nos, szerintem én nem vagyok se nyilas, se hungarista, bár te a fejlett képességeiddel így megállapítottad rólam, mert nem nyalom a zsidók seggét és nem magasztalom őket az égig. Vagy az a bajod, hogy ízig-vérig magyar vagyok, és inkább a saját fajtám védem, tisztelem és szeretem, mint a zsidókat? Van egy jó ötletem, szerintem fogadd meg. Foglalj jegyet az első Tel-Avivba induló repülőgébre és vissza se gyere. Ennyit igazán megtehetnél. Egy hülyével kevesebb lenne (viheted magaddal a családod, úgy mégjobb).


20. 08. voltam

2010. febr. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
100%
Hát én komolyan mondom a f*sz kivan már a zsidókkal!!! Mit verik itt magukat? Ami volt az történelem. Megkérdezném azokat akiknek a közeli hozzátartózójukat netalán elvitték, hogyha most kapnak lóvét az visszahozza őket? Nem értem mi a f*szt verik itt magukat. Mellesleg a koncentrációs táborokba ne felejtsük, hogy nem csak a zsidókat vitték!!! Röhej amit művelnek...
2010. febr. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!