Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most miért tüntetnek az...

Most miért tüntetnek az egyetemisták? Egyes emberek tényleg komolyan gondolják azt, hogy meg lehet élni kulturális antropológiából, politológiából vagy kommunikáció és médiatudomány szak elvégzéséből? Létezik olyan ember, aki lát ezekben értelmet?

Figyelt kérdés
Először is szöggezzük le, hogy nem vagyok Fideszes, a többi párt, sőt az egész politika hidegen hagy. De ezeket az idétlen szakokat már régen meg kellett volna szüntetni, esetleg néhány férőhellyel induljanak, ha valaki hobbiból el akarja valamelyiket végezni. De ezek a szakok csak arra jók, hogy az a fiatalok minél később álljanak munkába és elmondhassák magukról, hogy értelmiségek. Csak egy kérdés van: ilyen végzettséggel mégis mihez értenek? Én is egyetemre járok, orvosira. Lehet, hogy keveset fogok keresni, de legalább lesz munkám és akár külföldre is mehetek. De ők még a szomszédos országoknak se kellenek. Egy embert sem ismerek, aki külföldön kulturális antropológiával elhelyezkedett volna, mondjuk Magyarországon se...

2015. ápr. 20. 21:59
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
100%

"Majd biztos lesz helyette AUDI/autó formatervezői mérnöki, amivel majd rengeteg helyre el tudnak menni a végzettek, és biztos, hogy az egyértelmű pályaválasztás ellenére, majd nem fog majd a cég visszaélni az alkuerejével."


Most ezzel konkretan mit is akartal mondani?

2015. ápr. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 A kérdező kommentje:
Ti sem gondoljátok ezeket a szakokat komolyan... Én nem olyan elhelyezkedésre gondoltam, hogy a Mekibe menjen krumplit sütni vagy egy ruhaboltba eladónak... Ezek is szép szakmák a mamaguk módján, de egyikhez sem kell egyetem, főleg nem büfé szak.
2015. ápr. 20. 22:40
 13/54 anonim ***** válasza:
87%

#11


A felsőoktatási koncepcióban az szerepel, hogy meg kell szüntetni a sima képzéseket és a cégre specifikus alapszakokat kell létrehozni.


Ha valaki egy ilyet végez el, de a céggel valami miatt elégedetlen(rossz körülmény alacsony fizetés), akkor sincs esélye kilépni és máshova menni, arról nem is beszélve, ha a cég gazdasági okokból leépítést hajt végre (új szak elvégzése + az első évek szakmai gyakorlatának megszerzése elég húzós és hosszú idő)

2015. ápr. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
75%

Aki azzal kezdi, hogy nem narancsos, az általában az. Csak nem meri bevállani és ez jogos is.

Talán azért tüntetnek, mert ők legalább kimernek állni az igazukért, ellentétben a sok gyáva, meghunyászkodó orsós nyaligátorral. Gondolom az sem zavar, hogy veszélybe kerül pl. az ELTE pszichológia szaka, sőt még a Raoul eü szakközép is. Egyébként te sem azért jársz orvosira, mert olyan empatikus, segítőkész ember vagy. Ez világosan látszik. Csak dr akarsz lenni, hogy elmondhasd nem egy büfé szakra jártál.

2015. ápr. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 A kérdező kommentje:
Azért járok orvosira, mert embereken akarok segíteni. Nem járok el szavazni, ergó nem lehetek fideszes. Tudod kulturális antropológia nélkül nem dől össze a világ, sőt bátran kimerem jelenteni, hogy egyáltalán nincs szükség rájuk. Orvosok nélkül viszont összedőlne a világ. Vagy te kimered jelenteni, hogy nincs ránk szükség, kedves lefideszező?
2015. ápr. 20. 22:51
 16/54 anonim ***** válasza:
81%

". Én nem olyan elhelyezkedésre gondoltam, hogy a Mekibe menjen krumplit sütni vagy egy ruhaboltba eladónak..."


Azert ekkora arcod szerintem ne legyen. Biztos lehetsz benne hogy aki elvegez egy kulturalis antropologiat es megszerzi a diplomat az nem a mekiben fog krumplit sutni.


Ahhoz kepest hogy allitolag orvosira jarsz, elegge korlatolt es buta vagy.

2015. ápr. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
53%

# 13/16


Tenyleg? Adnal erre egy forrast, mert en ezt meg vazlatosan sem olvastam sehol. Szerintem te felreertettel valamit.

2015. ápr. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
47%

"Orvosok nélkül viszont összedőlne a világ. Vagy te kimered jelenteni, hogy nincs ránk szükség, kedves lefideszező?"


Egy olyan világban, ahol nincs szükség kulturális szakemberekre, ott orvosokra sem sok.

De ilyen mentalitással neked is inkább valami más pályát kellett volna választani, bár ami megnyugtat, hogy még bőven kibukhatsz! :-DDDD

2015. ápr. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok a korlátolt, hanem az ország teherbíró képessége. Én csak a realitás talaján igyekszem maradni.
2015. ápr. 20. 23:38
 20/54 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy kommunikáció vagy politológia szakot végzel még nem kell feltétlenül azzal elhelyezkedni.


Nálunk(környezetvédelmi cég) az irodában dolgozik orosz szakot végzett lány, erdészdiplomás ürge és mérnök is, a diplomájuknak semmi köze nincs ahhoz amit csinálnak.


Manapság a diploma egy beugró szint. Egy jó egyetemen szerzett papír(+ nyelvtudás) kell ahhoz hogy szóba álljanak veled az interjún, a többi már ott dől el.

2015. ápr. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!