Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért nem tetszik a fidesznek...

Miért nem tetszik a fidesznek a vagyonadó?

Figyelt kérdés
A hatalmas eszükkel vissza kellene tekinteni 89\' előtti időszakra,és egy kicsit számolni. Mim volt akkor, és mim van most. Ugye mekkora a különbség? vagy ez nekik,politikusoknak jár? OV családjának sem lenne hatalmas szőlője, meg még ki tudja milye! Persze ez az összes politikusra vonatkozik. Százezres öltönyökben pofáznak, közben a csóró melós 70-80 ezres fizetését nyirbálják. Egyiknek sem ég le a bőr az orcájáról?
2009. máj. 15. 07:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%
Nem, épp ezért vannak ott, ahol.
2009. máj. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%

(az elmúlt 6 évben nem a fidesz nyirbálta a "csoró melós 70-80 ezres fizetését")

A fidesznek nem a vagyonadó nem tetszik, hanem elsősorban az ingatlanadó.

Főleg nem ilyen feltételekkel, hiszen nem differenciál.


Az elvben különböznek. Ők azt mondják, hogy aki az adózott pénzét spórolja, nem veri el és abból vásárol ingatlant, azt ne sújtsuk mégegyszer hiszen az adózott pénzéből vásárolt. Megbüntetjük azért, mert nem elitta, hanem spórolt a családjának.


A vagyongyarapodást kell sokkal szigorúbban ellenőrizni.

Hogy tényleg csak az ADÓTOTT pénzből lehessen vásárolni.

Ezt pedig sok évre visszamenőleg ellenőrizni lehet, hiszen a nyolcvanas évek óta van adóbevallás.


(egyébként OV-nak is a kárpótlásból van pl. szőlője, amit a felelsége kapott a tőlük elvett földek után. Nem akarom védeni, nincs rá szüksége.

A mi családunknak is ebből vannak földjei. Ezt viszont teljesen jogosnak tartom, a nagyszüleim összes házát, földjét elvették és kitelepítették őket egy faluba. Indulhattak a nulláról. Amit elvettek annak csak töredéke volt a kárpótlás. Ha II. világháborúban elhurcoltaknak teljes kárpótlás járt, akkor azoknak is jár valami, akiktől a kommunisták vettek el minden a háború után. Ezt megkérdőjelezni igazságtalanság.

2009. máj. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
Miért ? Neked tetszik a vagyonadó ?
2009. máj. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
8:43 Nekem igen,mert panelban lakom és csóró vagyok!
2009. máj. 15. 09:20
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
Én nem vagyok fideszes, és nekem sem tetszik.
2009. máj. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is panelban lakom és mégsem tetszik.
2009. máj. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%

Tudod, ez nekem egy kicsit "dögöljön meg a szomszéd tehene is" gondolkodásmód.


Ha valaki sokat tanult, dolgozott, pénzt keresett, leadózta, nem elverte, hanem pl. lakásokat vett a gyerekeinek, vett nyaralót, autót, a gyerekeit is tanítatta, azok jól keresnek, adóznak, azt miért kell megbüntetni? Azért mert más nem így tett?

2009. máj. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó: nem "büntetésről" van szó, ez a fajta megközelítés eleve hülyeség.


Arról van szó, hogy ha már van adóztatás, akkor legalább legyen arányos. Teljességgel egyértelmű és jogos, hogy akinek több van, az könnyebben adózhat többet is, míg akinek kevesebb van, azt a kevesebb adó is jobban megviseli.


Abszolút logikus, nem tudom, mi vele a problémátok.


Arról nem is szólva, hogy nem lehet mindenki gazdag. Bármennyire is igyekszik az ember, mindig lesznek olyanok, akiknek a büdös életben nem fog összejönni egy villa se, bármennyire is kuporgat.


De aki viszont - mondok egy összeget - keres mondjuk havi nettó 500-at, vagy többet (és ennek nyomán nyilván több/nagyobb ingatlana is van) az legyen már szíves és viselje méltósággal, ha esetleg többet kell adóznia, mint annak, aki keres havi nettó 50-et.


Hol itt a gond?

2009. máj. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A gond a dupla adóztatással van. Azzal, hogyha valaki keres 500 ezret, az adózik utána. Sokkal többet mint aki 50 ezret keres.

Az adózott pénzét elkaszinózhatja, szive joga, senkinek nincs beleszólása.ű

Ha viszont nem elkaszinózza, hanem pl ingatlanba fekteti, hogy a gyerekei ne lakjanak panelban, hanem egy kertes házban, akkor ezt mégegyszer megadóztatják.

Nem az ebből származó jövedelmét (azzal senki nem vitatkozik, hogyha kiadja, eladja, tehát jövedelme keletkezik belőle akkor adózzon), hanem csak azért adóztatják mert ez van neki.

Ez így nem igazságos.

2009. máj. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Most miért a fideszt írod? Szerintem az mszp-nek sem tetszik, csak azért nem emelnek hangot ellene, mert már tudják, h milyen módon fogják kikerülni valamelyik kiskapun át.

A "milye" az mit jelent?

2009. máj. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!