Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem gondoljátok jogtalannak a...

Nem gondoljátok jogtalannak a határon túli magyar szavazási jogát? Miért dönthetnek olyan emberek az életünkről, akik nem is itt élnek?

Figyelt kérdés
Annak ellenére, hogy ugyan olyan magyarok, mint mi, egy különbség van köztünk. Nem egy országban élünk, nem azonos szabályok vonatkoznak ránk. Milyen értelmes érvet tud felhozni a Fidesz, amiért adott nekik szavazati jogot, annak ellenére, hogy nem Magyarországon élnek? Nyilván ez azért történt, hogy minél több támogatójuk legyen (így is lett: 122.588 szavazat plusz a Fideszre - 2014-es választások), de a józan ész határán belül, mivel tudják ezt magyarázni?

2017. jan. 3. 13:06
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
90%

Szekelykent mondanam hogy nem jogos. Ahogy az sem hogy rengeteg roman is szavaz kulfoldrol a roman politikaban, de kozel sincs ekkora viszhangja itt.

Es meg valami, a sajat szavaitokkal irjatok hogy 122.588, ez kozel sem az osszes hataron tuli magyarokat jelenti, szoval tessek szives legkozelebbi ocsarolasnal nem mindenkit egy kalap ala venni.

Az meg a masik poen mikor mindenki elsuti a koltozzan ide, itt adozzon meg lakjon es blablabla, de amint atlepjuk a hatart mar hallom is a "na megjottek a romanok" szoveget... Dontsetek el hogy mit akartok.

2017. jan. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
65%

#20: Ha idejönnek jár nekik a 90%-os kedvezmény a tömegközlekedésre magyar kártyával (ja a kisgyerekeknek és időseknek meg ingyenes is). Neked hol jár 90%-os kedvezmény manapság?

Ezt csak azért mondom hogy tudjál róla. Mert valószínűleg nem tudsz.

2017. jan. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Jogtalannak nem, bár igazából, helyénvalónak, igazságosnak sem. Szerintem, a kettős állampolgároknak is csak egy ország választasáin kellene részt venniük. Döntsék el, hogy hol akarnak szavazni: ott ahol élnek, vagy nálunk. De itt is, ott is, ne.
2017. jan. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Szlovákia magyarként szerintem nem helyes. Valóban nem sok szavazatról van szó, de gyakorlatilag külföldiként biztosan nem szólnék bele egy tőlem függletlen ország belügyeibe, hiszen a döntésem következményei nem vonatkoznak rám egyátalán, de másokra annál inkább.
2017. jan. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Nekem élnek rokonaim USA-ban. Csak a szépet és jót hallják a Vikiről.

Mondták is, hogy "ugye az Orbánra szavaztatok?".


Amikor leírtam nekik hogy milyen undorító, meggondolatlan dolgokat művelt, hogy több milliós kárt okozott nekünk a diktatorikus módszereivel csak családon belül, akkor nem hitték el.

Reakciójuk:

Biztos nem úgy van az ahogy én gondolom, írjak a Viktornak levelet, majd megoldja.

Tiszteletlen vagyok stb.


Na aki csak a médiában hall az MO politikájáról annak tényleg szép lehet.


De nézzünk egy példát.

A jelentések szerint a munkanélküliség nagyon alacsony.

A valóságban, ha nem találsz munkát mehetsz dolgozni havi 50.000Ft-ért és rögtön nem vagy munkanélküli.

Ha nem vállalod el, akkor sem leszel munkanélküli, hanem kihúznak a rendszerből, szóval sehogy nem leszel munkanélküli.


De részletezhetném a nyerőgép, trafik, kaszinó, föld árveréses mutyizásokat, ápolási segély, rokkant nyugdíj eltörlését stb.



Az a hülye, aki még Magyarországon van...

2017. jan. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!