Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Bármelyik rendőr meg tudja...

Bármelyik rendőr meg tudja nézni, hogy egy személy nincs, vagy éppen börtönben van?

Figyelt kérdés
Van egy ismerős, aki már ötször volt börtönben, ki-be járkál. Most épp a fia van bent. Beszélgettem egy sráccal, aki határvadász és azt mondta, hogy a rendőrség, bármelyik rendőr az országban, ha beüti az emberkéről a szemelyes adatokat, meg tudják nézni, hogy épp börtönben van-e, vagy szabadon. Sőt azt is vissza tudják nézni, hogy volt-e börtönben, ha igen mikortól mddig és elítélként, vagy előzetesként. Állítólag engedély sem kell hozzá, a rendőrnek, ha kedve támad bent az örsön kíváncsiságból is megnézheti. Igaz mindez? Vagy egy határvadásznak nem szabad elhinni?

2023. ápr. 3. 13:43
1 2 3 4
 21/40 DK-s ***** válasza:
26%

Ismét #19-nek:


A fenti példát az életből vettem. Volt nálam egy rakás lóvé, és amikor kipakoltatott velem, akkor vigyorogva kérdezte hogy ez honnan van?


Ekkor adtam a fenti választ: semmi köze hozzá.


Bár ment a dühöngés, már bilincset is rám rakott hogy bevisznek, de a rangidős társa levetette rólam és elzavart.


Miután a kolléga blöffje nem jött be, tudta hogy csak ők baxnának rá ha bevinnének. Nekem nem kellett volna bizonyítanom hogy legális a pénz! Nekik kellett volna bizonyítaniuk, hogy bűncselekményből származik.

2023. ápr. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
82%

Már hogyne a rendőrség intézné hogy valaki le legyen tartóztatva ? Ha már így belemegyünk a szőrszálhasogatásba már nincs előzetes letartóztatás csak letartóztatásnak hívják mióta új Be. van. Ki veszi őrizetbe az embert ? A rendőrség. Ki tesz előterjesztést a letartóztatás indítványozására? A rendőrség. Ki tesz indítványt (ha tesz)? Ügyészség. Majd ki dönt róla? Bíróság.

Isten adta volna ha lett ügyem veled, bár az a baj hogy a bv hemzseg az ilyen idiótáktól mint te vagy dk-s. Ismerem ezt az okoskodóst tipust, szerencsére sokra nem szoktak menni vele

2023. ápr. 4. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 DK-s ***** válasza:
35%

#22-nek:


Isten ne adja neked, hogy velem legyen ügyed.


A magamfajtával nagyon ritkán találkozhatsz. Én az vagyok aki első ránézésre pontosan az akinek te hiszel.


És az is én vagyok aki az intézkedésed megpanaszolásánál, a megfelelő paragrafusok diktálásával indoklom, hogy mikor, melyik paragrafusát sértetted az Rtv-nek.


És én is az vagyok akinek köszönhetően a minimum az lesz, hogy egy évig mész parkoló-pályára. Se jutalom, se előmeneteli lehetőség.


És én is az vagyok, aki miatt a szőnyeg szélén fogsz magyarázkodni az ügyésznek.



Megsúgom neked, hogy én is felismertem a fajtádat. Te vagy a legkönnyebben elintézhető típus, ugyanis túl magabiztos vagy, és mellőzöd az óvatosságot, mert alapból lenézed a másikat. Tálcán kínálnád hogy kicsináljalak, szerintem még válogathatnék is a lehetőségek közül. De még azt is el tudom képzelni hogy abba a kategóriába tartozol, amelyik miatt még fárasztanom sem kellene magam, mert egy sima beugratással elérném hogy saját magad intézd el.


Nem árultad el hogy járőr vagy -e vagy nyominger?


Nem baj, mindkét opciót számításba veszem, és tegyük fel hogy valamiért kihúztad nálam a gyufát.


Járőrként kifigyelnélek, és naponta akár háromszor-négyszer kiprovokálnám hogy igazoltass, és szórakozz velem. Mondjuk három nap egymás után, úgy, hogy már azt hinnéd hogy mazochista vagyok, és imádom ha szívatnak.


Azt imádnám, amikor panaszt tennék ellened zaklatás miatt. Magyarázd meg. Sok szerencsét.


Nyomozóként pedig tegyük fel, hogy bevisznek valamivel éjszaka, persze tökrészegen, és te reggel kihallgatás keretében firtatnád hogy honnan van az, amit találtak nálam. És amikor tagadnám hogy lopásból származna, akkor te nyugodtan lebaxnál a fogdára, és majd ráérsz foglalkozni velem, igaz?


Csakhogy a fogda-befogadást megelőzi egy orvosi vizsgálat is, ahol vérvételt kérnék az orvostól véralkohol-szint mérés céljából.


