Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek lesz választás...

Állampolgár kérdése:

Szerintetek lesz választás 2014 -ben? Esetleg elmarad érdeklődés hiányában? Komolyan kérdezem, mert én kételkedem.

Figyelt kérdés

2012. szept. 25. 20:42
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

A lépések között arról meg is feledkeztem, hogy most már gyakorlatilag minden köztisztviselőt fideszesre cseréltek, így mindent ők kontrollálnak. Választási bizottság, média, ügyészség, stb.



Az egyik kérdező felvetette, hogy nem szavaz, mert "nincs kire", és ez nem azt jelenti, hogy a jelenlegi mellett van, de reméli, hogy az üzenet majd eljut hozzá.

- Tisztelt Mérnök úr bizonyára megérti, hogy a Fidesz magasról lesz@rja a gondolatait. Még ha igazságos is lenne a választási rendszer, akkor sem lehetne értékelni. A számok a döntőek, vagyis akinél több van, az nyer. Ilyen esetben az ellensúly, az erősebb kontrollt kell elérni, hogy csökkenteni lehessen a következményeket. A jelenlegi kétharmad pont ebből a felfogásból alakult ki: rengeteg távolmaradó volt.

2012. okt. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 tomy88trance ***** válasza:
rostas martin ,te enyhe fogalom zavarban szenvedsz, a Jobbik nem rasszista párt! És igen szerintem egyedül a Jobbik tudna tenni ezért az országért még valamit,talán még nekik sikerülne megmenteni,már ha még meg lehet,már ha még van mit. De pont ezért kell elmenni szavazni,hogy ne forduljon elő megint az,hogy annyian nem mentek el,hogy simán meglett a 2/3ad a Fidesznek! Gyerünk,akit tényleg érdekel az,hogy hol él, milyen rossz körülmények között,az tegyen is érte hogy jobb legyen és menjen el szavazni a Jobbikra. Elég hihetetlen az,hogy a mostani párt csak a fehér bőrű emberek bűnözésével van elfoglalva, mintha a romák között nem lenne bűnöző ,ugyan már..és,ha van is akkor el tusolják egy ejnye bejnyével.. a Jobbik meg ez ellen tenne,hogy mindenkit egyformán ítéljenek el,ha bűnös.. ez nem rasszizmus ,de hát magyarázhatok én ,ha nem tudják felfogni sokan. Tessék látogatni a Jobbik honlapját és a videókat megnézni és felfogni amiről beszélnek!! szövegértés!! Na szebb jövőt és remélem nem kell megvárnunk 2014-et!
2012. okt. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

#22 már megbocsáss, egyetlen ember sincs, aki azt mondaná, hogy a romák között nincsenek bűnözők, és az is hazugság, hogy a romákat enyhébben büntetik ugyanazért mint a nem romákat, sőt! Ezt egyébként a Jobbikosok egyik állítása csapja agyon a másikat, mert hol ezt hallani tőlük, amit most írtál, hol meg azt, hogy a börtönök tele vannak cigányokkal. Ennyit a tudatos hazugságokról.

Másik fele, hogy a Jobbik verné be az ország koporsójába az utolsó szöget!

A jobbik kilépne az EU-ból, csak hát semmiféle hatástanulmány nincs arról, hogy mihez vezetne. Segítek: rengeteg EU-támogatástól esnénk el, és rengeteg már kifizetett támogatást kellene visszafizetnünk. A gyűlölt multik kimennének a fenébe, és munkanélküliek tízezrei lepné el az országot egyik pillanatról a másikra. (Nem mondom, hogy agyon kell támogatni a multikat, ahogy teszik most, pláne a KKV hátrányára, de ha kilépünk, ez lesz a vége, pláne, hogy bizonyos államosítások is be vannak harangozva.) Emiatt olyan mértékben csökken a fizetőképes kereslet, hogy a maradék magyar vállalkozások is tönkre mennének.

Persze nem tökéletes az EU, de még így is jobb mint Albánia szintje alá süllyedni.

