Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akar még valaki disszidálni?

Akar még valaki disszidálni?

Figyelt kérdés
Én most vagyok fénykoromban (legalábbis úgy tartják), értek a munkámhoz, beszélek nyelveket (nem tökéletesen, de behozható), itthon nem jövök ki a fizetésemből, pedig az ország "gazdagabbik" feléhez feléhez tartozom, és végül nem tetszik, hogy a rendszerváltás közpolitikai vívmányait sorra dózerolják le.

2016. okt. 17. 10:34
1 2
 11/19 Pro Patria ***** válasza:

Ne nézzetek hülyének senkit.:) Tudatos volt éppen ennek a szónak a használata, és egy bizonyos politikai gondolkodást jelez.

Éppen a szóhoz társuló sötét tartalom miatt - illegálisan az országból megszökni -, ami a diktatúra hamis illúziójához egy újabb kockakő.

2016. okt. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ja, persze mert olyan diktatúra van hogy nem hagyhatod el MO-t bármelyik percben legálisan.. :D
2016. okt. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Pro Patria ***** válasza:

És útlevél nélkül, bármikor, bármelyik Schengen-országba. Szóval emiatt sem kell az ilyen szóhasználatokba bújtatott hangulatkeltés.

Ez ugyanaz, mint Paul Lendvainak osztrák köztévés hamisító ajvékolása áldokumentumfilmben összeállítva.

Ugyanaz mindkettő, csak méretében kisebb.

2016. okt. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Nyilván tudom, hogy a disszidens szót mikor használták egy másik korban.
2016. okt. 17. 16:56
 15/19 anonim ***** válasza:
Valójában a diszidens az, aki a fenálló rezsimmel szemben tevékenykedik. Nem feltétlen kell ahhoz elhagyni az országot.
2016. okt. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Igen, csak ezt a mai viszonyok mellett emigrálásnak hívják.
2016. okt. 18. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

De nem tudom megérteni azokat, akik egy egyértelmű környezetben az egyes szavak precíz jelentésén akadnak fenn....


Komolyan, mintha robotokból állna a társadalom. Ez a szintű pontosság csak szakszövegtől számonkérhető!

2016. okt. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Pro Patria ***** válasza:

Nem érted a lényeget. A szóhasználat tudatos volt. Egy percig sem feltételeztem, hogy a kérdező maga ne ismerné.

Nem pontatlanságból, hanem szándékkal használta. Leírom megint: Éppen a szóhoz társuló sötét tartalom miatt - illegálisan az országból megszökni -, ami a diktatúra hamis illúziójához egy újabb kockakő.

Ezzel szemben a valóság az, hogy szabadon, útlevél nélkül bármikor utazhatsz más országokba, sőt, ki is költözhetsz.

2016. okt. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Hmmm...és miért baj az, ha valaki a jelenlegi rezsimet diktatúraként kezeli? Azért messze nem állunk az igazságtól...A különbség csak annyi, hogy (most még) kicsit figyelnek a látszatra, bár az a bizonyos lóláb, ami lassan már inkább fél ló, eléggé kilóg.
2016. okt. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!