Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Bármelyik rendőr meg tudja...

Bármelyik rendőr meg tudja nézni, hogy egy személy nincs, vagy éppen börtönben van?

Figyelt kérdés
Van egy ismerős, aki már ötször volt börtönben, ki-be járkál. Most épp a fia van bent. Beszélgettem egy sráccal, aki határvadász és azt mondta, hogy a rendőrség, bármelyik rendőr az országban, ha beüti az emberkéről a szemelyes adatokat, meg tudják nézni, hogy épp börtönben van-e, vagy szabadon. Sőt azt is vissza tudják nézni, hogy volt-e börtönben, ha igen mikortól mddig és elítélként, vagy előzetesként. Állítólag engedély sem kell hozzá, a rendőrnek, ha kedve támad bent az örsön kíváncsiságból is megnézheti. Igaz mindez? Vagy egy határvadásznak nem szabad elhinni?

2023. ápr. 3. 13:43
1 2 3 4
 11/40 DK-s ***** válasza:
0%

#7-nek:


Annak, hogy én hasonlítok egy feltételezett elkövetőre, mi köze van az én előéletemhez?


Egy nagy büdös semmi. Még ha én is lennék az elkövető, akkor az előéletem csak a bíróságon fog előkerülni, a büntetett előélet megítélése miatt. A rendőrségnek semmi szüksége erre az adatra semmiféle aktuális níomozás lefolytatásához, pontosan ezért rálátása sincs.


De mondtam már: KÉRDEZZ MEG EGY RENDŐRT.

2023. ápr. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 DK-s ***** válasza:
35%

#10-nek:



Most komolyan leállsz vitatkozni jogi kérdésben, egy többszörösen büntetett előéletű, saját magát számtalanszor ügyvédként védő "valakivel", JOGI KÉRDÉSBEN?!


Legyen már egy kis önkritikád! Itt nem faxméregetés a kérdés hanem az, amit a kérdező kérdezett!


Hidd el nekem hogy ha valamilyen úton-módon, később bizonyíthatóan beépít a nyomozásba az előéletemből származó információt, azonnal a katonai ügyészségen találná magát hivatali visszaélés miatt. Nyugodtan hidd el nekem.


Már csak az előéletbe való betekintéssel elköveti! Az indok mindegy. Nincs rá hatásköre.

2023. ápr. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól tudom ki vagy te. Én az asztal másik felén ülök. Senki nem beszét arról hogy bárki bármit az előéletből felhasználna. Minek? Erre indokolni semmit nem lehet. A priusz az őrizetbevételnél számít, üzletszerűség megállapításnál, vagy előzménykutatásnál jól jön, de alapozni rá konkrét ügyben nem lehet semmit. Ebben igazad van, de ha valakit őrizetbe vesznek ott úgy 80%ban az indok maga a priusz. Ezt gondolom te is tudod.
2023. ápr. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 DK-s ***** válasza:
26%

#13-nak:


Neked pedig tudnod kellene hogy a letartóztatást nem a rendőrség rendeli el, hanem a BÍRÓSÁG. Azt a 80%-ot a bíróság teszi hozzá, a rendőrség nem tud róla, nem is tudhat.


Te nem ülsz az asztal másik felén, ez már biztos. Te csak a hozzám képest másik felén ülők szempontjából vizsgálsz.


És nagyon gyengén muzsikálsz ahhoz képest, hogy kinek akarod beállítani magad. Én az vagyok, akinek mondom magam. ;)

2023. ápr. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 DK-s ***** válasza:
26%

Ismét #13-nak:


Még egy apró korrekció, mert én nem találtam semmit a büntetett előélet kapcsán:


Előzetes letartóztatás különös feltételei:


A terhelt megszökött, vagy a bíróság, az ügyész, illetve a nyomozó hatóság elől elrejtőzött, vagy szökést kísérelt meg, illetőleg az eljárás során ellene újabb, szabadságvesztéssel büntetendő szándékos bűncselekmény miatt eljárás indult.


Szökésének vagy elrejtőzésének veszélyére tekintettel vagy más okból megalapozottan feltehető, hogy az eljárási cselekményeknél a jelenléte másképp nem biztosítható.


Megalapozottan feltehető, hogy szabadlábon hagyása esetén, különösen a tanúk befolyásolásával vagy megfélemlítésével, tárgyi bizonyítási eszköz, okirat megsemmisítésével, meghamisításával vagy elrejtésével meghiúsítaná, megnehezítené vagy veszélyeztetné a bizonyítást.


Megalapozottan feltehető, hogy szabadlábon hagyása esetén a megkísérelt vagy előkészített bűncselekményt véghezvinné, vagy szabadságvesztéssel büntetendő újabb bűncselekményt követne el.

2023. ápr. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%
11) 'Bármelyik rendőr meg tudja nézni, hogy egy személy nincs, vagy éppen börtönben van?'-ez volt a kérdés.ha pl Lagzi Lajcsit igazoltatja akkor legyen már joha megnéznie hogy börtönben kell-e csücsülnie.vahy bárki mást persze,ez csak egy aktuális példa volt..
2023. ápr. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 DK-s ***** válasza:
26%

#16-nak:


Nem tudja megnézni. Ha köze van hozzá hogy esetleg megszökött, nem vonult be, stb ..., akkor az majd a megfelelő formában közölve lesz vele.


Elfogató-parancs, országos körözés, stb...



Elfelejtetted hogy a rendőrségen belül PARANCS-URALMI rendszer van. Nincs egyéni akciózás, kíváncsiskodás. Legalábbis nem tanácsos.

2023. ápr. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 DK-s ***** válasza:
26%

Ismét #16-nak:


Szerinted egy rendőrnek nincs betűről-betűre leírva, hogy hogyan KELL(ene) lefolytatnia egy igazoltatást?


Nincs olyan hogy közben más intézkedést is foganatosít, ráadásul olyant, ami a hatáskörén kívül esik.

2023. ápr. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
50%
17) tehát akkor a gyanús személyt továbbengedi mert nem járhat el vele szemben,csak ha beviszi az őrsre?
2023. ápr. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 DK-s ***** válasza:
26%

#19-nek:


Mi az hogy gyanús?


Csak akkor járhat el vele szemben, ha konkrét bűncselekmény gyanúja merült fel. Ha igazolni tudja magát, nincs nála szúró-vágó eszköz, vagy nem hasonlít egy éppen kergetett feltételezett elkövetőre, akkor nem. Persze ebben nagyon sokmindent számításba kell venni. Például ha igazoltatna, és mondjuk egymillió készpénzt találna nálam, és a kérdésre hogy honnan van, nem tudnék választ adni, akkor bevihetne.


De most kapaszkodj meg! Mert viszont ha azt válaszolom hogy SEMMI KÖZE HOZZÁ, akkor tehetetlen, mert IGAZAM VAN!

2023. ápr. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!