Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Izraeliták! Mit szóltok a...

Izraeliták! Mit szóltok a vasárnapi boltbezáráshoz?

Figyelt kérdés
Én is zsidó vagyok, és engem speciel nagyon bosszant, hogy szombaton és vasárnap sem tudok dolgozni, így nekem két nap kiesik. Eddig szívesen vállaltam vasárnap munkát, mert az nekem ünnep, így tudtam segíteni olyanoknak, akik nem zsidók. Most viszont úgy érzem a döntési szabadságom veszik el azzal, hogy kötelezően megmondják, mikor kell pihenni. Ti hogy vagytok ezzel? Csak én látom ilyen borúsan a helyzetet?

2015. márc. 26. 10:49
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

1. Engem zavar, hogy vasárnap minden zárva van, akkor is, ha más szakmában dolgozom.


2. Más zsidók érdekében is kérdezem, nemcsak magam miatt írtam ki a kérdést.


3. Ha jól hallottam fokozatosan más szakmákra is ki akarják tartani a "szabad vasárnap"-ot. Rétvári legalábbis azt nyilatkozta a minap, hogy az a cél, hogy senkinek se kelljen dolgoznia vasárnap.


(Értelemszerűen kivétel: mentősök, orvosok, rendőrök stb.)

2015. márc. 26. 14:36
 12/26 anonim ***** válasza:
Nem kell a helyzetet túldramatizálni, ebben ez a legkisebb probléma, mégpedig azért, mert nem is ez volt a cél. Ha van kellő fantáziád és valóban ez a problémád, ezer meg ezer hely van, ahol dolgozhatsz. A dolog a lakosság 10%-át se érinti ebből a szempontból.
2015. márc. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Salamon Bálint ***** válasza:

Nálam eddig a vasárnap volt a pihenés napja... elmentem a belvárosba, vásároltam ami kell...

Most a vasárnap is munkanappá változott.

2015. márc. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
50%

"A nyugati országokban a kukás is annyit keres, mint itt sok diplomás. 1000 euró vagy magasabb a minimálbér"


Ismerősöm postás ausztriában,1600eurót keres havonta,

és dolgozik....reggel 5től este 6ig!!!!

Pénze van de ideje nincs,mégse rinyál h zárva vannak a boltok!

2015. márc. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
40%

Ez az egész kizárólag a fogyasztói idióták problémája. Sikeres nevelés eredményeként tömegesen vannak. Nehogy már ne lehessen egyszer a tv elől felemelkedni és nagy bevásárlást tartani, valamely más napon, 22 ó-ig, mint vasárnap. Vihar a biliben.

Szöszi, a kérdésed egyértelműen és alacsony szinten levő provokáció. Jobbulást!

2015. márc. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Kedves 15-ös!


Nem vagyok "Szöszi" hanem egy felnőtt zsidó férfi, aki szeretné eldönteni hogy mit kezd a saját idejével.


Te beszélsz idiótaságról, s mégis Te tűröd el szó nélkül, hogy fentről megmondják Neked mi az ábra... vezényszóra... a "Kedves Vezető" és társai...

2015. márc. 26. 23:27
 17/26 anonim ***** válasza:
0%

mért kell minden kommentbe beleírnod a származásod?

nem tök mind1?

2015. márc. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

És az éjszakai Tesco-bezáráshoz? Aki akkor érne haza...


Ezek nem a vasárnapi és az éjszakai munkavégzést tiltották be, hanem névreszólóan megrövidítették a konkurencia lehetőségeit. Semmi másról nem szól ez az egész, mint a vasárnapi Tesco-bevételeket átlapátolni a kisboltos = fideszes zsebekbe. És ezzel nyíltan büszkélkednek is, lásd: Dunakeszi Auchan körül teleragasztgatva a buszmegállók bizonyos "családias" kofák, mi vasárnap is nyitva vagyunk hirdetményével. Akkor mégis van vasárnapi vásárlás, csak ne ott legyen, mi?


Várják, hogy kivonuljon még egy-két bolt, már sorakoznak a spekulánsaik az ingatlanok körül. Majd a nyugdíjpénzedből vesznek maguknak áruházat. Szép nagyot, tudjanak benne majd futballozni...


Magyarkodnak itten, közben nyugati kenőpénzekért cserébe simán földig rombolták az életéért küzdő magyar ipar maradványait is, falvakat, térségeket lehetetlenítettek el, emberéleteket juttattak nyomorba. Közterületeket vágnak haveri zsebre, erdőket vágnak ki, százával lopják még a vonatról az ülőhelyeket is. Azt hiszem, egyre többen tudnák sorolni, hol taroltak bele az életükbe. Mi lesz, ha visszanéz 100 év múlva a történelem? Akkor az lesz majd írva róluk, meg a többi rendszerről is, amit hátra hagytak maguk után, nem a mostani propaganda, mert az elszáll. És akkor még pont ők osszák, ki a hazaáruló, azzal a lefagyhatatlan vigyorral a képükön.


Az ateistáknak is tele van már a .... azzal, hogy ahhoz legyen minden igazítva, hogy melyik szentnek mikor van a neve napja... Aki akarta, eddig is megtehette, hogy misén ült, és nem vásárolt vasárnap. A többihez meg semmi közük, mikor mit csinál. Ha valóban a munkavállalókat "féltik", akkor tán olyan világ megteremtésén igyekeznének, ahol 4-5 nap munkából is meg lehetne élni!

2015. márc. 27. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

16! a "szöszi" nem a hajra vonatkozik, hanem az alatta levő vákuumra.

17: a származás azért fontos itt, mert ezzel akart provokálni szöszi.

Nem érdekel a származás, semmilyen szinten


És soha, semmikor nem a politikusok döntik el, mit, mikor és hogyan csinálok. Mert szabad ember vagyok.

*

Én túllépek e mai kocsmán,

az értelemig és tovább!

Szabad ésszel nem adom ocsmány

módon a szolga ostobát.


Ehess, ihass, ölelhess, alhass!

A mindenséggel mérd magad!

Sziszegve se szolgálok aljas,

nyomorító hatalmakat.


Nincs alku - én hadd legyek boldog!

Másként akárki meggyaláz

s megjelölnek pirosló foltok,

elissza nedveim a láz.


[link]

2015. márc. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Kedves 19-ess!


Nincs vákum a fejemben tekintetbe véve hogy Mensa tag vagyok.


A származásom a vallásom miatt fontos. Ha esetleg nem ismered a zsidó vallást: szombaton van a pihenőnapunk és nem vasárnap. Azért fontos a zsidóságom, mert szeretnék szombaton pihenni és nem szeretném ha arra kényszerítenének hogy vasárnap is otthon üljek mert semmit nem lehet elintézni a városban. Nincs nyitva semmi, leáll az élet. Nem szeretnék kényszerszabadságra menni hanem inkább dolgoznék, tenném a dolgom.


Egyébként sokat mondó, hogy a személyem lejáratásán kívül semmilyen épkézláb érved nem volt... :)

2015. márc. 27. 13:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!