Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Izraeliták! Mit szóltok a...

Izraeliták! Mit szóltok a vasárnapi boltbezáráshoz?

Figyelt kérdés
Én is zsidó vagyok, és engem speciel nagyon bosszant, hogy szombaton és vasárnap sem tudok dolgozni, így nekem két nap kiesik. Eddig szívesen vállaltam vasárnap munkát, mert az nekem ünnep, így tudtam segíteni olyanoknak, akik nem zsidók. Most viszont úgy érzem a döntési szabadságom veszik el azzal, hogy kötelezően megmondják, mikor kell pihenni. Ti hogy vagytok ezzel? Csak én látom ilyen borúsan a helyzetet?

2015. márc. 26. 10:49
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
0%
Mivel ez egy keresztény ország és a keresztények vasárnap pihennek ezért zárva vannak a boltok!!!
2015. márc. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
0%

ha Mensa tag vagy, megérthetnéd a 19-est, kiváltképp a József Attila idézetet. Cseppet sem személyedbe kötöttem bele, szöszinek meg tetteted magad, hogy jobb legyen a provokáció a "magyar pol topikban", ezt is tudom.


Miért kéne vasárnap lógnod, nem dolgoznod, ha akarsz?

Vagy főhivatású vásárló vagy? Vagy árú-feltöltő a TESCO-ban? Nem értem. Ami kell megveszi a normális ember, ott ahol nyitva van a bolt, és azt amit lehet kapni.

És megy, teszi a dolgát, azt, amihez ért, ami jó, akkor amikor tudja, hogy kell. Ilyen egyszerű (persze, ha nem akarok belekötni az intézkedésekbe, leváltani a kormányt stb, egyéb baromságok)

Miért egy külső intézkedés, jogszabály, politikai, vallási, jogi, gazdasági előírás mondja meg egy szuper intelligens és szorgalmas embernek, hogy mikor mit csináljon??


Ezt ki érti a XXI. században?


"Az én vezérem bensőmből vezérel!

Emberek, nem vadak -

elmék vagyunk! Szivünk, mig vágyat érlel,

nem kartoték-adat.

Jöjj el, szabadság! Te szülj nekem rendet,

jó szóval oktasd, játszani is engedd

szép, komoly fiadat!"

2015. márc. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

"milyen érdekes h nyugati országokban nem teszik tönkre ezzel családok százait!?! "


Ausztriában sincs vasárnap nyitva a bolt. Ettől függetlenül én sem helyeslem.

2015. ápr. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"Miért nem lehet valamelyik más napon felállni a tv elől és bevásárolni?"


Mondjuk, azért, mert ha kedden vásárolom meg előre a kenyeret és a parizert, meg a többit, akkor a nagyrésze jövő hét elejéig megrohad.

2015. ápr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Azoktól kérdezem, akiket rosszul érintett a vasárnapi zárvatartás, hogy most hogyan oldják meg a dolgot? Kíváncsiságból kérdezem, mert még nem beszéltem olyan emberrel, akit kifejezetten rosszul érintett, és érdekelne.
2015. ápr. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Nektek kell az államhoz alkalmazkodni nem az államnak a ti szokásaitokhoz. Magyarország keresztény ország. A pihenőnap itt vasárnap van.
2015. ápr. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!