Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen lesz ez a gyermektelens...

Milyen lesz ez a gyermektelenségi adó? Ha pl a páromnak van két gyermeke az előző kapcsolatából akkor mi van?

Figyelt kérdés
2010. jún. 27. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az előző erre vonatkozó kérdésnél az egyik válaszoló leírta, hogy ez a családi adózás elferdített neve. Nem arról szól, hogy a gyermektelenekre külön ki lesz vetve egy adó, hanem arról, hogy a családi adózással minél több gyereked van, annál nagyobb adókedvezményt kapsz.
2010. jún. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja értem. Köszönöm a választ.
2010. jún. 27. 16:02
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Vagyis újfent a romákat juttatjuk mégnagyobb pénzhez. Kár hogy nem érti meg az ország, hogy nem azt kéne támogatni, aki több gyereket szül... 1-2 gyerekre járna támogatás, fölötte pedig nem. Akinek van pénze az csináljon amennyit akar. De a sok gyerek az államnak se jó, ugyanis munkanélküliséghez vezetne, és egy átlagos magyar családnak kb 1 gyereke van jelenleg. Míg a roma családoknál ez a szám sokszoros. Nem így kéne fentartani a 10 milliós magyarsági létszámot...
2010. jún. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nana,a minap olvastam valahol hogy Boross Péter(volt MDF-es)ex miniszerelnök javasolta Orbán V.-nak hogy akinek nincs gyereke az fizessen különadót,így állítandó meg a nemzet fogyását.És ezzel a pénzzel pótolnák azt amit a sokgyerekes családoknál kiesik.

Egyelőre csak vélemény,de sosem lehet tudni...nem zörög a paraszt ha a szél nem fújja.

2010. jún. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tehát még az sem biztos hogy bevezetik?
2010. jún. 27. 16:44
 6/8 anonim ***** válasza:
10%

"Vagyis újfent a romákat juttatjuk mégnagyobb pénzhez. "


Csak azokat amelyek dolgoznak.Hiszen az adókedvezményt csak akkor tudják igénybe venni.Aki viszont dolgozik,az igenis csináljon gyerekeket is(bőrszíntől függetlenül),mert fogy a lakosság,ami azt jelenti,hogy a mostani fiatalok retteghetnek,hogy 70 évesen hogy lesz nyugdíjuk.A cigányok azon része,amelyik eddig megélhetésért csinált gyerekeket,a börtönnek,meg a szociális ellátó rendszernek,azok nem fognak jobban járni,mert azoknak eddig sem volt legális,bejelentett munkahelyük.És ha nem is lesz,akkor nem is fognak jobban járni.

2010. jún. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A válasz írója 56%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 06-27 17:28


"a mostani fiatalok retteghetnek,hogy 70 évesen hogy lesz nyugdíjuk"


Az életbiztosításból meg a nyugdíjpénztárból, amit fizetek meg a munkahely fizet. Az állami nyugdíjjárulék így is minimális.

2010. aug. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha megcsinálják, az teljesen szembemegy az emberi szabad akarat nyilvánítás jogával. Alapvető emberi jog (kellene, hogy legyen) hogy valaki akar-e gyereket vagy sem.


Aztán érdekes anomáliákat fog szülni a dolog:

a melegek, az egészségügyileg alkalmatlanok valamint a szinglik körében.

Ha valaki engem kérdez, én ellene vagyok.

2010. szept. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!