Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most miért tüntetnek az...

Most miért tüntetnek az egyetemisták? Egyes emberek tényleg komolyan gondolják azt, hogy meg lehet élni kulturális antropológiából, politológiából vagy kommunikáció és médiatudomány szak elvégzéséből? Létezik olyan ember, aki lát ezekben értelmet?

Figyelt kérdés
Először is szöggezzük le, hogy nem vagyok Fideszes, a többi párt, sőt az egész politika hidegen hagy. De ezeket az idétlen szakokat már régen meg kellett volna szüntetni, esetleg néhány férőhellyel induljanak, ha valaki hobbiból el akarja valamelyiket végezni. De ezek a szakok csak arra jók, hogy az a fiatalok minél később álljanak munkába és elmondhassák magukról, hogy értelmiségek. Csak egy kérdés van: ilyen végzettséggel mégis mihez értenek? Én is egyetemre járok, orvosira. Lehet, hogy keveset fogok keresni, de legalább lesz munkám és akár külföldre is mehetek. De ők még a szomszédos országoknak se kellenek. Egy embert sem ismerek, aki külföldön kulturális antropológiával elhelyezkedett volna, mondjuk Magyarországon se...

2015. ápr. 20. 21:59
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
56%

"Nem én vagyok a korlátolt, hanem az ország teherbíró képessége."


Tudod mennyi a teljes magyar felsooktatas eves koltsegvetese?


Kabe evi 160 milliard forint.


Tudod mennyit kolt el Orban koztevere? Kabe evi 80 milliard forintot.


Tudod mennyit kolt az orszag egy evben nyugdijra? 3350 milliard! forintot.


Akkor mirol is beszelunk?

2015. ápr. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 Koplárovics Béci ***** válasza:
81%

...és még ócánunk sincsen, szóval minek a balneológia?

:)

2015. ápr. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
52%

Belam, szerinted ezt a poent a gyk olvasok hany %-a erti? :)


Es mennyien vannak ezek kozul akik tudjak honnan jon?

2015. ápr. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 Koplárovics Béci ***** válasza:
47%

Mondjuk egy e kimaradt az óceánból, de egyelőre úgy látszik sokan vették a poént :)

De tényleg. Nem vagyok oda én sem a bölcsészkért, általában nagy krumplival kérem tőlük. De ettől még van rájuk szükség. Ha másra nem, hát elrettentő példának jók. Aztán van aki többre viszi. A kommunikáció meg a médiatudomány meg szerintem tényleg hasznos. Persze ez is attól függ, hogy kinek: Magyarországon mondjuk látjuk a kommunikáció és a médiatudomány igencsak véleményformáló (értsd: agymosó) erejét.

2015. ápr. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
100%
Én programtervező informatikus szakon végeztem, és a mai formájában nézve előbb szüntetném meg ezt a szakot, mint a kommunikációt, pedig előbbivel sokkal jobbak az elhelyezkedési lehetőségek, csak a valóságban maga a szak hozzáadott értéke 0 (az sem igaz, amivel a sok Stockholm szindrómás végzett védi, hogy jó elméleti alapokat ad), és nem azért jók a végzettek elhelyezkedési lehetőségei, hanem azért, mert nem véletlenül mentek ilyen szakra. Ezzel szemben a kommunikáció szak, még ha nem is ad szakmát, legalább fejleszt egy soft skillt. Nyilván, ha ezt szakmai körökben mondanám, leugatnának, mert több éves szívás után szinte senki sem fogadja el, hogy semmi haszna nem volt, hogy elvégezte.
2015. ápr. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
100%

#17


Akciók:

 A gazdasági szereplők becsatornázása a felsőoktatási intézmények stratégiai döntéshozatali

folyamataiba, elsősorban szervezeti és szabályozási eszközökkel.


A munkaadói igények folyamatos becsatorná-

zása a képzés tartalmába. Direkt ipari megrendelés

alapján folytatott K+F.


az egyértelműen a főszabály szerint a doktori képzésre felkészítő 4 féléves mesterképzé-

sek mellett olyan 2-4 féléves, gyakorlatorientált mesterképzések létesítése, melyek nem a

doktori képzésre, hanem a magasabb minőségű ismeretek biztosítása révén a még magasabb

minőségű munkavégzésre készítenek fel.


Mint említésre került, a tulajdonos

képviselete a szenátusban csak az újonnan kinevezett kancelláron keresztül valósul meg, amely

azonban nem biztosítja a jelenlegi feltételek mellett az egyetem nem az autonómia körében tartozó

funkciónak az irányíthatóságát. A fentiek indokolják, hogy a szenátus fent leírt funkcióinál a

fenntartó beavatkozási-irányítási szerepét mindenképpen meg kell jeleníteni.

Az egyetemek szakmai-tudományos (az autonómia körébe tartozó) és stratégiai-gazdasági irányításának szétválasztása – vagy az utóbbi esetén a fenntartó érdekeinek képviseletében eljáró testület

legalább 50%-os szavazati súllyal rendelkezve lényegesen tudja befolyásolni ezeket a döntéseket


A felsőoktatás finanszírozásában - a változatlan, vagy kismértékben növekvő állami szerepvállalás

mellett - a jelenleginél sokkal nagyobb arányban van szükség a magán (nem közösségi) forrásokra.


A gazdaságtudományi képzési terület fenntartható, eredményes és nemzetközi szinten is versenyképes

működtetéséhez az alábbi főbb változtatási irányok megvalósítása szükséges:


2. A mesterszakok helyi igényekhez illeszkedő és gyakorlatorientáltabb továbbfejlesztése.


4. A szakirányú továbbképzésben és felnőttképzésben fokozottabb, a munkaadókkal összehangolt

szerepvállalás erősítése.


[link]

2015. ápr. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
ezekbol egyik sem jelenti azt amit irtal.
2015. ápr. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
68%

"Azért járok orvosira, mert embereken akarok segíteni."

Mégsem mutatod az empátia minimális szintjét sem.


"Vagy te kimered jelenteni, hogy nincs ránk szükség, kedves lefideszező?"

Szükség van orvosokra, de nem a mennyiség, hanem a minőség számít. Főleg külföldön. És ne beszélj úgy magadról, mintha már orvos lennél, mert nem vagy. Csupán egyetemi hallgató.

2015. ápr. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:

#27


Ha az állam nem akar fenntartó lenni, kötelezően bevonatja a cégeket, mint helyieket és +50%-ban, mint fenntartókat a döntésekbe, annak majdhogynem egyenes ági következménye a dolog. Főleg, hogy fenntartani egy egyetemet nem a kis cégek, hanem a helyi multik fognak.

Ha pedig fizetik és döntési jogkörük van a képzés felett, akkor nem fogják a versenytársaknak képezni a munkaerőt.


Ha a K+F csak és kizárólag ipari megrendelésre folyik majd.

A "helyi igényekhez igazodó" képzések szerintem pontosan azt jelentik amit leírtam.

2015. ápr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
100%

Semmi ilyesmi nem fog tortenni. Nem lehet ugy pl. gepeszmernokoket kepezni, hogy az a tudas csak az Audiban legyen jo es sehol masutt, de nincs is ilyesmire semmifele torekves.


Az ipar es az egyetemi kepzes kapcsolatanak szorossa kell valni, ez nyugaton is igy van. Az sajnos nem megy hogy egy vegzett gepeszmernok pl. egy perc ipari gyakorlatot sem szerzett, korabban ez gyakran elofordult.


A K+F es az ipar kapcsolata is teljesen normalis es kivanatos.

2015. ápr. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!