Az IMF pedig nem ördögtől való. Jóval olcsóbb hitelt nyújt (márpedig hitelre fogunk szorulni, és nem csak készenlétire. Már most is állandóan variálnak a költségvetésen, hiányunk van, stb, pedig még feléljük a magánynyugdíjkasszák maradékát, de jövőre az sem lesz, állandóan kötvényeket bocsájtunk ki, stb.), mint amilyent most köszönhetünk Orbánnak, és - mivel az "IMF lista" csak kitaláció, hazugság, nem is olyan vészes. más kérdés, hogy valóban le kell tenni az asztalra egy hiteles költségvetési tervet, ami alapján joggal feltételezik azt, hogy azt vissza is fogják kapni. Érdekes módon, ha én elmegyek egy bankba, nekem is kell valami biztosítékot adnom erről.

Elismerem, hogy sok Jobbikos tiszta és aggódó szívvel szereti a hazáját (mint ahogy vannak más pártokban is ilyenek) de a párt programja sok tekintetben nagyon veszélyes, és nem szerencsés indulatokkal játszani.

"Ami dühben születik szégyenben ér véget". Ezt kellett megtapasztalni a fideszes kétharmaddal, és a Jobbik is erre játszik.

2012. okt. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 tomy88trance ***** válasza:
Ne haragudj,de nem értek veled egyet, még,hogy a Jobbik verné az utolsó szöget a koporsóba, röhej..Egyedül ők lennének képesek rendet tenni, és ők nem azt mondták,hogy kiűzik a multikat,csak megvonják tőlük azt a sok kedvezményt meg juttatást amit nyalás jogán kapnak, innentől viszont már rajtuk múlna, hogy kimennek -e vagy se. A másik, pont,hogy ez lendítené fel a magyar vállalkozásokat ,ha a multik kilépnének, a multikkal való versenyben megy tönkre a sok magyar vállalkozás és nem mást miatt. A harmadik, az hogy ki bűnözik ki nem..a Jobbik elismerte,hogy vannak fehér és vannak cigány bűnözök,de ettől mért lenne rasszista? És igen is komoly megkülönböztetések vannak jelenleg az országunkba, a kisebbséginek nehogy már jobb legyen mint azoknak akik itt élnek,ide születtek stb, vagy legyen egyenjóguság vagy el lehet innen menni. Aki bűnöző az kapja meg a büntetését fajtól,nemtől,hova tartozástól függetlenül! A másik,hogy a Jobbik az egyedüli hazafias párt jelenleg és az egyedüli,aki pl. nem követte volna el azt a hibát,hogy kienged egy baltás gyilkost. A Jobbik a keleti népekhez húzna (hozzá teszem,hogy joggal és okosan! ) ,ugyanis a nyugattól nem várhatunk semmi jót, ahogy az IMF-től se, ha az IMF-el újabb megállapodások lesznek akkor azzal csak azt fogják elérni,hogy még nagyobb lesz az államadósság ,hitelt hitellel kiváltani nem lehet! Az Eu-ból meg igen is ki kell lépni, támogatások? ne röhögtess már, amiket kaptunk támogatásokat azokat javarészt a kormány elsikkasztotta vagy hülyeségre szórta el.. máshol már rég bevezették az eurót itt meg még mindig nem annyira szét verte az országot az mszp meg a fidesz ,fel kéne végre ébredni , innen máshogy nem lesz kiút ,ha marad minden úgy ahogy van csak lefele,de az az ország összeomlásához vezet, úgyhogy marad a Jobbik. Ja még valami,hogy a Jobbik milyen gonosz kis párt, elszámoltatná a jelenlegi meg a múlt minisztereinek kifizetett milliárdokat és innen vagy onnan visszaszerezne nem kevés pénzt az országnak, maga Vona Gábor jelentette ki,hogy nekik nem kell mit tudom én mekkora fizetés és a többi pártnak se lenne akkora mint most vagy a múltban, azért ez példás szerintem és követendő lenne. Azzal,hogy homokba dugjuk a fejünket azzal nem lesz jobb, azzal,hogy elköltözünk más országba azzal megint csak nem lesz jobb,ha a Jobbik nem kerül kormányra emiatt akkor csak magatokat okolhatjátok és szégyent hoztok az országra és az hősi ősökre ,akik bármire képesek voltak a hazájukért!
2012. okt. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

# 24 Nem haragszom, de te se haragudj: rengeteg tárgyi tévedésben leledzel, s a következtetéseid se helytállóak

"nem üldöznék ki a multikat"

• Meglehet, de rengeteg olyan intézkedést hoznának, ami elbátortalanítaná a multikat, és itt nem csak a megalapozottan vitatható állami támogatásról beszélek, hanem többek között arról, hogy kilépnénk az EU-ból (ha a Jobbikon múlna), ki tudja, milyen rendeletekkel szorongatnák meg őket, és nem biztos, hogy lenne kedvük megvárni. Persze egy-két fajta cég maradna, de nem a gyárak.

