Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most miért tüntetnek az...

Most miért tüntetnek az egyetemisták? Egyes emberek tényleg komolyan gondolják azt, hogy meg lehet élni kulturális antropológiából, politológiából vagy kommunikáció és médiatudomány szak elvégzéséből? Létezik olyan ember, aki lát ezekben értelmet?

Figyelt kérdés
Először is szöggezzük le, hogy nem vagyok Fideszes, a többi párt, sőt az egész politika hidegen hagy. De ezeket az idétlen szakokat már régen meg kellett volna szüntetni, esetleg néhány férőhellyel induljanak, ha valaki hobbiból el akarja valamelyiket végezni. De ezek a szakok csak arra jók, hogy az a fiatalok minél később álljanak munkába és elmondhassák magukról, hogy értelmiségek. Csak egy kérdés van: ilyen végzettséggel mégis mihez értenek? Én is egyetemre járok, orvosira. Lehet, hogy keveset fogok keresni, de legalább lesz munkám és akár külföldre is mehetek. De ők még a szomszédos országoknak se kellenek. Egy embert sem ismerek, aki külföldön kulturális antropológiával elhelyezkedett volna, mondjuk Magyarországon se...

2015. ápr. 20. 21:59
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:

#30


A győri Széchenyi István egyetem Audis tanszékeinek képzési kínálatát hol tudod használni még?


Egy a gyakorlat főleg a cégnél/iparágban elvégzett számít, több álláshirdetésben így is szerepel.


A K+F egyetértek, hogy működjön együtt az iparral, de ne úgy, hogy az egyetemek fenntartói a vállalatok ezzel olcsóbban hozzájutva a kutatókhoz, mivel az egyetemnek nincs más bevételi forrása ezért rájuk van utalva.

2015. ápr. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:

"A győri Széchenyi István egyetem Audis tanszékeinek képzési kínálatát hol tudod használni még? "


Barhol. Ahogy a Miskolci egyetem BOSCH tanszekenek a kinalatat is tudod hasznalni.


Nezd meg a kepzest:


[link]


teljesen altalanos jellegu elmeleti kepzes, amit kiegeszit az audis gyakorlat. Nagyon jo parositas.

2015. ápr. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:

#32


Bárhol, ami Autógyártás és német nyelvű/ autógyártó beszállítói?


Az egyetemek eredeti feladata az alapozó képzés lenne, ami után a cég, az oda jelentkezetteket kiképzi magának, a saját kultúrájának/technológiájának megfelelően.


Csak hasonló nemnormális esetben a cégnek már ezt is megtesszük állami forrásból, ami szerintem problémás.


A jó az lenne, ha a cég képezne magának ezen a szakirányon embereket/ösztöndíjakat adna az amúgy költségtérítéses képzéshez.

2015. ápr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:

ember, egy jarmumernok msc-n megis mi a turot tanitanal? Okori tortenelmet? Pont ez a kepzes celja, hogy olyan mernokoket kepezzenek, akik az autoiparban a gyartas es a fejlesztes teruleten helyt tudnak allni.


Olvasd vegig a tantargylistat, SEMMI Audi specifikus nincs benne.


"Csak hasonló nemnormális esetben a cégnek már ezt is megtesszük állami forrásból, ami szerintem problémás. "


Tesszuk a fenet. Amugy meg az Audi rengeteg penzt tol bele. Aki a fent belinkelt kepzesen vesz resz az marahara nem csak az Audinal tud elhelyezkedni, sot az audis gyakorlati tapasztalata hatalmas elony lesz neki az allaskeresesnel.


Nyugaton is igy megy a kepzes, csak ott van penz arra is hogy ne kelljen elnevezni a tanszeket egy nagy cegrol.


Pl. a TU München hasonloan kepzi a mernokoket, azok kotelezoen fel ev gyakorlaton vannak, es a diplomamunkajukat is ipari kornyezetben irjak, gyakran a BMWnel vagy az Audinal, valos ipari problemakat es feladatokat megoldva, kozben pedig megtanulva az adott ceg kulturajat, szamitogepes rendszereit, munkamodszereit, epitik a kapcsolatrendszeruket es olyan tudast szereznek ami aktualis es azonnal hasznalhato. Kilepnek az egyetemrol es azonnal hasznalhatok. Ha jok akkor akar csinalhatjak a phdjuket is egy adott cegnel, szinten valos feladatokon.


Ez az idealis, igy kellene mukodnie a magyar felsooktatasnak is.


Es semmi olyasmi nincs ebben amit te probalsz belemagyarazni.

2015. ápr. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:

#34


Az Ingolstadti félév és alapból a német oktatási nyelv szerinted nem Audi specifikus?


Nem minden vállalat Hr-e szereti, ha a pályakezdő, már más cégnél szocializálódott, és egy cégkultúráról "le kell szoktatni" mielőtt az új kultúrát bele lehet nevelni.

