Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nyugati magyarság mikor fog...

A nyugati magyarság mikor fog bekerülni a határontúli magyarok kategóriába?

Figyelt kérdés
Ugy értem, hogy maga a nyugati magyarság mint fogalom, mint erdélyi magyarok, kárpátaljai... ausztriai. EL jöhet ez az idő, hpgy mi is támogatásokra pályázhassunk, hogy segítséget kaphassunk a magyar kormánytól? MI is támogatjuk Magyarországot, hpgy sok pént utalunk haza, ezért gondolom, jó lenne nekünk is megnyitni olyan csapokat, amiket a határontúli ( beleértve a vietnami és izraeli magyarokat is) magyarság megkaphat, pl kormánypozíciók, érdekképviselet, párttámogatás...

2016. febr. 16. 15:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Igen tényleg, most olvastam, mellette az is ott van, hogy minden tizedik európai muszlim lesz. "Ezzel párhuzamosan kontinensünkön – mely az egyetlen olyan régió, ahol csökkenni fog a népesség – mintegy százmillióval kevesebb keresztény lesz, és a teljes lakosság 65 százalékát fogják kitenni."
2016. febr. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Tehát a becslések azt mutatják, hogy a sok gyermek majd a muszlim bevándorlók köreiben lesz.
2016. febr. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

En VALOBAN nem tamadom a kulfoldon elo magyarokat, es akar meg a 3 gyerekes csaladmodellt is elhiszem.

De egy kerdesem lenne: vajon abbol a 3 gyerekbol hany lesz magyar?

A buzulmanok maradnak buzulmanok tobb generacion at, de az a gyanum, hogy a magyarok pont azok, akik majd integralodni fognak.

2016. febr. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
és ez kinek a hibája? azoknak tán, akik egy jobb jővőt akarnak a gyerekeiknek, vagy azoknak, akik erre késztették az embereket, számos dologgal, javakhoz, forrásokhoz való hozzáférések korlátozása, álláshelyek tartása rokonoknak, mégha a képességeik köszönőviszonyban sincsennek...
2016. febr. 17. 17:37
 15/18 anonim ***** válasza:
Amúgy még mindig nem értem, hogy mit akarsz? Ha pénzt tudsz haza utalni, akkor milyen pályázatokat akarsz? Kint élsz van annyi pénzed, hogy haza utalj, majd ezután még az állam támogasson. Szép mondhatom.
2016. febr. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
nem pénzel kell, hogy támogasson. pályázatokho hozzá férhessek, pl könyvkiadás terén, esetleg ismerjék el a tapasztalatom, és tudjak currens pozíciót betölteni, pl vidéki muzeum igazgató lenni....
2016. febr. 18. 18:33
 17/18 anonim ***** válasza:

Szerintem vannak támogatások, csak nem egyénileg, hanem közösségeknek.

Mint a Kőrösi Csoma Program, pl.

A nyugati magyarság nem csinál rendes iskolát a gyerekeiknek, pedig csinálhatna a hétvégi szenteltvíz iskola helyett. Arra biztos kapnának tanítókat. Meg van is biztos tanítónéni köztük.

Kormánypozíciót biztos kaphat az AndyVajna kaliberű ember, aki annyi pénzt ér.(?)


Milyen vietnami magyarok vannak, hogy kerültek oda?


Szerintem a támogatás kérése akkor lenne jogos, ha ezeket a nyugati magyarokat hátrányok érnék a magyarságuk miatt. Vagy a kihalás fenyegetné őket.

2016. márc. 7. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, hogy pályázni kellett-e rá, vagy csak úgy adták, de VAN olyan tengerentúli magyar ház, akiknek a magyar kormány 600 ezer dollár támogatást adott.(a weboldaluk írja) Hogy mire, az kérdés, mert alig vannak nyitva, és minden programjuk FIZETŐS. Kevés a tag is, és nem is igen keresnek többet, jól elvannak egymás közt.


Aki meg a saját elhatározásából él máshol, az képviselje saját magát, mint, ahogy saját maga választotta meg, hogy hol él.

Azt meg hadd ne kérdezzem meg, hogy mit is hazudott, amikor annakidején menedékjogot kért.

Vagy, hogy aki ma inkább más ország jövőjéért dolgozik -a saját haszna mellett, persze-, az hogyan számol el a lelkiismeretével.



Milyen pénzt utal haza a nyugati magyarság a magyar KORMÁNYnak, hogy a kormánytól várna segítséget? Mit tesz a nyugati magyarság a Mo-iakért, úgy közösségileg? Hogy a MO-i adófizetők pénzéből lenne képük elfogadni.


Nem elég a sok programos fiatal,akiket Mo-ról fizetnek? Azt is érdemes lenne megnézni, hogy mi értelme van, 3 hónap Mo-i kiképzés - mi a fenére, ki tudja-, 8 hónap kintlét, és fizetik az utiköltséget, lakást, mindent. Csupa nyaralás, mondvacsinált dologért, zsíros fizetésért.


Olyan magyaroknak (vagy a gyerekeiknek), akik elég elvakultak voltak ahhoz, hogy a régi -igen, a csúnya kommunista- kormány által nekik küldött MAGYAR tankönyveket, matematikát is, földrajzot is, magyar irodalom és nyelvkönyveket, stb. is, ELVBŐL nem használták. Akik csak félnapos magyar iskolát tartanak fenn, azt is jól fizetőset.


A "nyugati magyarság" mint fogalom, talán nem is létezik.

2016. máj. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!