Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akar még valaki disszidálni?

Akar még valaki disszidálni?

Figyelt kérdés
Én most vagyok fénykoromban (legalábbis úgy tartják), értek a munkámhoz, beszélek nyelveket (nem tökéletesen, de behozható), itthon nem jövök ki a fizetésemből, pedig az ország "gazdagabbik" feléhez feléhez tartozom, és végül nem tetszik, hogy a rendszerváltás közpolitikai vívmányait sorra dózerolják le.

2016. okt. 17. 10:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Persze. Szerintem úgy 5 emberből 4 akar.
2016. okt. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
10%
Hogy hogy nem jössz ki a fizetésedből, amikor az ország gazdagabbik feléhez tartozol? Helikopterrel jársz? Akkor neked ott valami más gondod is van. Ha tényleg jól keresel, akkor azért meg kéne tudni élni, ha nem is fényesen. Neked szerintem külföldön se lesz jobb.
2016. okt. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Pro Patria ***** válasza:
57%

Bírom az ilyen szóhasználatokat.:D

Tudod, mit jelent disszidálni? Törvényt sértően az ország területét elhagyni.

Ebből szerinted melyik pont áll meg arra, hogy EU-s állampolgárként bárhol az EU területére utazol, és ott munkát vállalsz?

2016. okt. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nyugaton munkát vállalókat érted ezalatt, akkor igen, egyre többen. De ahogy már más is jelezte: azért ez nem disszidálás.
2016. okt. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
27%
Na, Pro Patria személyében megjelent a grammar nazi is... Pontosan tudod, hogy mire kérdezett rá a kérdező, nem kell félreértést tettetni
2016. okt. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
5#, ez hol nyelvtan? A szó jelentésével nincs tisztában a kérdező.
2016. okt. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A legböszmébb Feri ***** válasza:

Az Európai Unió egyik alapelve a munkaerő szabad áramlása. MunkaerőPIAC van, a munkavállalók versenyeznek a legjobb munkahelyekért, a munkáltatók pedig versenyeznek a képzett, hasznos munkaerőért.

Nincs ezzel semmi baj. Ez a normális. Erre szavaztunk 13 éve.

2016. okt. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves ötös! Meg kell védenem a hármas hozzászólót.

A kérdező egy olyan fogalmat használ amiről nem tudja hogy mit jelent. Gyermekkorom óta nem is hallottam ezt a kifejezést (37vagyok). A kádár rendszerben használták arra aki kiment nyugatra, aztán elfelejtett hazajönni. Ez akkor törvénytelen cselekedet volt...

Tényleg nem kötekedésből mondom, próbáljuk meg az idegen szavakat megfelelően használni!

Hogy a kérdésre is válaszoljak: a kérdezőnek joga van elhagyni az országot, hosszabb rövidebb időre. Menj! Próbálj szerencsét! Remélem sikeres leszel, és egyszer majd hazajössz és a kint megszerzett tapasztalatot itthon kamatoztatod. Sokan elhagyták már az országot, valakik visszatérnek, vannak akik sajnos kint maradnak. Szerencsére ezt ma mindenki saját maga eldöntheti. Szerencsére nem kell disszidálni! :-)

2016. okt. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"Tényleg nem kötekedésből mondom, próbáljuk meg az idegen szavakat megfelelően használni! "


A szövegkörnyezetből kiderül egyértelműen, mit akar a kérdező, és mivel ez nem egy szakszöveg, ezért nem elvárható, hogy minden szót pontosan, a jelentésének 100%-ig megfelelően használjon. Szakszövegben elvárható a teljes pontosság, itt nem. Ennyi erővel például a sínpárnak azt az elemét, amin keresztül a vonat egy másik sínpárra jut, nem lenne szabad "váltó"-nak nevezni, hanem mindenkinek kötelezően kitérőnek kéne hívnia. Ugyanis a váltó az csak maga a kar, amin a vonat pedig átmegy az hivatalosan kitérő. Az emberek többsége még a szót sem ismeri, csak szakmabeliek ismerik a kitérőt. És itt még csak nem is latin szóról van szó.

2016. okt. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
9#, a "disszidálni" fő jellemzője hogy valaki illegálisan megy külföldre. Ezt jelenti. Ezen nincs mit magyarázni. :)
2016. okt. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!