Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az idősebb emberek miért...

Az idősebb emberek miért gondolják a fiatalokat munkakerülőnek?

Figyelt kérdés

20 éves srác vagyok és múltkor egy bankban halottam, hogy pár idősebb ember beszélgetett arról, hogy a mai fiatalok azért mennek ki külföldre, mert nem szeretnek dolgozni...


Erre csak annyit tudok mondani, hogy diákként 1 éve próbálok hosszú távú munkát szerezni, itt a nyár, mennék mindennap dolgozni, de csak ilyen heti 1-2 napra vesznek fel, pedig jó lenne a szülőket támogatni, még ha csak a minimálbért kapnám az is lendítene rajtunk...


És elvileg diákként könnyű munkát szerezni, tehát mi lesz ha majd nem lesz tanulói jogviszonyom?


Ha az ember megteheti azt, hogy empatikusabb cégeknél, jobb munka körülmények között jobb bérért dolgozhasson akkor miért ne menjen ki külföldre?



2015. jún. 22. 16:12
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem könnyű diákként munkát találni. Nekem is nehéz volt, viszont pillanatok alatt találtam rendes állást, amikor végeztem az egyetemmel.


Rengeteg a protekciós gyerek, akik bemennek facebookozni a munkába és elveszik a helyeket. Tapasztalatból mondom.


Egyébként pont ez a lényeg. Ha nem hazaáruló vagy, akkor kmk-s (közveszélyes munkakerülő). Pedig az emberek durván 70-80%-a pont azért megy oda ki, hogy dolgozzon és jobb körülmények között élhessen. Az idősek szerintem sokszor irigységből szidják a fiatalokat, amiért ők nem léptek meg, amíg még lehetett.

2015. jún. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
91%

"...a mai fiatalok azért mennek ki külföldre, mert nem szeretnek dolgozni..."

Kétség nem fér hozzá hogy ilyen marhaságot csak azok az idősek mondhattak, akik a szocializmusban úgynevezett kapun belüli munkanélküliek voltak és számukra a munka fogalma még azt jelentette hogy őket aktív korukban is, alanyi jogon csak úgy eltartják azok akik dolgoznak. Vagyis szerintük csak az dolgozik aki ingyen vagy jelképes összegért dolgozik és nem kölcsönös jól járási alapon ahogy külföldön szokás.

Helyesbítem a fenti idézetet: A mai fiatalok azért mennek külföldre, mert nem szeretik ha hülyének nézik őket idehaza, hogy majd ingyen dolgoznak. Ugyanis nekik sem adják ingyen a boltban az élelmet.

De aki a szocializmusban kapun belüli munkanélküli volt, az ha másért nem hát betyár becsületből ma elmehetne ingyen dolgozni. Ha nagyképűségből nem tehetik meg hogy a fiataloknak dolgozzanak, hát dolgozzanak azoknak akik a szocializmusban eltartották őket!

Vagyis bagoly mondja verébnek, illetve egykori kapun belüli léhűtők mondják a mai fiatalokra hogy nem szeretnek dolgozni. Amúgy nem mai fiatal vagyok, hanem aki a szüleivel eltartott jó néhány kapun belüli munkanélkülit.

2015. jún. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
Erre meg csak azt lehet mondani, hogy az idősek meg azért mennek nyugdíjba, mert nem szeretnek dolgozni :]
2015. jún. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
79%

"a mai fiatalok azért mennek ki külföldre, mert nem szeretnek dolgozni"


Ennyi a elég a bizonyítványhoz: fogalmuk nincs arról, amiről van beszélnek, ezért ne is vedd komolyan, amit mondanak.

2015. jún. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Az időseknek lehet könnyebb volt, mert Őket várták a munkahelyen, nem ilyen árak voltak mint most, volt esélyük ingatlan, gépkocsi szerzésre. Nekünk ez ma nincs meg...
2015. jún. 22. 16:26
 6/34 anonim ***** válasza:
91%
# 5: Az idősek nagy részének valóban könnyebb volt, mert a munkahelyen nagy részük mások munkájából élt. Kapun belüli munkanélkülieknek nevezték őket, ami röviden annyit jelent hogy egy igazi kapitalitsa munkaadónál gondolkodás nélkül utcára tették volna őket mert nem hasznára voltak az országnak hanem kárára, és azok kárára is akik eltartották őket a munkájukkal. Aztán ma meg ők pofáznak háthogy a mai fiatalok nem szeretnek dolgozni.
2015. jún. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Én már idős vagyok, de ezt még más időstől sem hallottam.

Tudom, hogy itthon nincs munkalehetőség, és sajnálom, hogy aki dolgozni akar, annak külföldre kell mennie.

2015. jún. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Más világban nőttek fel, egy olyanban, ahol kötelező volt dolgozni, és nem "lehetőség" (csúnya szó, de az Alaptörvény is azt mondja, az állam törekszik biztosítani a LEHETŐSÉGET... na mind1, ez is más világ már).


Más. Pont hogy össze kellene fognia a pályakezdők és a nyugdíjkorhatár előtt álló korosztályoknak! Mindkettő korosztály hátrányos munkaerő-piaci helyzetű. Egyik még nem kell (nincs 2 év tapasztalat?!) a másik már nem kell (idős már, nem bír annyit, nem annyira rugalmas).

2015. jún. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
0%
Én sem vagyok fiatal, de ennyi baromságot amit itt leírtatok!! Szüleiteket is becsmérelitek-onnan veszitek a példákat! gratula Ezt nevelet belétek a Ficsesz, és a baráti körei...
2015. jún. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Azért ha megnézzük minden idősnek van lakása, kocsija, én meg 20 évesként ott tartok, hogy egy kerékpárra nem telik.


De épp gondolkoztam azon, hogy a munkahelyen ahol most vagyok már a 30-35 éves korosztálynak is még mindnek van kocsija (és nem 1000-es Suzukijuk), diplomájuk, lakásuk. Én ezt a jelenlegi helyzetemben nem tudom elképzelni, hogy 10 év múlva lesz, mert még ha az állam bácsi finanszírozná is a tandíjamat, felmerülnek egyéb költségek is amik szintén nem 2 fillérbe lennének... kocsira, lakásra pedig kapnék hitelt csak azt meg nem tudnám szintén finanszírozni... azért látszik még, hogy a 2000-es éveobb volt a helyzet mint most.

2015. jún. 22. 16:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!