Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hogyan értékelik a jobboldali,...

Kürasszír kérdése:

Hogyan értékelik a jobboldali, keresztény, konzervatív emberek, hogy Magyarországon a népszámlálási adatok szerint folyamatosan és trendszerűen csökken a történelmi keresztény egyházak híveinek száma?

Figyelt kérdés

Katolikusok aránya:


1992: 67,8%

1998: 57,8%

2001: 51,87%

2011: 37,15%

2022: 27,5%


Reformátusok aránya:


1992: 20,9%

1998: 17,7%

2001: 15,91%

2011: 11,61%

2022: 9,83%


Ha ilyen arányú lesz a csökkenés, maximum 30 év, és teljesen eljelentéktelenednek a katolikus és református egyházak.


A Fidesz hangsúlyosan keresztény kormányzása miért nem állította meg a keresztény egyházak gyors sorvadását?



nov. 20. 00:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%

Ha a jobboldalit úgy értetted, hogy Fidesz-párti, akkor ez az igazság: a lakájmédiából tájékozódnak, az meg nem írja/mondja el ezeket. Vagyis nem tudják. Ha te megmondanád nekik, akkor idegesek lennének és valami kifogást keresnének, pl. hogy az emberek félnek bevallani hitüket, vagy a népszámlálási adatokat meghamisították, mert ott is ellenzékiek ülnek pozícióban. Simán lehet, hogy emiatt a KSH vezetőinek kirúgását követelnék.


Tudod, van, aki a tükörre haragszik meg, ha csúnya ember néz rá belőle.

nov. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

# 1


Én sem tartom komolyan vehetőnek azokat az érveket, hogy Gyurcsánytól félve rejtőzködnek a keresztények. :)

nov. 20. 00:48
 3/20 anonim ***** válasza:
75%
Már a konteókban hisznek, a vallás már nem trendi. Korábban a papok szavait itták, most már a konteós megmondóemberekét. A lényeg a jobboldalon, hogy valami tekintélynek mindig inni kell a szavait, valami vezér legyen, akit pincsikutyaként követhetnek, legyen az pap, vagy egy félkegyelmű konteós.
nov. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%

Különben pont ma olvastam egy telexes cikket, itt a link:


[link]


Szóval a szerző egyebek mellett kőkeményen leírja azokat az eseteket, amikor jobboldali megmondóemberek a katolikus egyházat durván támadták, pl. amikor Bayer Zsolt demens vénembernek, ill. Bencsik András keresztényellenesnek nevezte a pápát. És ettől sem lett disszonancia a "hívők" (mármint Fidesz-hívők) fejében. Nem csalódtak a Fideszben, nem lett ettől rossz érzésük, továbbra is így kerek nekik a világ.

nov. 20. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
59%

Jobboldali vagyok, viszont nem vallásos (meg nem is fideszes, nincs pártom).

Korábban nem érdekelt volna, hogy csökken a keresztény hívők száma, manapság viszont nem örülök neki.

Attól félek, hogy erősödni fog az iszlám. Inkább élek keresztény "birkák" mellett, mint radikalizmusra hajlamos iszlamistákkal.

nov. 20. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ez természetes, mindenütt csökken.
nov. 20. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
54%
Nemigen divat már a keresztelés, mint régen. A házasság sem az, mert alsó hangon is milliós tétel. Gazdagok hepaja, hogy 5 év után elváljanak, ismét több százezreket kifizetve. A konteók térnyerése (911, Holdra szállás...) előtt az ilyen témákra vevőket a "gonosz és csúnya" keresztényeklenes témakörű mesékkel szórakoztatták, és tulajdonképpen tették tudatosan viccé, pl. Jézus magyar volt, és egyéb baromságok.
nov. 20. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok téma kikezdte. Kezdjük ott, hogy két papról tudok, aki felmert szólalni, az egyiket kirúgták, a másikat a nav-val ráncigálják (Iványi Gábor)

Tehát ha mélyen belegondolsz a helyzet az, hogy akik csendben vannak, azok tartsák a markukat a pénzért és egyáltalán nem érdekli őket a jogállam. Pedig régen a papok az életüket kockáztatták a becsületért igazságért. És a nyáj, akinek van egy kis sütnivalója átlatja ezt a meghasonulást az Egyházban, hogy milyen lojális egy bűnszervezethez. Szóval a pénz a valódi Istenük, nem az igazság és a becsület.


A másik része a konteók sokasága, amit Vatikán, Papok, arany, a 10 millió dollárt érő szék, amiben minden Pápa ült.

nov. 20. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__12..


Bár nem vagyok sem jobboldali, sem keresztény, van egy tippem, ami láthatóan korrelál a számokkal:


Majdnem pont annyian haltak meg a legutóbbi népszámlálás óta, mint amennyivel kevesebb vallásos lett. Ezzel most nyilván nem találtam fel a spanyolviaszt, tudjuk, hogy az idősebbek hagyományosan vallásosnak tartják magukat, az újabb nemzedékeket meg nem érdekli a dolog.


Hogy ez a trend miért nem lassult a Fidesz alatt, fogalmam sincs, én is az ellenkezőjét vártam. De remélem majd kikutatják szakértők.

nov. 20. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Hatásos a keresztényellenes propaganda.
nov. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!