Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire demokratikus, hogy...

Mennyire demokratikus, hogy az EU vezetői a saját népeik akaratát figyelmen kívül hagyva más országból, kultúrából érkezettek százezreit, millióit akarják letelepíteni?

Figyelt kérdés
Jöhetnek persze a liberálisok azzal, hogy "nem is erőszakosak, nem is annyira más kultúra", de attól még a tény tény marad. Azt meg főleg ne akarja senki megmagyarázni, hogy Európa népei kérnének belőlük, mert akkor nem égnének migráns szállók Németországban, Svédországban (!) stb. Mindenki - aki EU-imádó -, az EU demokráciájától és européer felfogásától van elájulva, miközben a fenti kérdésen is látható, hogy az nem demokratikus, hogy figyelmen kívül hagyja az EU vezetése a saját választói akaratát. Kérek mindenkit, hogy ne offoljon majd az EU-pénzekkel, hanem maradjon a kérdésnél. Köszönöm.

2016. márc. 7. 10:37
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Semennyire!


De a libbancsok szerint ez full-full demókratikus, még az is, hogy olyan tagországokba is költöztetnének bevándorlót ahová azok viszont nem is akarnak menni. :D

2016. márc. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 Shai-Hulud ***** válasza:

@15:18:


"Nem fogják áttörni, ha van tűzparancs, hiszen akkor lőni fog az a szerencsétlen határőr,"

Ha tűzparancsot kapnék, AKKOR SEM lennék hajlandó éles lőszerrel fegyvertelen tömegbe lőni. Lehet, hogy TE igen...


"Második kérdés: Ha megpróbálják áttörni a kerítést, egyetértesz-e azzal, hogy halomra lőjék őket?"

-Igen, teljes mértékben.

No akkor valóban nincs miről beszélnünk. Egész más nézeteink vannak nem csak a segítségnyújtásról, de magáról az emberi létről is. Kívánom neked, hogy ha valamiért segítségre szorulsz, mások ugyanígy viszonyuljanak hozzád.


@19:43:


"ha a te végtelenül jó szíved (és kevés eszed) alapján cselekednénk: mindenkit kisegítettünk "

Na most vagy olvasni nem tudsz, vagy szöveget értelmezni, vagy csak egyszerűen megpróbálod a saját hülyeségeidet belemagyarázni abba, amit írtam.

Én azt írtam, hogy a menekülteket kell segíteni, a kb. 30-560-szer annyi gazdasági bevándorlót meg ki kell utasítani.

Nem igazán értem, hogy ebből az egyszerű mondatból mi az, ami nem világos számodra?


"Végül egy kérdés: mikor teljesítetted a segítségnyújtással kapcsolatos erkölcsi kötelességedet egy MAGYAR hajléktalan irányában?"

Magam részéről minden nap szoktam adakozni. Minden nap ugyanarra megyek munkába, és az egyik közlekedési lámpánál van egy ember, akit még egyszer sem láttam ott részegen, minden nap viszonylag tisztán, de legalábbis nem mocskosan áll az út szélén, és soha nem láttam tolakodni, vagy szitkozódni, ha valaki nem ad neki pénzt.

Na őneki szoktam adakozni minden nap. Nem sokat, csak egy-két-háromszáz forintot, mikor mennyi apróm van.

Tudom, hogy nem sok, de remélem, hasznára válik, és nem a kocsmában fogja elkölteni.

Másoknak nem nagyon szoktam, főleg ha a kocsik között dülöngélve, az ablakot zörgetve kéreget... Arra, hogy másnap is eligya, nem adok.


Nem érzem úgy, hogy bármit számon kérhetnél rajtam.

2016. márc. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 Shai-Hulud ***** válasza:
* 30-50-szer annyi gazdasági bevándorlót...
2016. márc. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

#22:

Ez esetben bocsánat. Elegem van azokból, akiket meghatják a távoli emberek problémái, de a mi társadalmunkból kiszorultakon meg átnéznek. Ez egy nagy valószínüséggel telitalálatos kérdés, most mellément, bocsánat.

A határörös dologhoz: ezért nem is téged tennének oda, hanem egy erre a célra felvett hivatásost. A mexikó-USA határon is az eröszakos viselkedér az öngyilkosság fizika törvényeivel kompatibilisen egyik legbiztosabb módja. Mi miért nem lehetünk ennyire "demokratikusak"?

A "gazdasági" érved is nettó nonszensz. Egyrészt miért eszi öket a fene egész Németországig, ha már 2000 kilóméterrel korábban is béke van? Lehet, hogy a másfél milliárd túlzás, de nézz szét a világon:

- Afrika éhezik

- az arab világ jelentõs részében káosz tombol vagy öt éve

- a muzulmán országokban extrém könnyü eröszakos szándékok és tettek célpontjává válni.

A fent felsoroltak közül kik "gazdaságiak"?

És szerinted a fent felsoroltak összesen nem tesznek ki két európányi embert?

2016. márc. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

"az egyik közlekedési lámpánál van egy ember, akit még egyszer sem láttam ott részegen, minden na"



Melyik ez a lámpa?

2016. márc. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 Shai-Hulud ***** válasza:

@22:04:

"ezért nem is téged tennének oda, hanem egy erre a célra felvett hivatásost."

Hivatásos tiszt vagyok, többször volt a kezemben fegyver, mint az egészséges lenne. Én már annak örülök, ha nem kell (nincs ok) használni.


"ha már 2000 kilóméterrel korábban is béke van?"

