Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért esett a magukat kereszté...

Miért esett a magukat kereszténynek vallók aránya 54-ről 42%-ra a keresztény értékeket hirdető, 13 évnyi teljhatalmú kormányzás alatt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez már volt kérdés, de azért időzzünk el rajta egy picit, mert elég jelentős dologról van szó, az egyszavas trollkodók pedig kíméljenek lehetőség szerint.


(Először is egy kis technikai gondolat: az ateisták aránya is csökkent 17-ről 16%-ra, a nem válaszolók aránya pedig megugrott 17-ről 40%-ra, tehát elvileg akár javulhatott is a keresztények aránya, de pont a keresztények titkolózását nem indokolja semmi, miközben az egyház is elismerte a csökkenést, nemzetközi folyamatokkal magyarázva azt.)


1) A kormány elég jelentős erőt fordított erre, folyamatosan hangsúlyozzák a keresztény értékeket, hagyományokat, de kötelező hittant is bevezettek, rengeteg támogatás jutott az egyházaknak, nagyot nőtt az egyházi iskolák aránya, egyházi ünnepnapokat vezettek be... stb. Ennek miért nincs hatása, amikor más témákban egy pillanat alatt meg tudja változtatni a kormány a helyzetet? Nem volt hatása vagy kifejezetten ellentétes hatása volt az intézkedéseknek?


2) A jelentős csökkenés azt is jelenti, hogy az értékrendünk jelentősen átalakult. A keresztények már nem a többség, nem lehet erre hivatkozni. Mik hát az alapértékeink?


3) Ha ez "csak" nemzedékváltás és az idős keresztények kihaltak, az ő utódaik miért nem lettek keresztények? Egyszerre mondott csődöt az egyház és a család is? De ha egyiküknek sincs elegendő hatása, akkor mi az a nemzetközi tényező, ami ennyire befolyásolja a magyar embereket, mi erősebb egyszerre az államnál, az egyháznál és a családi mintánál is?


2023. szept. 26. 22:46
A kérdező szavazást indított:
Én 2010 óta lettem keresztény
Én 2010 után mondtam le kereszténységemről
Én keresztény vagyok, de nem mertem vállalni
Én 2010 előtt sem voltam keresztény
14 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
14%

Évtizedek óta megy az agymosása a társadalomnak - és nem az általad vélt irányba hanem éppen az ellenkezőével.

Ezért nőtt meg a nem válaszolók száma 3,9 millióra a kérdésben, mivel már nem akarták azt mondani hogy vallásosak, de azt sem akarták mondani, hogy ateisták lennének, azt sem, hogy nem tartoznak semmilyen vallási közösségbe.

2023. szept. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9%

Tisztázzunk pár dolgot: nincs 13 évnyi "teljhatalmú" kormányzás. A 2/3 nem egyenlő a teljhatalommal (még a Covid idején ideiglenesen bevezetett teljes felhatalmazás sem). A hittan oktatás sem kötelező, hanem választható.

Ami a keresztények számának csökkenését illeti:


"A vallási kérdés elég magas nemválaszolási aránnyal működött. Az, hogy a lakosság 40 százaléka nem válaszolt erre a kérdésre, kicsit megnehezíti az adatok értékelését, a válaszolók 73 százaléka vallásosnak mondta magát.

Ha a teljes lakosságot nézzük, amibe a nem válaszolók is beletartoznak, akkor a vallásosak aránya valóban egy 50 százalék alatti érték - mondta el Kovács Marcell, a népszámlálás projektvezetője." (hvg.hu)


Hogy miért ilyen magas azok aránya, akik nem válaszoltak? Egyrészt mert a vallás egyre inkább magánügy, az emberek pedig egyre bizalmatlanabbak, mert attól tartanak, hátrány érheti őket, ha pl. nyíltan vállalják, hogy katolikusok. Látva a mai megbolondult világot, erre a bizalmatlanságra minden okuk megvan. Európa ugyanis ma már nyíltan kezd szembefordulni a saját keresztény gyökereivel.

2023. szept. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

#2 Az "ultraliberális" Kanadában és Svédországban a legutóbbi népszámlálásokon 50% felett vallották kereszténynek magukat. De még Nagy-Britanniában is 46% volt ez az arány, ami magasabb mint az itthoni 42%.

Lehet magyarázkodni, de egyértelmű, hogy a kormány álkereszténykedése szerepet játszott ebben.

2023. szept. 27. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Mert az egész átment egy álkereszténységbe.
2023. szept. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Annyit tennék #3 válaszához, hogy szerintem a sok keresztény suli is ront a helyzeten. Vannak jó keresztény sulik is, ne értsetek félre, de a legtöbb az borzalmas.


Én keresztény iskolába jártam és rengetegszer kellett valami felesleges f*szság miatt templomba menni, ott meg unalmasan nézelődni, néha énekelgetni meg térdelgetni. Ehhez jött még hozzá, hogy bibliáról tanultunk meg felesleges imákat/énekeket kellett tanulni.... Nyílván a legtöbb gyerek egy életre megfogja utálni a vallásos dolgokat ilyen "élmények" után.


Viszont pozitív példának tudok mondani egy Budai keresztény sulit, ott például hógolyózott velünk a hittan tanár, néztünk filmeket amit kibeszéltünk utána és egyéb izgalmas dolgokat csináltunk. Nyílván itt is volt hittan, de a tanárok minősége és a suli hozzáállása miatt nem volt annyira fájdalmas ez az egész, sőt, nagyon élveztem. Jártam ministrálni is és harangozhattam meg rengeteg barárot szereztem, mert a templom kertjébe sokat jászottunk.



Szerintem régen a gyerekekre erőltetve volt ez az egész, mármint sokkal jobban, mint most, meg akkoriban nem igazán költöztek messzire az emberek, nyílván a szülők nyivákolását irritáló lett volna hallgatni, ha nem nevelik kereszténységre ők is a gyerekeiket. Manapság ugye ez már nincs annyira jelen, a keresztény sulik irritálóak és a fidesz csak vallalhatatlanná teszi az egész kereszténységet a fiatalok szemében.

2023. szept. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%
A tudomány fejlősésével, az internet elterjedésével rádöbbennek az emberek, hogy a vallások hamisak.
2023. szept. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%
A Holdról is látszik, hogy a kormány számára ez kellemetlen.
2023. okt. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!