Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyar apostoli királyság?...

Magyar apostoli királyság? Mit értsünk alatta?

Figyelt kérdés

Ti jobbikosok ezt akarjátok? És ki ez a bakancsos fazon, akit a Parlamentbe küldtetek?


[link]


2010. máj. 16. 14:59
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
41%

Az, aki az echo tv-n szokott Bogárral karöltve hülyeségeket beszélni? Na neeee :)



Bogár László pont hülyeségeket beszélne... Azért tagja véletlenül az MTA-nak :) Magyarországon ő az egyik legelismertebb közgazdász...

2010. máj. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

66

Persze, az ortodox marxisták körében :)

2010. máj. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

66

Persze, az ortodox marxisták körében :)



Mi? Bogár László és a marxizmus együtt említve olyan, mint a zsidóság és az iszlám vallás :D

2010. máj. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező és kedves válaszolók.

Had tisztázzak valamit, az hogy valaki jó szakember még nem jelenti azt hogy mint képviselő is megállja a helyét, de azt sem hogy azt csinálja ott a parlamentbe amit elvárnánk tőle, hogy legjobb tudása szerint szavazzon, JAVASOLJON (ez fontos mert köztársaságunkban minden parlamenti képviselőnek joga van hozzá, esetleg tévedek de azt úgy is megmondjátok). Ezt a kettőt eddig legfeljebb a nagy port kavaró intézkedések esetén láttam "tömegesen" a képviselők körében a többit leszarják mert nem presztizs, holott a legfontosabb kérdések eldöntése és végrehajtása az állampolgárok bőrén közvetlenül nem érződik, csak késleltetve hónapok vagy évek múltán.

Nem értek az államigazgatáshoz, de az elmúlt húsz év cirkusza alapján, még egyetlen olyan képviselőt sem láttam, akiről nem kétlem hogy kiváló szakember, tett volna olyna nyilatkozatot ami nem az alsóbb, kevésbé iskolázott rétegeknek szólt volna, nem hallottam olyat hogy növeljük az oktatás színvonalát legfeljebb a vizsga rendszert alakították át mást nem (volt alkalmam megtapasztalni az új rendszert), az egészségügy arról ne is beszéljünk, a hivatali bürokrácia... húsz éve szívja minden tárcának 100 milliárdjait de nem nyúlnak hozzá.

Miért nem mutatták meg azok a kíváló szakemberek a tudásukat eddig. Én bármely párt tagjára felnéznék ha adna egy KIDOLGOZOTT javaslatot melyet elolvashatok az interneten amely ezeknek a legsürgetőbb problémákra jelölne ki egy járható utat.

Eddig egyik kormány sem teljesített, minden korban voltak pozitívumok, de sosem voltak képesek vagy nem akarták megfogni a lényegi problémákat. Különben nem itt tartanánk. Oktatás (felnőtt oktatás is) irányvonalait meghatározni és kidolgozni a részleteket amik jók, és elkezdeni bevezetni, 4 év elég erre. Ezt egyik kormány sem tett meg, pedig szerintem itt az egészségüggyel ellentétben nem lehetnek olyan komoly ellenérdekek, ha csak nem a kereskedelmi tévék nem fizetik le őket hogy maradjon nézője az ultra gagyi műsoraiknak. Holott az hogy az embernek van egy minimális tudása, látóköre, rendszer látása alapvető feltétele hogy felelősséggel és saját érdekeinek megfelelően élhessen jogaival és kötelezettségeivel. A köztársaság működésének alapja alapja.

Nem, ilyen nem volt soha mert a szagemberek ezt valahogy nem látják át illetve nem akarják átlátni, helyette irreális adócsökkentéseket és béremeléseket ígérnek (kell, de nem így), komcsiznak, fasisztáznak.

Kenyeret és cirkuszt! csakhogy itt nem ingyenes egyik sem, mindegyiknek jól megfizetjük az árát. Hol vannak a szakemberek? Egyet sem láttam még XD

(pozitív példa: Japán, a háborúk óta rengeteg pénzt feccolt az oktatásba és ma a világ egyik legfejlettebb és legjobb módubb országa, nem tudom hogy jó e az oktatási rendszerük mégis adnak rá, meg is van az eredménye) Persze van más égető probléma is de mindenki kilométeres listát tud írni az ellenérdekűekről ezért választottam ezt. Esetleg a tankkönyvlobbi?


engem némelyek konzervatívnak némelyek liberálisnak tartanak, én nem korlátolom magamat ilyen felesleges fogalmak közé, van saját véleményem. Én reménykedve nézek az új időszak elé, javíthatatlan optimista vagyok. engem nem érdekel milyen színekben jön a gazdasági fellendülés a milliók úgy sme az én zsebeimbe fognak potyogni, de azért félek hogy a jobbik is belefog szólni a dolgok folyásába, bennük nem bízom.


Hogy a kérdésre is válaszoljak egyben elnézést is kérek a hosszú bevezetésért.

Gőzöm sincs mi az az apostoli királyság, de arra kiváncsi lennék ki lenne a király v. kormáynzó (nem kérek egyikből sem).

Ugyanakkor ki lenne a nemesség? Mert az én nevem fenn van a magyar nemesi névtárban, igényt tartok őseim földjére Dunándtúlon és Szlovákiában és használnám a báró előnevet is XD

Ha ezt meg kell venni akkor menjenek a francba egy petákom nincs és levele, meg monjon le is.

Magyarországon akkor lesz királyság ha elpusztul az infrastruktúra monjduk egy háború miatt és újra középkori szinten tengődünk, akkor esetleg lehet királyság, addig nem látok rá sok esélyt, az ember szereti a szabadságot még ha nem is tudja mi az akkor is :-)


Még egy megjegyzést Magyarországon a legutóbbi népszámlálás adatai szerint úgy tudom a legtöbb embernek nincs vallása, persze ez nem azt jelenti hogy hitetlen, csak hogy nem követi az egyházi dolgokat, apostoli királyság végképp nem lesz itt.


Köszönöm a figyelmet remélem adtam néhány megfontolásra érdemes gondolatot.

2010. máj. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

még annyit hozzá tennék, hogy ez az ember akit belinkeltél indexvideóban egy tahó. Nem tudja miért van ott különben megtanult volna rendesen beszélni, a médiában való megjelenés mindig presztizs.

egy az apostoli királyság mint előttem is mondták, hogy nem igazán létező fogalom, így lehülyézni miatta a riportert? Meg is lett az eredménye... másik meg mi az hogy "gúglizd meg a nevemet"? itt vágnám pofon a főnöke helyében, udvariasan felsorol néhány dolgot és hozzá teszi hogy még sokan mások... oszt csókolom

Az hogy riportot készítenek vele, egy lehetőség, hogy fényezze magát, ő nem tesz szívességet vele sem az újságíró de az másik kérdés. ezt agyon kéne csapni. Másik meg majd beszart, zavarban volt a kamera előtt. Bizony ezt gyakorolni kell. Ismételten köszönöm

2010. máj. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!