Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti sajnálnátok ha Áder nem...

Ti sajnálnátok ha Áder nem vinne még egy ciklust?

Figyelt kérdés

Több kérdésben írtam válaszként az elmúlt idő során , ami ehhez kapcsolódott, hogy szerintem Áder János a legkülönb köztársasági elnök a rendszerváltás óta. Persze úgy értem hogy ő az akit Göncz Árpád mellé tudnék igazán tenni. Mádl sem volt olyan ellenszenves, de nem nyűgözött le, Sólyom egyáltalán nem nyűgözött le, Schmidtet meg nemes egyszerűséggel nem vagyok hajlandó számba venni. (Bocs, csak szerény vélemény :-) )

Láttam pár előadását, téma , véleménylifejtését, természetesen beszédét. Ahogy a többivel is hasonlóan. Sok kritika éri hogy "túl sokat foglalkozik a környezet, állat, természet védelemmel". Meglehet de én ezt nem venném hibának.

Ha összehasonlítom akkor a működése hogy se a kormány alá nem fekszek, se nem arra használom a szerepem hogy ellensúlyozzam, alapvető esetben, tehát ha nem Fidesz kormány lenne, talán a legkiemelendőbb. Hiszen Göncz pl (nagyon szimpatikus volt ne értsétek félre, de tudomásul kell venni, és ki kell mondani) , az elnöki tisztségét a miniszterelnök munkájának folyamatos ellensúlyozására használta, és folyamatos ellenirányú kritika felállítására, ami azért nem volt egy olyan dolog ami nekem tetszene.

Mádl még éppen úgy ahogy elment. Sólyom szintén zenész. Most nem Gyurcsi barátról van szó, ne is beszéljünk róla, de bármilyen is volt Sólyom folyamatos levesbe köpésre használta szerepét. Ami egyrészt zavart benne. Volt ott más is , hosszú.

Függetlenül attól hogy a Fideszből jött, szerintem a munkáját úgy teszi ahogy azt kell, a jelen helyzetben is. És ebből a fontos , hogy mégsem fekszek le nekik típus.

Most mondhatjátok joggal tudom, hogy a miniszterelnök irányít nem az államfő. Így van. Viszont az hogy nincs szava és dolga az túlzás. Szerepe egy demokratikus oszlop ha úgy tetszik. Nem sorolom fel hogy mi a feladatköre, és jogköre, ha valakit jobban érdekel megnézi valahol, mondjuk az alaptörvényben is le van írva. De a lényeg hogy ettől függetlenül kérdezek.

Tehát vélemény róla? Minden érdekel, hideg meleg. Továbbá, nem kérek ilyen rege szerű véleményt mint amit én írtam de ha valami több mondatos, szép kifejtés lenne örülnék. :-) Köszi!



2016. nov. 26. 23:14
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

10# Áder is ha figyelted a híreket...


Egyébiránt nyíltan tiltakozik minden ellen ami környezetszennyező vagy az egészséget veszélyezteti és sokszor hangoztatja a véleményét a nehéz körülmények közt élőkről.


Ezért mondom hogy ugyanúgy szembekerült a kormánnyal mint Sólyom, ezért kell majd mennie erről van szó.


Plusz: Sólyomról leírtam a véleményem. Nem hat meg hogy a kormány ellen ő is lépett, mert előtte amíg azok ellenzékben voltak kinyalta a seggüket. Bármilyen is volt a Gyurcsány, most nem róla van szó. De quasi egy beépített szurkálógép volt , ami hadd ne tetszen..

2016. dec. 16. 12:13
 12/13 anonim ***** válasza:
Az attól függ, ki lesz az utódja. Ha egy Scmitthez hasonló bohóc, akkor igen.
2016. dec. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Téged is sikerült átvernie a Fidesznek és persze Ádernek legfőképpen. A visszaküldött aláírni való mind színház volt, hogy tisztességes köztársasági elnök szerepében tetszeleghessen. Nyilván számít neki ne vegyék a duplanullás Schmidt-tel egy kategóriába, de ennyi. A kevésbé lényeges dolgokat visszaküldte, hogy aztán a lényeget átengedhesse. A fideszesek maguk megmondták, ennyi kell, hogy a demokrácia látszata meglegyen, de valójában nem különb Áder mint Schmidt. Csak okosabban csinálja lényegében ugyanazt.
2016. dec. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!