2015. ápr. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:

"Az Ingolstadti félév és alapból a német oktatási nyelv szerinted nem Audi specifikus? "


Az ingolstadti felev nyilvan az, a nemet nyelvu oktatas meg nem az.


A HResek olyan jelolteket keresnek akiknek van mar tapasztalatuk, az Audi meg kivalo helyszin gyakorlatot szerezni, mert ott van minden mit a bucsuban.


Nem veletlenul kapkodjak az ott vegzetteket az egesz orszagban.

2015. ápr. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 A kérdező kommentje:
Nézzétek, én nem azt mondom, hogy egyáltalán nincs szükség bölcsészek. Ez nyilvánvalóan nem így van. Senkit sem akarok ledegradalni, főleg nem egy olyan országban, ahol nagyon sok a humán beállítottságú ember. De könyörgöm, még a vak is látja, hogy rengeteg olyan szak van ma Magyarországon, aminek az elvégzésével nem lehet mit kezdeni. Mi nem Málta vagyunk vagy Monaco. Hanem egy 100 éve vergődő állam. Egyszerűen sem az államnak, sem pedig az adófizetőknek nincs arra pénze, hogy egy filozófust eltartson élete végéig es garantáljuk neki, hogy nyugdíjas koráig csak elmélkedjen. Ezt kéne valahogy megérteni. Így is sokba kerül a felsőoktatás és a szakma tanítása is. Számoljatok ki, hogy mennyibe kerül egy tanár vagy egy orvos tanítása? Arról nem is beszélve, hogy 6 évig nem fizetek jóformán semmit sem magam után. Se adót, se semmit. Nektek, dolgozó embereknek kell addig eltartanotok. Tekintve, hogy jelenleg az orszag döntő többsége nyugdíjasokból és munkanélküli emberekből áll, ezt nagyon nehéz finanszírozni. De a tanár és az orvos 40 évet dolgozni fog, ha már kiszenvedi ezt a sok évet. A mérnök is és meg sorolhatnám. De az elég nagy luxus szerintem, hogyha valaki kulturális antropológiát végez es utána közmunkára megy vagy ha ügyvezető igazgatónak az Audi- hoz. Hol fogja így a tudását hasznosítani? Ha Sehol, akkor minek tanulta? Sajnálom, ha nyersnek tűnök, de ez az igazság. Tudom, hogy akik nekem estek, azok ilyen szakokon pazarolják az idejüket és az adófizetők pénzét. Nekik fáj az igazság, velem is Előfordult már. Teljesen mindegy, hogy ki a miniszterelnök, vagy hogy ki lesz. Ha a jóisten lenne az vagy Barack Obama, ti akkor sem tudnátok büfé szakkal elhelyezkedni. De ha Ennyire ragaszkodtok ezekhez a szakokhoz, akkor fizessetek a képzéseteket és írjatok egy petíciót Orbánnak, Gyurcsánynak és Vonanak is, hogy kössenek szerződést a Meki és a Burger King tulajdonosával, hogy az elkövetkező 40 évetekre legyen munkátok.
2015. ápr. 21. 12:40
 38/54 anonim ***** válasza:
63%

#37


Büfé szakon nyilván senki sem tud elhelyezkedni, mivel azt hívjuk büfészaknak, ahol a szakon végzettek nem tudnak elhelyezkedni.


A felsőoktatás állami támogatása 133 Mrd évente.


Majdnem 80 Mrd Ft lett társasági adóból eltérítve a "látványcsapatsportok támogatása" címszó alatt.


Jelenleg egy kulcsosítani akarják a TAO-t az alsó kulcsra szintén kivágva pár 100Mrd Ft-ot az ablakon.


Szerintem nem az oktatáson kellene spórolni.

2015. ápr. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
80%

"Egyszerűen sem az államnak, sem pedig az adófizetőknek nincs arra pénze, hogy egy filozófust eltartson élete végéig es garantáljuk neki, hogy nyugdíjas koráig csak elmélkedjen."


es ki kovetelt ilyet?


"De az elég nagy luxus szerintem, hogyha valaki kulturális antropológiát végez es utána közmunkára megy "


Ilyen nagyon keves van, ebben biztos lehetsz.


"Tudom, hogy akik nekem estek, azok ilyen szakokon pazarolják az idejüket és az adófizetők pénzét. Nekik fáj az igazság"


Ha tudni akarod, en speciel gepeszmernok vagyok, lassan 16 eve a szakmaban, es elhiheted, nem kozmunkan. Csak en nem vagyok annyira beszukult hogy azt kepzeljem, egy orszagban csak mernokoket meg informatikusokat meg orvosokat kell kepezni.

2015. ápr. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:

#36


A saját szakmai gyakorlatosát aki már dolgozott nála, akár már iskolai keretek között, még szép, hogy felveszi.

2015. ápr. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!