Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok a 888.hu nevű,...

Mit szóltok a 888.hu nevű, kormánypárti ellen 444.hu-hoz?

Figyelt kérdés

Az én véleményem főleg az oldal nyelvezete miatt alakult ki. Teljesen nyilvánvaló, hogy a Habony/G. Fodor vezette team a 444 és az Index stílusát próbálja nyúlni, de ez két okból is rossz ötlet:

1 - láthatóan iszonyúan nem megy nekik. Olyan szavakat, lejárt szlenget használnak, mint amikor 65-70 éves nagypapák megpróbálnak elvegyülni az unokák társaságában. Rettenetesen nem értik a gonzo újságírás nyelvi vívmányait.

2 - miért gondolják, hogy a KONZERVATÍV tábor tagjait ezzel a liberális, gonzo-s stílussal kéne megszólítani? Nem abszurd ez? Kinek készül az oldal? A kormánypárti szavazóknak, vagy a 444.hu olvasóinak, hogy röhögjenek?

3 - miért gondolják, hogy az M1 vagy a Magyar Idők mellett szükség van egy ilyen stílusú pártszócsőre? Azt hiszik, ezzel elszipkázzák az Index és a 444 olvasóit?



2015. nov. 2. 17:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%

ami nyilvánvaló, hogy a 444 az utóbbi egy évben minősíthetetlen moslék híreket jelentet meg.

ezek után nem is csodálom, hogy a 888-at megalkották, mint a 444 "klónját", gondolom kifigurázás volt a cél, nem az olvasók átcsábítása.

mivel a 444 köztudottan erősen baloldali propagandát nyomat, nem hiszem hogy az olvasóik áttérnének a jobboldali 888-ra.

a stílust is nem véletlenül nyúlták le...

egyébként mind a három egy moslék hírportál, élén a 444 liberális hittérítő, és demagóg politikai cikkeivel.

2015. nov. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 tetro ***** válasza:
68%

17.42

"444 az utóbbi egy évben minősíthetetlen moslék híreket jelentet meg. "

mit kellene megjelentetniük, ha a hírek többségi ilyen minősíthetetlen moslék ebben az országban? :D

2015. nov. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
16%
a hírek elferdítéséről, manipulálásáról beszélek.
2015. nov. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
44%
Azt hogy a kutyát nem érdekli. Minden sajtó kormánypárti, egykét kivétellel, most indítottak egy 1000 +1-et. Hűha!
2015. nov. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Semmit, mivel az "originál" szennyoldalt sem olvasgatom, meg ezt sem.
2015. nov. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%
A 888 kormánypárti
2015. nov. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"A 888 kormánypárti"


Ki mondta, hogy nem az??? :D


A 888.hu egy kormánypárti anti444.hu, ha esetleg nem értené még valaki.

2015. nov. 2. 21:08
 8/17 anonim ***** válasza:
33%

"Olyan szavakat, lejárt szlenget használnak, mint amikor 65-70 éves nagypapák megpróbálnak elvegyülni az unokák társaságában. Rettenetesen nem értik a gonzo újságírás nyelvi vívmányait."


Ezt én is így látom, mulattam is rajta már néhányszor. Szerintem ez az egész bulvárnyelvű újságírás elég igénytelen műfaj, de mégis egy közönséget így szólít meg. Szerintem ehhez nem kell sem liberálisnak, sem konzervatívnak lenni. Ez egy rétegnyelv.


Nem a 444 vagy az Index olvasóit próbálják tehát szerintem megszólítani, hanem azokat, akik fogékonyak erre a stílusra (ezért mennének a 444-hez / Indexhez), de nincsenek elköteleződve egyik irányában sem.

2015. nov. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as!

Egyetértek, de azért azt is látni kell, hogy az Index és a belőlük kivált 444 a gonzo újságírás hagyományait követi. Megjegyzem, nekem nem szimpatikus ez a fajta újságírás, de tény, hogy ilyen van, és a Hunter S. Thompson által kitalált nyelvezetet felhasználni kormánypárti propagandának olyan, mint a fából vaskarika. Ráadásul még nagyon bénán is csinálják.

2015. nov. 3. 15:26
 10/17 anonim ***** válasza:
4%

Nekem is néha olyan érzésem van, hogy ez a stílus nem a megfelelő.

Úgy gondolom, hogy nem a 444 ellen van, hanem az egész baloldal ellen, csak az indexen kívül leginkább a 444 az ami minősíthetetlen és így találóbb a 888.

Ettől függetlenül örülök, hogy van egy értékelhető híroldal, ami nem baloldali propagandával löki a fejed.

2015. nov. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!