• Bár abban igazad van, hogy a versenyben a magyar KKV-sek versenyhátrányban vannak a multikkal szemben, amire már utaltam egyszer én magam is, de arról megfeledkezel, hogyha a multik kimennek, akkor rengeteg magyar KKV-s beszállító, és még több magyar ember vesztené el a munkahelyét sok tízezres nagyságrendben (erről is írtam, nem akarom ismételni magam) Azt azonban tudni kell, hogy a piac a (fizetőképes) kereslet és a kínálat találkozásán múlik, vagyis ha nincs, vagy drasztikusan csökken a FIZETŐKÉPES kereslet, akkor aztán hiába van kínálat, a multi elnyomás alól felszabadított KKV-sek szépen sorjában mennek tönkre. Az export meg nem fogja fellendíteni a gazdaságot, mivel kilépünk ha kilépünk az EU-ból, csak igazán korlátozott mértékben látnak bennünk üzleti partnert (megveszik a búzánkat, ha nekik nincs, de ettől meg nálunk megy fel az ára - igaz, ez eddig is így volt).

• "A harmadik, az hogy ki bűnözik ki nem..a Jobbik elismerte,hogy vannak fehér és vannak cigány bűnözök,de ettől mért lenne rasszista?"
Talán azért, mert a csak a cigányok bűneit emlegetik. Én még nem hallottam olyanról, hogy magyar ember portájánál trappoltak volna azért, mert cigányt zaklatott, betört, gyilkolt... pedig nyilván vannak ilyen esetek is. (Ha tudsz mond példát erre, kérlek!)
Továbbá azért is nehéz elhinni, hogy a jobbik nem rasszista párt, mert a kurucinfoSS-t, ami igen közel áll hozzájuk, ha megnézem, másról sem szól, csak a cigányok, és a zsidók esetleg elvétve a politikusok bűneiről (persze csak ha cigányok, zsidók), negatív színben tüntetik fel őket mind humorban, és minden más tekintetben, ettől a nézettől pedig a Jobbik nem határolódik el, így nehéz mást hinni róluk.

• "És igen is komoly megkülönböztetések vannak jelenleg az országunkba, a kisebbséginek nehogy már jobb legyen mint azoknak akik itt élnek,ide születtek stb, vagy legyen egyenjóguság vagy el lehet innen menni."
A magyar cigányok, zsidók talán nem itt "élnek, születtek"?! Gyenge érv!

• " Aki bűnöző az kapja meg a büntetését fajtól,nemtől,hova tartozástól függetlenül!" 
- Ebben egyet értünk. Azonban nem feledkezhetünk meg arról, hogy a romák, mint ahogy más szegény tájékozatlan emberek (kevésbé tudják jogaikat érvényesíteni, törvény adta lehetőségeikkel élni, és itt nem csak az igazságszolgáltatásról beszélek)

• "A másik,hogy a Jobbik az egyedüli hazafias párt jelenleg és az egyedüli,aki pl. nem követte volna el azt a hibát,hogy kienged egy baltás gyilkost"
- Ez is óriási tévedés! Maga az a tény, hogy a jobboldal kisajátítja a hazafiasság fogalmát, egy gusztustalan dolog. Milyen alapon meri bárki hazaszeretetét megkérdőjelezni, akiknek más véleményük van?!
Honnan veszed pl. hogy az LMP kiadta volna a baltást?! Éppen olyan hevesen tiltakozott, mint a jobbik, és az MSZP és a DK sem adta ki (nem akarom, hogy ebből azt következted le, hogy akkor mszp-lmp, csak a tényszerűség kedvéért említem).

• "A Jobbik a keleti népekhez húzna (hozzá teszem,hogy joggal és okosan! ) ,ugyanis a nyugattól nem várhatunk semmi jót"
- Szerintem meg minden irányban nyitni kell, ha van esély előnyös szerződéseket kötni.

