Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A jelzáloggal terhelt lakásokr...

A jelzáloggal terhelt lakásokra is kivetik az ingatlandót?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem,mert a vásárolt lakásokat 20-30 évre folyósított kölcsönből vettük, és addig, amíg nincs kifizetve: a pénzintézeté,hiába én vagyok a tulajdonos. Miért kell fizetnem olyan ingatlanért adót,amivel nem rendelkezhetem szabadon.
2009. máj. 5. 07:48
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
Szabadon rendelkezel felette, hiszen szabadon tetettél rá jelzálogot. Szabadon fizeted a hitelt kamatostól....:)))
2009. máj. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
Természetesen kivetik. A biztosítást is te fizeted utána, az illetéket is te fizetted, ha kitörik az ablak azt is te fizeted. A kocsi súlyadóját is te fizeted, hiába van még rajta kölcsön.
2009. máj. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdésed teljesen jogos, de ahogy már elöttem irták, arra is kivetik az új adot.
2009. máj. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A tulajdonjog a tiéd, a jelzálog csak egy teher a lakáson, aminek a jogosultja a bank. Mivel az ingatlanadó a tulajdonost terheli, ezért nem fognak különbséget tenni a tehermentes és a terhelt ingatlanok között. Végül is nem kötelező hitelből vásárolni, csak hát sokan rákényszerülnek, köztük én is. Ez nem azt jelenti, h' egyetértek vele!
2009. máj. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés!!! Én úgy gondolom, hogy mivel használatba vetted, így neked kell a terheit, költségeit is megfizetni. De ha esetleg nincs még erről egyértelmű rendelkezés, hidd el, hogy állambácsi úgy fogja intézni, hogy nehogymá' a milliárdos nyereséggel büszkélkedő bank fizesse, hanem a jelzálog terheit nyögő tulaj!
2009. máj. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!