Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Más is kapott Orbán Viktortól...

Más is kapott Orbán Viktortól és Schmitt Páltól levelet/csekket A Magyar Kármentő Alap-ba történő adakozásról?

Figyelt kérdés
Én már többször telefonáltam, gyűjtöttünk, az összes fórumon jelentkeztem, ahol pénzt lehetett gyűjteni, de én is segítségre szorulnék. Nagyon sajnálom az iszapkatasztrófa károsultjait, de nagyon irritál engem, hogy ebben az értesítő levélben nem találtam egy hazai milliomos/milliárdos nevet sem. Soros György, George Pataki önzetlenül segített, köszönet érte, de hol vannak a magyar milliárdosok? Nem lett volna szebb ez a levél, ha egy pár igazi hazai magyar neve mellett szerepelt volna egy összeg, amivel nélkülözés nélkül hozzájárult volna az alap feltöltéséhez. Biztosan adakoznak, de szebb lett volna a lassan nélkülöző egyszerű embernek példát mutatni, úgy, hogy nevesítik őket.
2010. okt. 20. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
A segítség nem reklám kérdése. Nem hinném, hogy nagydobra kéne verni, hogy melyik milliárdos adott, és mennyit, ha egyáltalán adott.
2010. okt. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az árvízkárosultaknak a munkahelyünkön összedobtunk másfél millió forintot (kb. 120 dolgozó), amit a munkahelyünk ugyanennyivel kiegészített. Elutaltuk, majd azt láttuk a tévében, hogy a szerencsétlenek sorsa csak nem fordul jobbra, mert az Önkormányzatok ülnek a pénzen, és az adományunk nem jut el az emberekhez.

Most nem gyűjtünk.

Szívesen segítek, de nem bízom a kormányban.


Ez a levél/kiadvány is amit kiküldtek, gondoljatok bele mi pénzbe került, miközben nincs ember ebben az országban, aki ne hallott volna erről a sajnálatos eseményről.

2010. okt. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Neked van igazad.

Én a háború alatt jártam iskolába. A háború után a városban az Úri Kaszinó,az Ipartestület ,a Zárda és a Ref. Polgári és a Gimnázium is tartott jótékonysági esteket a szegények javára.

Mindenütt a legtekintélyesebb ember kezdte az adakozást, a jegyző pedig névszerint felírt minden adományt. A névsorok pedig megjelentek a helyi újságban. Az 1.000.- pengős adomány éppúgy,mint az 1.-pengős.

Ha valaki keveset adott az anyagi helyzetéhez képest,arra a többiek rászóltak:hogy most nem szabad fukarnak lenni.

Valahogy igy kellene most is.

2010. okt. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:30

Privát e-mail a válasz írójának



Nagyon szep gesztus volt toletek, hogy ennyi penzt gyujtotettek pedig gondolom titeket dolgozokat sem vett fel a penz! Sajnos a szegenyek elobb segitenek mint a gazdagok ez koztudott! Sajnos az a 3 millio amit osszegyujtotettek csak csepp a tengerben itt tobb haz lakohazat kell majd osszegyujteni nem beszelve az egyeb dolgokrol. Az Onkormanyzatok szerintem meg fel sem tudtak merni az igazi karokat (nem vedem oket) igy nehez lenne az azonnali osztas, persze azert valamennyit kaphatna mindenki gyorssegely cimen (ha mar kaptak kerdes kitol es milyen alapbol) es ott a masik problema, hogy sajnos ezen penzek egy reszet elviszik az admintiracios es egyeb kezelesi koltsegek is. Ilyenkor mindenkinek ossze kellene fogni pl a bankok ne vonjanak kezelesi koltsegeket, a telefoncegek az ez iranyu hivasokat ne szamlazzak ki azoknak akik ez ugyekben intezkednek, stb stb stb lehet ezek nem olyan nagyon nagy osszegek de ilyenkor minden fillerre szukseguk lenne a karosultaknak... lehet en latom rosszul de itt tenyleg a-tol z-ig osszekellene fogni

2010. okt. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Most vettem ki a ládából - és adtam oda az Asszonynak.

Bambán összenéztünk, és megkérdeztük egymástól - szinte egyszerre, - hogy "normálisak ezek" ?


A párom olyan helyen dolgozik, hogy "tudja, mennyi az annyi", - kiszámolt, hogy a tömegével kikézbesített kérődző levél előállítási költsége hozzávetőlegesen 200 forint körüli összegbe került.

-Csak egyetlen egy olyan csekk előállítási költsége 70 (!) forint darabonként.


Nem jogos-e a kérdésem, amikor azt kérdezem, hogy nem lett volna egyszerűbb az erre elpazarolt KÖZPÉNZT (!) nyílegyenesen átutalni arra a számlára, amelyik a szerencsétlenségben érintettek megsegítését segítő okból lett megnyitva?


Más!

Amikor katasztrófa súlyt egy vidéket, mindig lehet találni olyan embereket, akik önként segítenek - kérés, agitáció nélkül is - azokon, akik bajba jutottak.

Mindezekkel ellentétben nem várható el, hogy állandóan az nyúljon a zsebébe, akit amúgy is húz az ág, - mennyit utaltak ezek a gátlástalan emberek a SAJÁTJUKBÓL a rászorulóknak, amikor szükségszerű lenne ez?


Az az összbenyomásom erről a "nemes gesztusról", hogy mások kontójára nem nehéz "gálánsnak, úriembernek" lenni, és semmi másról nem szól ez a "Dunán leúsztatott" közpénz sem, csak a (vélt) népszerűség hajkurászásáról, - amiért a dolgok jelenlegi állása szerint a jelenleg országban uralkodók számára semmi sem drága.


Jó úton halad ez a "kormány" is abba az irányba, hogy egyre jobban megvessem.

2010. okt. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!