Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mennyire tartjátok komoly...

Mennyire tartjátok komoly dolognak a polgárőrséget?

Figyelt kérdés

2023. jan. 21. 20:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
62%
Lényegében csendesen dolgoznak, de pl.: eltűnt személyek felkutatása esetén előkerülnek és segítenek, vagy egy kisebb falu esetén azért jobban láthatóak, mint egy kisváros esetében.
2023. jan. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
78%
vagy lehet nem csak ezt a szoveget mondjak hanem igyis van.Polgarorok elvegzik az ilyen piszlicsáré munkákat pl amit írtak részeg tinikhez kimenni stb
2023. jan. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmiféle intézkedési joguk nincs, valójában csak afféle elismert civil szervezet.
2023. jan. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
82%
Semennyire.
2023. jan. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 fopap válasza:
62%
Akik alkalmatlanok voltak rendőrnek, vagy más hivatásosnak, általában azok a polgárőrök.
2023. jan. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem szabad keverni a polgárőröket a rendőrökkel.

A rendőrök és a polgárőrök is végezzék a saját munkájukat.

Amikor egyetemista voltam, Budapesten önkéntes tűzoltó voltam. Hogy az egyesület fennmaradhasson, kellett vállalni polgárőrséget is.

Jártuk a kerületet, szkenneltük az autók rendszámát, ha bejelentett lopott vagy körözött autót találtunk, hívtuk a rendőrséget. Amikor besurranó tolvajt találtunk, hívtuk a rendőrséget. Ha nyitva maradt garázst találtuk, fényképpel rögzítettük a felvett helyszínt, igyekeztünk elérni a tulajt, akit megvártunk, amíg ki nem ért a helyszínre, és be nem zárta.

Azt gondolom, hogy ezt kellene tennie minden állampolgárnak, de nem mindenkinek van ennyi ideje. Én a hetemből meg rászántam fixen két nap 3-4 órát.

A polgárőr nem önkéntes rendőr.

2023. jan. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Bsxy ***** válasza:
76%
Szerintem meg hasznosak ha szívvel lélekkel élnek a hivatásuknak, és ne felejtsük azt se el ők ezt önkéntes alapon végzik a szabad idejük kárára, vigyáznak a lakosok békés álmára, ha baleset van a rendőröknek segítenek a forgalom irányításában is.Javadalmazást nem kapnak csak sokszor szidalmat pedig ők is ugyanolyan polgárok mint mi.És azt se felejtsük el ők is hatosági személynek minősülnek, ha megtámadják őket.Felénk rengeteg büncselekmény hiusult meg mert ők ot voltak időben.
2023. jan. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A polgárőrséget szerintem nem lehet egészében jellemezni, ahány település annyi szokás. Ahol az önkormányzat jobban támogatja a helyi polgárőrséget, ott meglátszik az eredménye pl. LKPCS.


Az országos vezetést már 10 éve le kellett volna váltani, konkrétan rendszerváltás előtti berendezkedések vannak megyei szinten.


Az alkalmassági követelményeken lehetne mit emelni, bár az idősebb, alkoholista, semmirekellő polgárőrök általában "alapító tagok" akik már a kezdetek óta polgárőrök, és nincs senkinek bátorsága megszüntetni tagságukat.


Alapvetően a járőrszolgálat a feladata a polgárőrségnek, de egyre inkább ez a rendezvénybiztosításra korlátozódik, legalábbis ahogy én látom. De ez is nagy segítség a rendőrségnek, legalább ott ellátják 2-4 rendőr feladatát, és ők bevethetők máshol.


Véleményem szerint a polgárőrség akkor működik legjobban ha az alábbiak teljesülnek:

-együtt működik az önkormányzattal, illetve rendszeres támogatást kap tőle

-rendszeres a közös szolgálat a rendőrséggel

-megbízható szolgálati autó

-megfelelő ruházat

-egy iroda/helyiség

-alkalmas vezető

-motivált és szellemileg, fizikailag alkalmas tagság (életkor max. 70)

-ismétlődő oktatások

-EDR rádió

-0-24-ben hívható telefonszám


Jelenleg a polgárőrség átlag életkora folyamatosan nő, tekintve hogy a mai fiatalságot az önkéntes munka nem vonzza, ezért lehetne például utazási vagy vásárlási kedvezményekkel támogatni.


2021-ben a polgárőrök 9 millió 800 ezer szolgálati órát teljesítettek, ez minimálbérrel számolva közel 12 milliárd forintnyi munkát végeztek el szabadidejük terhére.

2023. febr. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
54%
kiöregedett ifjúgárdisták!
2023. máj. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk most két polgárőr segít a zebrán átkelni az iskolásoknak. Az egyik rokkantnyugdíjas, a másik egy fiatal lepukkant hajléktalan kinézetű férfi.


Épp ma szólalkoztak össze egy anyukával. Prolik.

2023. szept. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!