Ez csak innen látszik így. Törökország például (hiába NATO-tag) az ENSZ szerint sem minősül biztonságos országnak, nézz csak utána. Nem attól biztonságos egy ország, hogy éppen nem lövöldöznek arrafelé.


@23:25:

"Melyik ez a lámpa?"

Róna u. - Mogyoródi u. kereszteződés.

2016. márc. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

#26: négy kérdés:

- hogyhogy az a munkád ami ha egyszer ebbõl problémát csinálsz? Kicsit olyan vagy, mint egy autószerelõ, aki nem akarja összeolajozni a kezét (még a számítógép-autók elõtti korban). Amellett nyilván te is tudod, hogy ez az utolsó mentsvár lenne, más eszközök mellett-után (villanypásztoros kerítés, levegõbe lövés). Nyilván azzal is tisztában vagy, hogy a gyengeségtõl ezek az emberek vérszemet kapnak.

- Az USA-Mexikó határon hogy müködhet ez így évtizedek óta?

- mi ANNYIRA veszélyes Törökországban? Egy dolog, hogy rosszabb, mint Európa, de a háborús övezeteknél nagyságrendekkel jobb.

- Hogyan gondolod szinkronba hozni a nem "gazdasági" menekültek száma és az Európa népességi adataiból következõ objektív korlátok közötti eltérést?

2016. márc. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 Shai-Hulud ***** válasza:

"hogyhogy az a munkád ami ha egyszer ebbõl problémát csinálsz?"

Megfordítom: hogyhogy ide jutott a világ, hogy egyesek NEM csinálnak problémát abból, hogy fegyvertelen civileket lőjenek halomra?


"- Az USA-Mexikó határon hogy müködhet ez így évtizedek óta?"

Ugyanúgy, ahogy a berlini falnál működött évtizedeken keresztül. Ne hidd, hogy az jó volt.

Mellesleg: annyira szoktátok szidni az USÁ-t, ilyenkor vajon miért ez lett a követendő példa???

Még valami: a Kelet-Berlinből menekülők túlnyomó többsége szintén gazdasági okok miatt akart nyugatra távozni.


"mi ANNYIRA veszélyes Törökországban?"

Ezt ne velem vitasd meg, hanem az ENSZ-szel. A közbiztonság (vidéken, főleg a kurdok lakta területeken) messze nem olyan ám, mint a turistáknak mutogatott isztambuli bazárban - bár ott is jobb, ha vigyáz az ember.


"Hogyan gondolod szinkronba hozni..."

Nem gondolom szinkronba hozni. Megismétlem (már többedszerre), hogy a menekülteknek segíteni kell, a gazdasági bevándorlókat ki kell toloncolni.

Azt is megismétlem, hogy szerintem hibás politika mindenkit beengedni, csak azokat kellene, akiknek az életét a hazájukban veszély fenyegeti, vagyis tényleg menekültek. A többieket pedig ki kell toloncolni, haza kell zavarni.

A "nem gazdasági menekültek" (vagyis egyszerűen "a menekültek") létszáma a töredéke annak, mint ahány bevándorló jelenleg az EU területén tartózkodik. Ha CSAK ezek lennének itt, ennyi ember messze nem okozna ekkora problémát.

2016. márc. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

A baj továbbra is az, hogy így is eszméletlen tömegekröl beszélünk:

- az éhhalál kb. egész afrikában egy konkrét veszély, + sok helyen ölik egymást ilyen-olyan okból

- az arab tavasz után destabilizált térségek közül sokban a mai napig félig-meddig polgárháborús a helyzet

- a muzulmán országokban jóformán a semmi miatt kerülhet az ember életveszélybe (pl. lányok, akik tanulni akarnak vagy nemi eröszak áldozatai lesznek, illetve mindkét nemnél politikai okokból, illetve az ateisták)


Mibõl gondolod, hogy a fent említett csoportokban lévõ emberek száma európai léptekben minimálisan is kezelhetõ?

2016. márc. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

"Ha tűzparancsot kapnék, AKKOR SEM lennék hajlandó éles lőszerrel fegyvertelen tömegbe lőni. Lehet, hogy TE igen..."


No para, nem lennél határőr, ennyi a történet.


"No akkor valóban nincs miről beszélnünk. Egész más nézeteink vannak nem csak a segítségnyújtásról, de magáról az emberi létről is. Kívánom neked, hogy ha valamiért segítségre szorulsz, mások ugyanígy viszonyuljanak hozzád. "


Bla-bla-bla


"Ez csak innen látszik így. Törökország például (hiába NATO-tag) az ENSZ szerint sem minősül biztonságos országnak, nézz csak utána. Nem attól biztonságos egy ország, hogy éppen nem lövöldöznek arrafelé."


Ja értem, tehát ha az ENSZ csak Európa országait tekintené biztonságosnak, akkor idejöhetnek csak, mert hát a "ZENSZ"..


"Hivatásos tiszt vagyok, többször volt a kezemben fegyver, mint az egészséges lenne. Én már annak örülök, ha nem kell (nincs ok) használni."


Aki ennyire széplelkű, mit keres az katonaságban, rendőrségben, egyéb erőszakszervezetben???


"Mellesleg: annyira szoktátok szidni az USÁ-t, ilyenkor vajon miért ez lett a követendő példa???

Még valami: a Kelet-Berlinből menekülők túlnyomó többsége szintén gazdasági okok miatt akart nyugatra távozni."


Én is megfordítom: Ilyenkor hogyhogy NEM követendő? Ti vagytok folyton oda, hogy a "demokráciája hazája", ilyenkor bezzeg ne utánozzuk őket, ugye?

2016. márc. 8. 07:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!