Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Bármelyik rendőr meg tudja...

Bármelyik rendőr meg tudja nézni, hogy egy személy nincs, vagy éppen börtönben van?

Figyelt kérdés
Van egy ismerős, aki már ötször volt börtönben, ki-be járkál. Most épp a fia van bent. Beszélgettem egy sráccal, aki határvadász és azt mondta, hogy a rendőrség, bármelyik rendőr az országban, ha beüti az emberkéről a szemelyes adatokat, meg tudják nézni, hogy épp börtönben van-e, vagy szabadon. Sőt azt is vissza tudják nézni, hogy volt-e börtönben, ha igen mikortól mddig és elítélként, vagy előzetesként. Állítólag engedély sem kell hozzá, a rendőrnek, ha kedve támad bent az örsön kíváncsiságból is megnézheti. Igaz mindez? Vagy egy határvadásznak nem szabad elhinni?

2023. ápr. 3. 13:43
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
61%
Fuh Dk-s te egy igazi böszme vagy én mindigis tudtam. Olyan hülye vagy mint a tököm. Látszik megvan az eredménye hogy te védted magad, ezért töltötted a fél életed börtönbe.
2023. ápr. 6. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:
#31 Kedves ügyészasszony. Ne bántsd DK-st. Ő is ugyanúgy gyűlöli a rendőröket mint én. Én is rengeteget loptam, vtam börtönbe is, a debreceni börtönbe letartóztatásba 2021.05.03-2022.01.13. De én is már leálltam. Loptam de többet nem lopok.
2023. ápr. 6. 02:42
 33/40 A kérdező kommentje:

Dk-s is leállt.


Dk-s! Hagyjad, ne is vitatkozz vele. Ő nem rendőr, ő ügyész.

2023. ápr. 6. 02:44
 34/40 DK-s ***** válasza:
35%

#33-nak:


Kizárt hogy ügyész legyen.


Tudod hogy hányszor csaptam össze ügyészekkel, tárgyaló-teremben, mint védő?


Fogalma sincs a jogértelmezésről. Laikus elképzelései vannak.

2023. ápr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
Min1. Egy fasz.
2023. ápr. 6. 21:25
 36/40 anonim ***** válasza:
60%
Annyira laikus hogy mindketten többszörösen büntetett előéletűek vagytok egész véletlen :D szal sokra mentetek. Upsz!
2023. ápr. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 DK-s ***** válasza:
35%

#36-nak:


Nálad mindenképpen többre.


Ha idővel nem képzem ki magam ennyire a jogban, akkor nem 7 év körül ültem volna összesen, hanem 27 évet. XD


És én annak idején akár egy év alatt többet "éltem", mint amennyit te az egész életed alatt fogsz! És nem egy évig voltam "aktív".


Hogy megbántam -e?


XD


Szerinted?

2023. ápr. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:

Dk-s!

Nekem, amikor a békésccsabai rablási vádas ügyemben a járásbíróságra jártam tárgyalásokra, nekem is keményebben kellett volna fellépnem, kiabálom meg az ügyészt sértetteket leordítani, de meghúztam magam, mert más rablási váddal letartóztatasban csücsül, és örültem, hogy szabadlábon lehetek.


Ettöl eltekintve, egy lopási ügyben a nyomorult debreceni rendőrök betetettek letartóztatásba.


Ültem 8 es fél hónapot. 2021.05.03-2022.01.13-ig.

2023. ápr. 6. 21:56
 39/40 DK-s ***** válasza:
35%

#38-nak:


Ha egyszer szabadlábon védekezhetsz, az idézéseken megjelensz, valamint a felhozott vád nem alakul súlyosabbá, akkor az ügyész nem tudja indítványozni a letartóztatásba vételedet, mivel nincs indoka.


Egyébként SOHA nem szabad agresszívan fellépni, pláne nem egy RABLÁSI ügy gyanúsítottjaként!


Ez alól egyetlen ritka eset a kivétel, de ezt te nem hiszem hogy felismernéd, mert nem is figyelnéd.


Ez az, amikor az ügyész végletekig ostoba módon próbálja megmagyarázni a megmagyarázhatatlant, és már a bírót is kezdi idegesíteni. Ha ekkor bunkó módon leugatod, nem lesz baj. A bíró legfeljebb rendre utasít.

2023. ápr. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:

Dk-s!

Én azt mondom, hogy le a kalappal, ahogy itt szoktam látni a kommenteidet, jól beszélsz. Igazad van. Jó mindenki tévedhet,de te legalább tapasztalatból tudod a dolgokat, nem mint itt a sok okos, hogy próbálja megmagyarázni, de csak íróasztal mögül. Bár én is olyan rátermett talpraesett lennék/lettem volna mint te. De én nem merek keménykedni, mikor egy ügyben gyanúsított vagyok, mert addig jó míg szabad vagyok. Míg tanúként hallgatnak ki, mind1, h azt hiszik én vagyok az elkövető, addig odamondom neki, hogy nincs, nem stb., csak taktikázik, blöfföl. Legutóbb mikor tavaly tanúként hallgattak ki, mert azt hitték én vagyok az elkövető, már el is maradt a kihallgatás előtti kis beszélgetés, mert tudják, hogy azt már tudom, hogy csak taktika. Ha valakiellen terhelő bizoníték van, nem xaroznak, mert nincs idő, leterheltek nagyon, egyből gyanúsítás és kész. Tehát én nem vagyok úgy kemény, én csak a vacak beadványokat szoktam írni, és abban fejtem ki, hogy hány óra... Kinyitom a be-t, belenézek és a szakasszámot is odaírom. Röhögnek is emiatt engem. Már az ügyvédtől is megkaptam, hogy Debrecenben a nyomozó hatóság, ügyészség, bíróság, törvényszék (2.fok) röhögnek rajtam, de őrajta ne röhögjenek. Ezt akkor mondta, mikor mondtam neki, hogy csináljon már valamit, már nem emlékszem, talán h írjon egy beadványt ő is és nemet mondott. Én eddig tehát 8 és fél hót voltam börtönben letartóztatásban. Ott baxtam el, hogy beismerőztem akkor. Ugyanis a kamera nem vett mindent. A cselekményt nem. Ha nem ismerek be és megtagadom a vallomást, semmit nem mondok, az őrízet az biztos lett volna, de a nyomozási bíró lehet nem tartóztatott volna le, mert nem elég alapos a gyanú. Elbaxtam, ültem egy picit, de mostmár kintvagyok és az számít. Ebböl is tanultam. Ha ilyen halyzetbe kerülnék, nem teszek beismerőt. De nem adok rá okot, hogy ilyen helyzetbe kerüljek. Ugyanis nem követek el mostmár semmit. Tehát mostmár mind1, kint vagyok és az utcán szembejövetelkor, gúnyosan röhögök a nyomozó pofájába.


Dk-s Én is leálltam már, csak ezeknek az ügyeknek még amik folynak legyen vége.


De te talpraesettebb vagy nálam.

2023. ápr. 7. 01:41
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!