• "ahogy az IMF-től se, ha az IMF-el újabb megállapodások lesznek akkor azzal csak azt fogják elérni,hogy még nagyobb lesz az államadósság ,hitelt hitellel kiváltani nem lehet!"
- Megállapodás márpedig kell, mert elég sokba kerül nekünk ez a janiskodás. Idén még fedezi valamelyest a magánnyugdíj einstand, de jövőre végleg kifogyunk. Nem véletlen, hogy kéthetente kell adómódosítást, stb. végrehajtani! Hitelre így is, úgy is szükség lesz, csak az a kérdés, hogy mennyire, kitől és milyen feltételekkel jelenleg drágán veszünk fel. Rengeteg államkötvényt bocsájtanak ki, stb.

• "Az Eu-ból meg igen is ki kell lépni, támogatások? ne röhögtess már, amiket kaptunk támogatásokat azokat javarészt a kormány elsikkasztotta vagy hülyeségre szórta el."
- És ezért az EU a felelős?! A kötelezettségek azonban ettől függetlenül megmaradtak.

• "úgyhogy marad a Jobbik."
- téves következtetésnek. :-)

• " Ja még valami,hogy a Jobbik milyen gonosz kis párt, elszámoltatná a jelenlegi meg a múlt minisztereinek kifizetett milliárdokat és innen vagy onnan visszaszerezne nem kevés pénzt az országnak,"
- Az elszámoltatás eddig sem ment, és a saját pártjával mindig vajszívű valahogy a kormány. A Jobbik csak az elszámoltatáson rágódik, és dobálja az embereknek mint a gumicsontot, pedig hozzá kell tenni, hogy azért a megelőzés sokkal fontosabb (persze kell az elszámoltatás is, szerintem ez nem "gonoszság", csak hatástalanság). Az LMP-nek erre már régóta kidolgozott javaslatai vannak, csak hát sem az MSZP nem volt érdekelt annak elfogadásában, és a Fidesz gátlástalanul még tovább könnyíti az intézményesített lopást.

• "maga Vona Gábor jelentette ki,hogy nekik nem kell mit tudom én mekkora fizetés és a többi pártnak se lenne akkora mint most vagy a múltban, azért ez példás szerintem és követendő lenne"
- Hadd ne hidaljak le! Ezt már Gyurcsány is elsütötte, és nem csak úgy, hogy majd ha a többiek...
Egyébként én nem bánom azt, hogy ha relatíve sok a fizetésük a politikusoknak, csak végezzenek ahhoz mérten színvonalas és felelősségteljes munkát! Mint ahogy azt sem bánnám, ha nagyjából maradna az országgyűlési képviselők létszáma, mivel ez a mennyiség sokkal inkább képes tükrözni a választói akaratot.

• "Azzal,hogy homokba dugjuk a fejünket azzal nem lesz jobb, azzal,hogy elköltözünk más országba azzal megint csak nem lesz jobb,ha a Jobbik nem kerül kormányra emiatt akkor csak magatokat okolhatjátok és szégyent hoztok az országra és az hősi ősökre ,akik bármire képesek voltak a hazájukért!"
- Triviális frázispufogtatás. Üres, gőgös melldöngetésnek, trappolásnak, stb. semmi köze nincs az "ősökhöz".
A gyökereinket nem itt kell keresnünk. Félre ne értsd, nem vonom kétségbe a hazaszereteted, de te se tedd máséval, és ne hidd, hogy a Jobbik csak azért mert szentkoronázik, és ájtatos szemekkel köveket hajigál a romákra (és saját embereikre, amit persze romákra később fognak), rendőrkutyák fejét rugdalják ok nélkül, stb. egyből Szent István kizárólagos erkölcsi jogutódja lesz... 



2012. okt. 6. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 tomy88trance ***** válasza:
Jó úgy látom mondhatom azt,hogy az ég kék,te zöldnek látod, hiába világos hogy kék
2012. okt. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Persze, az ég kék, az ertéel kettő... :D

Én logikus következtetésekkel cáfoltam meg tételesen a tévedéseidet. Úgy látszik, ez neked nem megy. Persze ha tévednék, rajta! :)

2012. okt. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!