Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyar apostoli királyság?...

Magyar apostoli királyság? Mit értsünk alatta?

Figyelt kérdés

Ti jobbikosok ezt akarjátok? És ki ez a bakancsos fazon, akit a Parlamentbe küldtetek?


[link]


2010. máj. 16. 14:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
34%
Gondolom a patrimoniális monarchiára gondolt... Mert egyébként ilyen államforma nemhogy még Magyarországon sem létezett, de az egész világon nem ismertek ilyet. Buta szegény, de nem ő miatta szavaztam a Jobbikra, hihetetlen, hogy egy ilyen idióta felkerült a Jobbik OGY. listájára! Én a komoly jogászok és közgazdászok miatt szavaztam rájuk, én speciel nem akartam, hogy egy ilyen balfék kerüljön be! De azért valljuk be, hogy a többi pártban jóval több idióta van, mint a Jobbikban...
2010. máj. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
43%
A Jobbik a Szent Korona-tanra épülő alkotmányt akar, ennek része lenne - gondolom én - az is, hogy az államforma nem köztársaság, hanem apostoli királyság, ami egyébként Szent Istvántól Szálasiig 950 éven keresztül az ország államformája volt. Királynak ettől még nem kellene feltétlenül lennie (lehetne helyette kormányzó), hiszen a Szent Korona-alkotmány szerint az államfő maga a korona, és a király vagy kormányzó nem államfő, csak az államfőnek - a koronának - a képviselője.
2010. máj. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
36%

"A Jobbik a Szent Korona-tanra épülő alkotmányt akar, ennek része lenne - gondolom én - az is, hogy az államforma nem köztársaság, hanem apostoli királyság, ami egyébként Szent Istvántól Szálasiig 950 éven keresztül az ország államformája volt. Királynak ettől még nem kellene feltétlenül lennie (lehetne helyette kormányzó), hiszen a Szent Korona-alkotmány szerint az államfő maga a korona, és a király vagy kormányzó nem államfő, csak az államfőnek - a koronának - a képviselője."



A Szent Korona-tan a rendi államra volt jellemző. I. Istvántól Szálasiig nem volt folyamatosan monarchia, ha erre gondolsz, mert közben volt egy köztársaság is. És jegyezzétek már meg, hogy ilyen, hogy apostoli királyság, nincsen, nem is létezett, de ha létezni is fog egyszer, akkor az egy újítás lenne.

2010. máj. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
35%

A Jobbik a Szent Korona-tanra épülő alkotmányt akar, ennek része lenne - gondolom én - az is, hogy az államforma nem köztársaság, hanem apostoli királyság, ami egyébként Szent Istvántól Szálasiig 950 éven keresztül az ország államformája volt. Királynak ettől még nem kellene feltétlenül lennie (lehetne helyette kormányzó), hiszen a Szent Korona-alkotmány szerint az államfő maga a korona, és a király vagy kormányzó nem államfő, csak az államfőnek - a koronának - a képviselője.



Aha, és ki lenne a kormányzó?

Aki meg a szakértők miatt szavazott a jobbikra: hallhatnánk pár nevet?

Amúgy kérdező, ők se tudják pontosan, csak annyi lenne a lényege, hogy lépjünk ki az euból, ne terheljük a népet azzal, hogy szavazni kell, és megint legyen egy származás rovat a személyi igazolványban.

2010. máj. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Nos, érdekes lenne egy keresztény alapú alkotmányt felállítani egy olyan világban, ahol a kereszténységgel szemben egyre inkább az új-pogányság kerül előtérbe. Kíváncsi lennék, mennyi esélye volna annak, hogy Magyarország belemenjen az "apostoli királyságba".
2010. máj. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Ki lenne a kormányzó... A köztársasági elnök helyett kormányzó lenne. Ha úgy tetszik, ugyanazzal a jogkörrel, esetleg meghatározott időre választással, vagy tudom is én, csak nem az volna a neve, hogy köztársasági elnök, hanem az, hogy kormányzó.
2010. máj. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
37%

72

Na most én nem mostanában vettem történelemórákat, de úgy rémlik, hogy a bolhafing erejű köztelnök hivatalnál a kormányzónak némileg több szava volt, szóval ezt a verziót nem veszem be.

2010. máj. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
53%

"Aha, és ki lenne a kormányzó?

Aki meg a szakértők miatt szavazott a jobbikra: hallhatnánk pár nevet? "



te lennél te okos tojás 35


vagy jobbat mondok legyen Gyurcsány ferenc mert olyan jó volt az elmúlt 6 év

2010. máj. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
56%

bwt, egy érdekes kérdést had tegyek már fel, minden provokáció nélkül: mi lenne akkor, ha a korona megsemmisülne? Hova tűnne a jogalapja egy ilyen rendszernek?

( habzó szájú jobbikosok kedvéért, még egyszer l a s s a n leírom: nem, azt tervezem, hogy nekihajtok atombombával megpakolt sherman tankkal a koronának holnap kávé előtt, hanem hogy ha egy kormány egy tárgytól eredelmezteti a hatalmát, és az a tárgy megsemmisül, akkor mi van?)

2010. máj. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Jó, én meg nem látok egyetlen jobbikos parlamenti képviselő fejébe sem, én csak egy-egy lehetséges verziót vázoltam fel, ami először eszembe jutott. A köztársasági elnök jogkörét meg simán ki lehetne bővíteni, csak akkor meg már válasszuk közvetlenül, szerintem.
2010. máj. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!