Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A két oldalnak miért nem...

A két oldalnak miért nem lehet együtt dolgozni?

Figyelt kérdés

Szerintem a jobboldaliság és baloldaliság egyformán szükséges. Én pl egyszerre tudok azonosulni mindkét elv- és eszmerendszerrel is.

Gyakori , mind tudjuk, a jobboldali szidja a baloldalt , a baloldali meg fordítva. Egyiknek se egymás ellen hanem egymás mellett kéne lennie. Mert a társadalom politikai stabilitásához, működéséhez mindkettő egyaránt fontos. Egyik sem kart tesz hanem épít.

És ezért szinte lényegtelen hogy eddig baloldali kormány vokt, vagy jobboldali vagy keverék. Mert a másik fél is ott van valamilyen szinten ellenzékiként. Tehát én nem értem azokat akik irtóznak egyik vagy másik oldaltól de amelyiknél ők állnak azt ajnározzák. Vagy egymást hibaztatják és nem akarnak egyszerre menni.


Ti mit gondoltok, milyen felállás kéne hogy bal és jobb oldal képes legyen együtt dolgozni, hiszen egy országért vagyunk?

Nyílván nem arra gondok hogy majd egymást csókolgatják, mert nem szeretni kell egymást. De egy irányba haladni lehetne..

Pl."Nekem ugyanolyan fontos a jobb lábam mint a bal lábam".

Most mondhatnék poént hogy az igazság a kettő között van.. De ez most komoly kérdés.

Szóval? Vita is mehet



2016. okt. 13. 10:57
 1/6 A kérdező kommentje:

Megjegyzés:

Nem ez lenne a nemzeti egység...?

2016. okt. 13. 10:58
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Az a lényeg hogy balról Brüsszel tömi a zsebeket jobbról meg Moszkva. Vagy Washington vs Peking. Nem egyezhetnek meg mert nem jön több a számlára.
2016. okt. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jobb helyeken természetesen van egy közösen elfogadott hosszútávú koncepció, amiben egyetértenek a pártok. Nálunk sajnos túl mélyek az árkok, mert politikailag az jövedelmezőbb, így erre semmi esély.
2016. okt. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Magyarországon nincs hagyománya a demokráciának meg a nemzeti összefogásnak.
2016. okt. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jó kérdés, és azt kell mondjam igazad van.

Az tényleg a legalja, amikor a jobboldali libsizik, zsidózik, hazaárulózik; és amikor a baloldali nácizik, fasisztázik. De nyugi, ezt csak a nyomorékok csinálják.

Van arany középút. Fontos a nemzeti öntudat, a hazaszeretet, ugyanakkor fontos az elfogadás, mások iránt vállalt szolidaritás, és az is, hogy ezek a dolgok egyensúlyban legyenek, tehát egyiket se vigyük túlzásba, mert az vagy sovinizmussá torzul, vagy túlzott liberalizmushoz vezet.

Valószínûleg azért nem így mûködik, mert az ember még nem elég fejlett ehhez a felfogához. A szélsôségek mindig markánsabban hatnak az emberi tudatra, a szélsôségekkel több embert lehet manipulálni, befolyásolni, és ezzel a mindig aktuális hatalmi réteg is tisztában van. De az ember fejlôdik, elképzelhetônek tartom a nem túl közeli jövôben, hogy ez a felfogás elterjed: csak nézd meg, hol tartott az emberiség a középkorban, és hol tart most.:)

2016. okt. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mérleg vagyy b+?

Ennek a kérdésnek semmi értelme.

2016. okt. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!