Ittas állapotban hallgattál ki, a jegyzőkönyv kuka, te meg folytatod a beszélgetést a feletteseddel, nem velem. XD


Mindkét példát a múltamból vettem.

2023. ápr. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:

Honnan veszed hogy jegyzőkönyvet vennék fel tőled szonda nélkül?

Ha meg nem bűzölögsz a szesztől és lenyilatkozod hogy kihallgatható állapotban vagy…

Nem írod alá?! Áldásom rá.

Nagy a pofád itt, de tudod hogy megy ez. Nem hiába voltál nem egyszer sitten. Ott is egy köcsög voltál.

Zárójel: pedig ott megkellett járnod legalább egy törvényszéki másodfokot ;)

2023. ápr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 DK-s ***** válasza:
68%

#24-nek:


Egy faxt vagy te rendőr.


Fogalmad sincs egy kihallgatási jegyzőkönyv alaki követelményeiről, mint ahogy arról sem hogy ha nem írnám alá, akkor annak mi kellene hogy legyen a folytatása.


Nincs semmiféle nyilatkozat arról, hogy kihallgatható állapotban vagyok -e? Persze. Azt a gyanúsított dönti el, igaz? XD Ritka bénán hazudsz magadról.


És ha úgy ítéli meg a nyominger meg hogy láthatóan piás vagy, akkor 10-ből 10 él az alkalommal, és megpróbálja kihasználni a helyzetet. Én nagyon ritkán iszom/ittam, ezért mindössze egyszer fordult elő hogy ittasan kaptak el. Enyhe megfogalmazás, inkább tökrészegnek mondanám. Az elfogásom után 5 órával vettek vért, és még mindig 2,6 ezrelék körül volt a szint.


Ha pedig a kihallgatást megelőzően nem gondoskodtál egy, a kihallgatás alatt jelen lévő, jegyzőkönyvben rögzített hatósági tanúról (soha nem szórakoznak ilyesmivel), akkor ha nem írom alá, kitörölheted vele.. Csak annyit kell állítanom hogy én megtagadtam a vallomást, és te azt gépeltél amit te akartál.


Van hatósági tanúd, aki az ellenkezőjét bizonyítja?


És ha már itt tartanánk, akkor jelezném a felettesednek azt a problémát is hogy nem hívtál nekem kirendelt védőt, holott én azt kifejezetten kértem. Akkor is ha nem. Hazudni qrva jól, és összefüggően tudok.


Mire idáig jutnánk, már nyakig volnál a xarban. Hogy ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor a bűnözők miért nem ezt csinálják? Mert fogalmuk sincs sem a rendőrségi törvényről, sem azon belül a nyomozás/kihallgatás lefolytatására vonatkozó részről, sem egyéb jogszabályokról.


A legtöbbje maximum a Btk néhány paragrafusát ismeri, de általában azt is hibásan értelmezik.

2023. ápr. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 DK-s ***** válasza:
35%

Ismét #24-nek:


Tudod miért hagytam abba a bűnözést tízen-egynéhány éve?


Mert már fent állt a veszélye hogy valamelyik zsaru kicsinál, de végleg. Túl sokan pályáztak már a fejemre.


Kiszálltam a képből, el lettem felejtve.

2023. ápr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
Jó hát akkor ne hidd el. 2018 óta nincs hatósági tanu okoska.
2023. ápr. 5. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 DK-s ***** válasza:
35%

#27-nek:


Attól hogy kivették a Be.-ből, és áttették az Ákr.-be, még nem szűnt meg, okoska! XD


Tanulj még picit!


Ákr.


79. § [A hatósági tanú]


(1) * A hatóság a biztosítási intézkedés alkalmazása során, szemlénél, lefoglalásnál, zár alá vételnél és hatósági ellenőrzésnél hatósági tanút vehet igénybe, aki az eljárási cselekmény során történt eseményeket és az általa tapasztalt tényeket igazolja. Hatósági tanúként való közreműködésre senki nem kötelezhető


Természetesen nem csak ezekben az esetekben vehet igénybe hatósági tanút, de nem fogom neked egy órát vizsgálgatni a jogszabályokat, és a kereszt-hivatkozásaikat.

2023. ápr. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
62%

Most akkor mirol beszelunk? Buntetoeljarasrol vagy közig perrendtartasrol te majom. Azt se erted mirol beszelek.

Adok neked én még őrizetet.

2023. ápr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 DK-s ***** válasza:
35%

Te baromarc.


Oda van írva szép, olvasható betűkkel, hogy HATÓSÁGI tanú!


Szerinted a rendőrség mi a faxom?


HATÓSÁG vázze!


És a rendőr mi?


HATÓSÁGI személy.


És ki vehet igénybe HATÓSÁGI tanút?


HATÓSÁGI személy.


Fuck off. Te még rendőrnek is h'lye lennél, ez pedig nagy szó!

2023. ápr. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!